Gentiloni: „Intervencija į Libiją? Jei JT paprašys, Italija bus tarp pirmųjų“

2014, 26 lapkričio, 20:32 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (3) | peržiūrų 296 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Naujasis Italijos užsienio reikalų ministras Paolo Gentiloni visiškai nesigaili to, ką Vakarai kartu su JAV padarė kažkada klestinčioje Libijoje – atvirkščiai, vadina visą tą karinę invaziją į nepriklausomą valstybę ir tos valstybės pilną sugriovimą – šventu reikalu.
Galime tik spėlioti ko nedrįstų padaryti šis žmogus. Nužudyti tėvą, motiną?
sarmatas.lt redakcija

paveikslėlisItalijos užsienio reikalų ministras Paolo Gentiloni su įsitikinimu sako: jei Libijoje bus pradėti derybų dėl šalies apjungimo procesas, Italija padės susijungimui, kalbama straipsnyje paskelbtame La Repubblica laikraštyje

Žurnalistas Gad Lerne šnekėjosi su nauju Italijos užsienio reikalų ministru Paolo Gentiloni, pacifizmo ir nusiginklavimo šalininku. Vienu iš klausimų buvo situacija Libijoje.

„Mes neturime kartoti klaidų ir siųsti kariuomenę į Libiją, jei nėra politinio sprendimo, kurį mes galėtume palaikyti. Bet galima su įsitikinimu kalbėti, kad taikdariškoje operacijoje, griežtai prižiūrint JT, Italija bus pirmosiose eilėse, – užtikrino išorinės politikos žinybos vadovas. – Tačiau tam pradžioje turi pradėti vykti tarimosi dėl naujų rinkimų procesas. Nesant pereinamosios vyriausybės, karinio kontingento įvedimas į šalį gali tik pabloginti situaciją. Mes dirbame ties tuo, su regiono šalimis ir su JT“.

„Mes nesigailime dėl Kaddafio režimo žlugimo, – pareiškė Paolo Gentiloni. – Jo nuvertimas buvo šventu reikalu. O kas toliau? Dabar mes žinome, kad mes daugiau negalime perduoti amerikiečiams savo įgaliojimų.

Libija mums gyvybiškai svarbi dėl savo geografinės padėties, dramos su pabėgėliais, energijos tiekimo… Mes neatsitiktinai palikome Tripolyje mūsų veikiančią pasiuntinybę, kuri garantuoja logistinį palaikymą JT tarpininkams“, – pabrėžė ministras.

Libija šiuo metu padalinta į Kirenaiką ir Tripolitaniją, tačiau nė viena iš minimų pusių nėra pajėgi dominuoti karine prasme prieš kitą. Centrinis Libijos bankas toliau funkcionuoja, jis išmoka atlyginimus valstybės tarnautojams, naudodamasis pajamomis nuo dujų ir naftos pardavimo. Mes nesusitaikysime su Libijos padalinimu, – pasakė ministras. – Mes tapsime aktyvia puse ieškant vieno pereinamojo politinio proceso, su kuriuo mes susiesime galimą taikdariškų pajėgų šalyje buvimą“.

europaquotidiano.it

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 3

  1. Vincius says:

    „Naujas Italijos uzsienio reikalu ministras, pacifizmo ir nusiginklavimo salininkas“. O VIESPATIE!!!!

  2. liuk says:

    niekšelio kalba…o gal pavydas .., kad libiečiia gyveno turtingiau, nei italai.deja, mano dukterečia su vyru,-italu, kur pragyveno 15 m.atvačiavo čia, nes.. ten labai blogai, jie nežino kur dėtis dabar- ir čia nėr darbų, ir ten.ES sukurus, sužlugdė Europos šalis.

  3. Kestutis says:

    Italijoj blogiau nei pas mus?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top