Europos komisija siekia kriminalizuoti sėklas ir valdžios neregistruotus augalus

2013, 29 lapkričio, 7:39 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (3) | peržiūrų 815 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisEuropos Komisija pateikė įstatymą, kuris sėklų „auginimą, dauginimą ir mainus“ paverstų neteisėta veikla, jei šios sėklos nebus „ištirtos, patvirtintos ir pripažintos“ naujos ES biurokratinės sistemos – „ES Augalų Įvairovės Agentūros“. Šis „Augalų Reprodukcinės Medžiagos Įstatymas“  leistų valdžiai kontroliuoti visus augalus ir jų sėklas, o ūkininkai, auginantys savo augalus iš nereglamentuotų sėklų būtų laikomi nusikaltėliais. Šis įstatymas užkerta kelią nepriklausomam veislių tobulinimui namų ūkiuose. Tai bandymas kriminalizuoti bet kokią savarankišką veiklą, leidžiančią nepriklausomai išgyventi.

Neliks vietos smulkiesiems ūkiams

Įstatymo projektas jau keletą kartų buvo iš dalies pakeistas dėl didelio ūkininkų pasipriešinimo.
„Šis įstatymas kaip mat atims galimybę iš individualių ūkininkų, sodininkų, ekologiško maisto augintojų ir smulkiųjų ūkininkų veisti ir tobulinti savo daržovių variacijas“ – sako daržovių veisėjas ir „Tikrųjų Sėklų Katalogo“ direktorius Benas Gabelis. „Namų sodininkų poreikiai yra visai kitokie – jie viską daro rankomis, o ne mechanizuotomis priemonėmis, ir nenaudoja arba negali naudoti stiprių chemikalų. Taigi nėra būdo, kaip užregistruoti augalų veisles, kurios paprastai naudojamos smulkiu mastu, nes tai neatitiktų griežtų reikalavimų, nustatytų Augalų Įvairovės Agentūros, kuriai rūpi tik stambaus masto industriniuose ūkiuose naudojamos sėklos“.

Valdžia ketina užregistruoti faktiškai visus augalus, sėklas ir sodininkus

Valdininkai, be abejo, sužavėti idėjos, kad viską galima užregistruoti ir apibrėžti. Įstatymo projekte numatyta: Kad veisles būtų galima tiekti visos Sąjungos rinkai, jos įtraukiamos į nacionalinį registrą arba Sąjungos registrą, pateikiant tiesioginę paraišką Bendrijos augalų veislių tarnybai (BAVT).

Ūkininkai taip pat privalėtų mokėti šiai ES sistemai už nuosavų sėklų registraciją: Kompetentingos institucijos ir BAVT turėtų imti metinius mokesčius už paraiškų nagrinėjimą, formalias ir technines ekspertizes, įskaitant auditus, veislių pavadinimus ir veislių palaikymą tol, kol galioja registracija.

Net jei ir šis įstatymas iš pat pradžių būtų taikomas tik komerciniams ūkininkams, tai ankščiau ar vėliau paliestų ir nekomercinius ūkininkus, kuriems taip pat būtų taikomi šie beprotiški reglamentai.

Nenormali biurokratija

„Tai vienas iš nekontroliuojamos biurokratijos atvejų“ – pabrėžia Benas Gabelis. „Šis įstatymas tesukurs naują nišą ES tarnautojams, kuriems mokama už tai, kad kiaurą dieną judintų kalnus dokumentų, taip benaikinant ūkininkų sėklų išteklius ir griaunant ūkininkų teisę auginti tai, ką jie nori. Susirūpinimą kelia ir tai, kad dokumentas įgalina ES ateityje reguliuoti ir licencijuoti bet kokią augalų rūšį, (t.y. ne tik agrokultūrinius augalus, bet taip pat ir žoles, samanas, gėles ir visa kita) be Europos Tarybos įsikišimo.

Užuominą į šios biurokratijos beprotiškumą, nuo kurios bus priklausomi sodininkai bei daržininkai, randame pačiame įstatyme: Nustatomos konkrečios nuostatos dėl registravimo Sąjungos veislių registre ir dėl galimybės pareiškėjui pareikšti skundą prieš BAVT sprendimą. Tokių nuostatų nėra dėl registravimo nacionaliniuose veislių registruose, nes jiems taikomos nacionalinės administracinės procedūros.

Bus nustatyta nauja prievolė BAVT atlikti kiekvieno nacionalinio veislių ekspertizės centro auditą, siekiant užtikrinti, kad veislių registravimo procesas Sąjungoje būtų kokybiškas ir suderintas. Nacionalinės kompetentingos institucijos atliks profesionalių veiklos vykdytojų ekspertizės centrų auditą ir juos patvirtins. Jeigu bus pateikiama tiesioginė paraiška BAVT, ji atliks ekspertizės centrų, kuriuos naudoja veislės ekspertizei, auditą ir juos patvirtins.

