Kad išvengtų krizės, Lietuva turėtų išstoti iš NATO

2012, 13 lapkričio, 20:30 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (26) | peržiūrų 982 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis„Lietuvos kurjeris“ pabendravo su vienu žinomiausių Rusijos ekonomistų, analitinės kompanijos „Neokon“ direktoriumi Michailu Chazinu. Svarbiausias pokalbio klausimas: kas laukia Lietuvos naujos krizės bangos atveju?

-Gerbiamas Michailai Leonidovičiau, kokios ekonominės perspektyvos laukia Lietuvos konkrečiai ir Baltijos šalių apskritai?

-Kad būtų galima daugiau ar mažiau aiškiai įvertinti kieno nors perspektyvas, būtina apibūdinti tą situaciją, kurioje mes gyvensime. O situacija yra nepaprastai sudėtinga.

Išvengti ekonominės krizės gilėjimo neįmanoma – vartojimas viršija realias pajamas taip smarkiai, kad vartojimo, t.y. BNP sumažinimas stambiausiose pasaulio ekonomikose yra neišvengiamas. Tačiau nuolat smunkant gyvenimo lygiui, augant socialinei įtampai, neišvengiamas protekcionizmo didėjimas ir vidinių rinkų apsaugojimas praktiškai visose šalyse.

Suprantama, visi šie procesai vyks palaipsniui ir iš dalies bus kompensuojami. Pavyzdžiui, perskirstant pagrindinių finansinių centrų emisiją. Tačiau pats savaime judėjimas link krizės plėtojimosi yra neišvengiamas.

Tokioje situacijoje stipriausią smūgį patirs nedidelės šalys. Tokios, kurios negali apginti vidaus rinkos. Tokios, kurių rinkos pernelyg mažos, kad išlaikytų bent kiek rimtesnį vidaus gamybos lygį. Šalys, kurios neturi nuosavų resursų.

Būtent tokia šalis yra Lietuva ir kitos Pabaltijo valstybės. Taip kad jų laukia rimtos problemos.

Kitas dalykas – kažkiek laiko šias problemas galima bus spręsti Europos Sąjungos resursų sąskaita, tačiau tai negali ilgai trukti.

-Ar pakels vakarykščiai „Baltijos tigrai“ eilinę krizės bangą? Kokios gali būti pasekmės ne tik socialiniu, bet ir politiniu požiūriu?

-Na, pavadinimas „tigrai”, žinoma, buvo PR terminas. Realiai šių šalių ekonomikos itin smarkiai degradavo, lyginant su jų būkle Tarybų Sąjungos laikais, ypač tai pasakytina apie Latviją.

BNP – tai buhalterinis terminas ir juo galima „žaisti“ pakankamai plačiu diapazonu. Šiandien Pabaltijo šalys turi spręsti labai rimtas problemas, kurių svarbiausia – kokios nors savo produkcijos realizavimo rinkų paieška, kad būtų išsaugotas gyventojų gyvenimo lygis. Tai padaryti bus nepaprastai sudėtinga, kadangi ir rinkos užsiveria, o ir gamybos Pabaltijyje praktiškai nebeliko.

Ką daryti tokioje situacijoje – nelabai aišku, o alternatyva visam tam – smarkus ir taip jau ne itin aukšto gyventojų pragyvenimo lygio smukimas.

-Ar verta tokiomis sąlygomis užsimoti ties stambiais ir labai brangiais infrastruktūros projektais, tokiais kaip AE statyba Visagine?

-Tai sudėtingas klausimas. Iš vienos pusės – jeigu kažkas moka už atominę elektrinę, tai ji – naujos darbo vietos ir ekonominės situacijos pagerinimas. Iš kitos pusės – jeigu reikia statyti už savus pinigus, kurių gali prireikti kritinėje situacijoje, tuomet gali kilti problemų. Be to, skolų naštos augimas dabartinėje situacijoje irgi nelabai naudingas.

-Kaip Lietuva turėtų, ir išvis ar turėtų koreguoti savo santykius su Rusija tokioje situacijoje?

