- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

JAV prezidento rinkimai: Baidenas jau „ne išrinktasis prezidentas“ – jis prarado 20 Pensilvanijos rinkikų kolegijos balsų

Iš preliminarių Džo Baideno (Joe Biden) rinkimų rezultatų nurašyti 20 rinkikų kolegijos narių balsų, ko pasekoje, sumažėjus rinkikų balsų sumai, iš jo „atimta“ pergalė JAV prezidento rinkimuose.

Remiantis politinių apklausų agregatoriaus „RealClearPolitics“ duomenimis, demokratų kandidatas dabar turi 259 balsus, t.y. 11 mažiau nei reikia norint laimėti JAV prezidento rinkimuose.

Interaktyvi portalo interneto lentelė demonstruoja, kad iš preliminarių Biadeno rezultatų buvo atimta 20 Pensilvanijos rinkėjų balsų. Tuo pačiu metu, jo politinis oponentas, dabartinis JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump), kol kas turi kiek turėjęs – 214 balsų.

Tokiu būdu Pensilvanija prisijungė prie Arizonos, Aliaskos, Džordžijos ir Šiaurės Karolinos, kurios laikomos „svyruojančiomis“ valstijomis.

Šiuo metu Pensilvanijoje paskaičiuoti 97 proc. balsų, Baidenas išlaiko lyderio poziciją su 49,8 proc., D.Trampas turi – 49,1 proc.

D.Trampo štabo būstinė jau pateikė ieškinius Arizonoje ir Pensilvanijoje apie ką prieš tai minėjo veikiantis prezidentas, kad įrodytų „sukčiavimo balsuojant“ faktus.

Pareiškimuose kalbama apie paštu pateiktų biuletenių skaičiavimo pažeidimus. Pasak D.Trampo, tokiu balsavimu nebuvo laikomasi skaidrumo principų.

Interaktyvus JAV prezidento rinkimų rezultatų žemėlapis 2020-11-11 | realclearpolitics.com

Interaktyvus JAV prezidento rinkimų rezultatų žemėlapis 2020-11-11 | realclearpolitics.com

Demokratas Džo Baidenas pasiskelbė išrinktuoju JAV prezidentu lapkričio 7 dieną – pasak skirtingų vertinimų, jis gavo nuo 273 iki 290 rinkikų kolegijos narių balsų, esant būtinybei surinkti 270. D.Trampas, tuo metu žaidęs golfą savo aikštyne, sureagavo pastebėjęs, kad jo varžovas paskubėjo pasivadinti naujuoju prezidentu.

Donaldas Trampas jau ėmėsi daryti tvarką savo administracijoje – atleido Pentagono vadą Marką Esperį ir į jo vietą paskyrė Nacionalinio kovos su terorizmu centro direktorių Christopherį Millerį.