Realseeds.co.uk perspėja dėl bandymo suprasti šį įstatymą vien tik perskaičius:
Jūs negalite suprasti šio įstatymo perskaitę tik santraukos pirmus 5 puslapius ar panašiai. Santrauka neatspindi paties įstatymo. Būtina analizuoti straipsnius, kurie bus priimti, o santrauka neturi jokio teisinio statuso. Ji tėra naudojama kaip pagalbinė priemonė publikai ir įstatymų leidėjams. Santrauka turėtų suteikti pagrindinę informaciją siūlomų teisės aktų kontekste, kad žmonės žinotų kas vyksta ir kodėl.

Problema su šiuo įstatymu visuomet buvo ta, kad santraukoje išpučiamas muilo burbulas dėl bio-įvairovės išsaugojimo ir įstatymų supaprastinimo – visa tai, kas mums patiktų, bet įstatymo straipsniuose kalbama visiškai priešingai.

Pavyzdžiui, projektų 1,2 ir 3 santraukose kalbama apie supaprastintas sąlygas „mėgėjiškoms“ veislėms. Bet visa mėgėjiškų veislių kategorija buvo panaikinta straipsniuose jau nuo pat pradžių. Nepaisant to, santraukoje ir ja paremtuose spaudos pranešimuose kalbama apie tai, kaip šis įstatymas leis išsaugoti mėgėjiškas veisles.

Norint suprasti, būtina perskaityti visą įstatymą ir nekreipti dėmesio į santrauką, nes tai nėra įstatymas ir neatspindi jame esančios informacijos.

Kaip ir buvo galima įtarti, šis veiksmas yra Monsanto, DuPont ir kitų sėklų dominavimo korporacijų pageidavimas. Jau seniai šie monstrai pripažino savo tikslus absoliučiai kontroliuoti planetos sėklas ir pasėlius. Kriminalizuodami privatų daržovių auginimą, taigi – ūkininkus paversdami nusikaltėliais, ES biurokratai pagaliau gali perduoti maisto išteklių kontrolės estafetę galingoms korporacijoms, tokioms kaip Monsanto.

Didžioji dauguma tradicinių veislių bus kriminalizuojamos

Beveik visos tradicinės daržovių veislės bus kriminalizuojamos remiantis šiuo ES įstatymu. Tai reiškia, kad sėklų išsaugojimas ir perdavimas iš kartos į kartą – kertinis darnios gyvensenos akmuo – taps nusikalstama veikla.

B.Gabelis aiškina, kad šis įstatymas „…iš esmės užkerta kelią nepriklausomam veislių tobulinimui namų soduose, ES“. Tai bandymas kriminalizuoti bet kokią savarankišką veiklą, leidžiančią nepriklausomai išgyventi, ir būdas padaryti žmonių populiacijos išgyvenimą visiškai priklausomą nuo monopolinių kompanijų.

Parengta pagal www.naturalnews.com
Daugiau info www.realseeds.co.uk/seedlaw.html
www.lvzs.lt

šaltinis:  zaliojilietuva.lt

Sarmatai

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 3

 1. rrrg says:

  Sėklos, sėklos. Štai JAV iš viso uždrausta auginti savo darže ar sode bet kokias maistines kultūras. Iki 10 metų kalėjimo. Bilis S510.

 2. Skeleton says:

  O kaip tamsta įrodysi, kad tavo sėklos „perduotos iš kartos į kartą“, o ne genetiškai modifikuotos JAV laboratorijoje ir slapta atvežtos į Lietuvą? Ogi niekaip. Nebent suregistruoti visus „genetiškai nemodifikuotus“ augalus, o visus kitus – uždrausti.

  Patys sukėlėte isteriją dėl „gentiškai modifikuotų“ augalų, patys ir srėbkite pasekmes.
  Namuose „patobulinto“ augalo genetinis kodas neatitinka registruoto augalo genetinio kodo? Neatitinka. Reiškia genetiškai modifikuotas.

  Garbės žodis, tokių durnių pasaulis dar nematė. Pirma reikalaujate įvedinėti beprotiškus draudimus, o paskui kai tie draudimai atsisuka prieš jus pačius – rėkaujate apie sąmokslus.

 3. Zero says:

   Monsanto lobiuojami įstatymai, dar niekam gėrio neatnešė. Vykdoma totalinė maisto konkrolė padėsianti reguliuoti planetos gyventojų skaičių  ir tiek. GMO – naujausios kartos biologinis ginklas.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top