Estija nepasirašys globalaus JT migracijos pakto

2018, 17 lapkričio, 11:31 | kategorija Realybė | atsiliepimų (9) | peržiūrų 363 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Estijos URM ministro Sveno Mikserio pasiūlymas palaikyti JT susitarimą dėl globalaus migracijos procesų sureguliavimo taip ir nesulaukė pritarimo tarp valdančiosios koalicijos narių. Koalicijos partnerių diskusijoje pergalę šventė „tėvynainiai“ griežtai pasisakę prieš šio dokumento pasirašymą. Todėl Estijos vyriausybė nutarė nepalaikyti globalaus JT pakto migracijos atžvilgiu, kuris bus svarstomas gruodžio mėnesį konferencijoje Maroke, praneša ERR.

Viena iš svarstymo temų vyriausybėje tapo JT siūlomas globalus susitarimas migracijos atžvilgiu. Dokumentas su rekomendacijomis sprendžiant šias problemas tapo pačia tikriausia nesantaros priemone: socialdemokratai – už tai, kad būtų palaikytas priėmimas dokumento, kurio pasirašymas vyks gruodžio mėnesio JT posėdyje, partijos „Tėvynė“ ir EKRE – prieš.

Svenas Mikseris, Estijos užsienio reikalų ministras: Kalbant apie globalų susitarimą dėl migracijos, tai čia Estijai egzistencinis klausimas nekyla. Tačiau ateityje tokios informacinės atakos gali įvykti ir sudėtingesniu metu, pavyzdžiui rinkimų periodu ar kažkokiu panašiu. Tokios atakos nukreiptos ir pataiko ten, kur visuomenė pati yra pasiruošusi suskilti.

Sakydamas „informacinės atakos“ S. Mikseris turi omenyje ir konservatorių protestus, ir MIP reakciją, kurios gąsdina migrantų antplūdžiu, jeigu Estija patvirtins susitarimą. Ministro tvirtinimu, dokumentas yra „rekomenduojamojo pobūdžio“. Visus klausimus dėl migracijos kiekviena šalis ateityje turės teisę spręsti pati. Mikserio koalicijos partneris, „tėvynainis“ Urmas Reinsalu, atvirkščiai, įsitikinęs, jog JTO susitarimas gali tapti globaliu – tai reiškia, privalomu visiems įstatymu.

Urmas Reinsalu, Estijos teisingumo ministras:šio susitarimo atžvilgiu atliktoje analizėje aiškiai sakoma, jog dokumentas gali tapti nauja tarptautine-teisine praktika. Šis susitarimas gali tapti pakaitiniu teisiniu instrumentu ir pradėti formuoti globalią migracijos politiką, kadangi jis numato vieningų taisyklių traktavimą ir jų taikymą visoms JT šalims narėms. Centristai, premjero Juri Rato asmenyje užėmė neutralią poziciją.

Juri Ratas, Estijos premjeras: Šis apibrėžiantis susitarimas nesukurs Estijai susiejančių įsipareigojimų. Tuo pat metu mums reikalingas toks sprendimas, kuris suteiks galimybę garantuoti migracinių procesų teisėtumą, gins žmogaus teises ir veiks pagal taisykles.

Konferencija dėl globalaus susitarimo priėmimo,saugios tvarkingos ir reguliarios migracijos atžvilgiu, įvyks Maroke gruodžio 10 ir 11 dienomis.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 9

 1. Ec says:

  Visuomet panašūs dalykai būna „rekomenduojamo pobūdžio“ ar „patariamieji“ ar „preliminarūs“ ir pan. , kad mažiau dėmesio pritrauktų ir būtų lengviau juos prastumti. Vėliau gi jie apauga pataisomis, aktais ir kitokiais prielipais, kurių priėmimui sunkumų jau nėra ir taip galų gale viskas išauga į privalomąjį visiems įstatymą, nes jis kadaise lyg tai buvo priimtas
  Tai tik mano nuomonė :)

 2. Vytas says:

  Ec teisingai pastebėjo, kad svarbu prastumti pirmą, neva „neprivalomą“ visiems sprendimą. Tai tikrų tikriausias eilinis Overtono langas: svarbu pradėti svarstyti šią temą tarptautiniu lygiu. Tik nei vienas iš tų „tolerancijos“ įvairaus plauko pabėgėlių atžvilgių stumėjų iki šiol nors bent kiek įtikinamiaau nesugeba paaiškinti, kodėl europietis privalo toleruoti chamišką „pabėgėlio“ iš Afrikos elgesį, kuris ne prašo, o REIKALAUJA būti aprūpintam viskuo vietinių gyventojų sąskaita. Užtenka tik pamatyti tų „skriaudžiamųjų“ atbėgėlių veidus: įmitę, sveiki, fiziškai stiprūs. Ko jie trenkiasi į kitas šalis, kuriose dirbti ir užsidirbti jie nenori. Nori tik GAUTI, viską ir be jokio vargo. O juk kiekvienasiš jų turi savo šalį, tai tegu ir daro tvarką ten, o ne ieško galimybės būti išlaikytiniu kitoje šalyje, kuriai jis duoti irgi nenori nieko. Juk integruojasi, t.y. pradeda dirbti tik keli procentai pabėgėlių, likusioji dalis tik prisideda prie priėmusios šalies kriminogeninės situacijos „gerinimo“

 3. konkurencijos nėra says:

  Vytas, žvilgtelkim į Afriką keliolika dešimtmečių atgal, ir atsakykim į klausimą, ką išdarinėjo europiečiai TEN?

