- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

FAZ: Sankcijos bus pratęstos dar pusmečiui nežiūrint į Rusijos pagalbą Sirijoje

faz.net

G20

nuotrauka: Reuters

Nežiūrint į nusimatančią anti-teroristinę sąjungą tarp Vakarų ir Rusijos, Vokietijos vyriausybė toliau spaudžia tęsti sankcijas dėl „krymo aneksijos ir karo Ukrainos rytuose“, rašo Frankfurter Allgemeine. Vokiečių laikraščio duomenimis, preliminarus sprendimas šiuo klausimu buvo priimtas dar prieš savaitę, G20 aukščiausiojo lygio susitikimo metu Turkijoje.

Kaip pranešama straipsnyje, susitikimo eigoje Antalijoje penketas dalyvių susitarė dėl to, jog sankcijos turi būti pratęstos iki to meto, kol nebus išpildytos Minsko susitarimų sąlygos. Susitikime dalyvavo Vokietijos kanclerė Angela Merkel, JAV prezidentas Barakas Obama, britų premjeras Deividas Kameronas, italų vyriausybės galva Matteo Renzi ir prancūzų užsienio reikalų ministras Laurent Fabius, atstovaujantis prezidentą Fransua Holandą, pažymi leidinys.

Ryšium su tuo, kad Minsko susitarimai nebus įgyvendinti iki šių metų pabaigos, sankcijų galiojimo laikas, besibaigiantis gruodžio mėnesį, turės būti pratęstas iki 2016-ųjų liepos – tokį sprendimą priėmė penki politikai, apsvarstę šį klausimą.

Kaip rašo Frankfurter Allgemeine, trečiadienį Angela Merkel skris į Paryžių pas Fransua Holandą – dieną prieš prancūzų prezidentui vykstant į Maskvą, į susitikimą su Vladimiru Putinu. Vokietijos kanclerės vizitas į Prancūziją turi padėti Paryžiui išlaikyti tvirtą kursą (dvasią) antirusiškų sankcijų klausimu, tvirtina leidinio žurnalistas. sankcijos rusijai, sankciju pabaiga