  Šios dienos europa, tai pasekmė.
  Iš ko praturtėjo vindzorai, baruxai,opengeimeriai ir kt.?

 4. Gintas says:

  Keista, kad tų emigrantų priešininkai nepaliečia kodėl dauguma jų bastosi po visą pasaulį! Kodėl prekės importuojamos iš ES yra pigesnės nei vietinių ūkininkų, nors kokybė tų importuojamų prekių yra baisi? Kodėl visa „pagalba“ yra pinigai kurie skirti pirkti tas pačias prekes iš ES? Kodėl Afrikos valstybėms yra surištos rankos visokiomis sutartimis kad tik jos negalėtų spręsti savo likimo? O Libija,Sirija, Irakas, Afganistanas ir kitos valstybės kur „šaunieji“ vakarų „demokratai“ žudė vietinius, keitė santvarkas ir griovė valstybės! Ką anglai išdarinėjo Indijoje, belgai Konge? Kitas dalykais, juodieji gyventojai pradėjo suprasti, kad baltieji daktarai atlieka sterilizacija jų moterims, nes po skiepų moterys tampa nevaisingos. Nepergyvenkite, jei jau Afrika ir kitos nuskriaustos valstybės nuspręs pasiimti kas jiems priklauso iš Europos, niekas nepadės. Šiaip kaip nebūtų keista, būtent komunistai padėdavo vietiniams atsikratyti užsienio priespaudos. Puikus pavyzdys, Burkina Faso prezidentas marksistas ir revoliucionierius Tomas Sankara! Dauguma Europos valstybių metų metus gyveno iš kruvinų Afrikos pinigų!

 5. anoniminis says:

  Taip,, bet tie vindzorai, baruxai,opengeimeriai ir kt. su Lietuva nesidalino, tai kodėl mes turime srėbti kitų užvirtą košę?. O dabar yra aiškinama, kad ir mes dėl to kalti

 6. Gintas says:

  Kalti, nekalti, bet jau 30 metų sakralinami vadinami vakarai, o Simonyte toliau tiesia kelią vakarų „vertybėms“ o kas tos vertybės ir koks mūsų vaidmuo vakaruose? Ką veikia mūsų šaunieji kareivukai Afganistane ir Malyje? Kapitalizmas šalutinis poveikis sukūrė šitą situaciją kai pinigai susurbiami iš viso pasaulio nuskurdindami vietinius ir kraudami turtus keliems šunsnukiams! Dar prieš 100 metų Rosa Luxemburg sakė, yra arba socializmas arba barbarizmas ir ji buvo teisi, barbarizmas visame savo gražume! Dar niekada nebuvo tokios nelygybės, kad kažkas miršta iš bado, o kažkas nežino kur dėti pinigus!!! Skaudžiausia, kad žmonija kenčia dėl kelių parazitų, o juk žmogui daug nereikia… Atsiprašau už nuorodą, bet viskas paaiškinta trumpai ir aiškiai youtube.com/watch?v=K9kA-vNWy9w&t=1s

 7. Ec says:

  Gintai, visa tai senai žinoma ir aišku. Keletas klausimų, į kuriuos atsakius gal taps aiškiau: Ar nuskriaustieji afrikiečiai stumia šios nelegalios migracijos visokeriopą skatinimą? Jei manot, kad ne, tai kas jūsų manymu? Kodėl tai yra daroma?
  O viešai aptarinėjama versija dėl mūsų kareivių pietuose, mano nuomone yra šnipštas, skirtas pateisinti šį migracijos skatinimą. Taip, kareiviai yra ten, tik kodėl? ar Lietuvai to reikia? ir kiek iš to Lietuva turi naudos? Naudos iš to Lietuva neturėjo ir neturi jokios, tai ir atsisakyti dalintis pasekmių nuostoliais turi pilną moralinę teisę.
  Viską ką rašau yra tik mano nuomonė

 8. anoniminis says:

  Manau, dalis afrikiečių žiūrėdami į savo gyvenimą galvoja, kad vakaruose viskas kaip pasakoje, todėl bando papulti į vadinamus kapitalizmo židinius. Problema, kad tos valstybės, kurios buvo pavyzdys, kad kapitalizmas veikai jau viskas ne taip gražu. Kas be ko, manau, tai naudinga globalistams, kurie bando sumaišyti tautas, taip sunaikinant tautų unikuma,sukuriant rasių darinį.
  Kareiviai dar ne viskas, Nato valstybė eina koja kojon su kitomis narėmis, tai bendra, nes valstybė kuri priklauso nato savo žodžio neturi, vienaip ar kitaip vi vykdo bendrą planą. Lietuvai naudos nebuvo ir nebus, nes Lietuva nėra savarankiska valstybė ir kažko reikalauti ji neturi teisės. Tai mano nuomonė. Kokia Jūsų nuomonė Ec?

 9. Grybu tautybe says:

  Lietuviai, pasirasykime peticija pries mums primetama migracijos pakta! nuoroda:

  peticijos.com/reikalaujame_nepasirayti_jungtini_taut_migracijos_sutarties?a=2

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top