-Teoriškai Rusija – tai vienintelė rinka, dalyvavimą kurioje galima išplėsti. O praktiškai – čionai slypi daugybė problemų. Tai ir asociacijos su Latvija bei Estija, kuris pakankamai ginčytinai pasielgė su rusakalbiais gyventojais, tai ir įstojimas į NATO, ir fašistiniai apdovanojimai, ir Didžiojo Tėvynės karo veteranų teismai ir t.t.

Ir nors Lietuva čionai atrodo žymiai geriau negu Latvija ir Estija, vis tiek spręsti uždavinius bus labai sunku. Rusija jau labai aiškiai apsisprendė, ką jinai įsileis į savo rinką. Pirmiausiai tai bus Muitų sąjungos šalys. Visoms kitoms kils problemų. Tame tarpe ir iš kitų MS narių pusės, tos šalys labai pavydžiai stebės lietuviškų prekių skverbimąsi į Rusijos rinką.

Žodžiu, Vilniui čionai reikia išspręsti labai rimtas problemas. Be to, teks kažką paaukoti. Galbūt – narystę NATO, kuri, iš esmės, Lietuvai nelabai reikalinga, kadangi NATO Lietuvos nepamaitins. Kitas dalykas, kad šioje srityje kol kas dar galima pakentėti.

-Ar gali Baltijos šalys savarankiškai ištaisyti ekonominę ekonominę situaciją ne Europos Sąjungos pagalbos, ar jų laukia Graikijos scenarijus?

-Ne. Savarankiška išeitis iš krizės neįmanoma. Baltijos šalys paprasčiausiai neturi tokių resursų. O jeigu dar turėsime galvoje skolas, kurios, beje, palaipsniui nuvertės, jeigu nebus imama naujų kreditų, tai situacija darosi visiškai kritiška.

Visi samprotavimai apie išėjimą iš krizės yra pagrįsti teiginiu, kad situacija pasaulyje gali greitai pagerėti – o šito tiksliai nebus. Nors, žinoma, palaimintas tas, kuris tiki.

-Gal Lietuvai ir Latvijai reikia siekti patekti į euro zoną, ieškoti išsigelbėjimo nuo krizės ten?

-To daryti nėra jokios prasmės. 2008 metais tik viena Europos Sąjungos šalis įsigudrino neįsmukti į recesiją – Lenkija, kuri devalvavo zlotą. Kvaila vardan abejotinų ideologemų atsisakyti tokio naudingo instrumento kaip savo valiutos devalvacija, kad būtų paremta vidaus gamyba. Nekalbant jau apie tai, kad euro likimas nebeatrodo toks giedras, nors, žinoma, yra visokių variantų.

Bet kokiu atveju – nuosava, savarankiška valiutos politika krizės sąlygomis – tai didelis menas. Ar sugebės jį įvaldyti lietuvių liberalūs valdininkai, kurie laukia, ką pasakys Briuselio ir TVF valdininkai – didelis klausimas.

Nors, iš kitos pusės, lenkai juk sugebėjo…

Литовский курьер

šaltinis: Versijos

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 26

 1. Valdas says:

  Atgal į Rusijos glėbį.

 2. ara-copy says:

  Jei žiūrėti realiai – nėra jokio skirtumo kieno glėbyje bus Lietuva, visi to aiškinami pliusai ar minusai tėra eilinė ideologija ir propaganda.
  Mus svarbu kitkas, o būtent – ar galime patys savarankiškai spręsti savo finansinius klausimus, pramonės klausimus, savarankiškai leisti savo įstatymus neatsižvelgiant į tai ar jie patinka kuriam nors „vyresniajam broliui“ ir t.t. Dabartiniu atveju „vyresnysis brolis“ – tai €S biurokratai, kurie irgi nėra Lietuvos draugai.
  Kol kas nėra variantų leidžiančių prognozuoti galimybę Lietuvai ir kitoms tokioms mažoms šalims, gyventi laisvai, nepriklausant jokioms „sandraugoms, „sąjungoms“, „blokams“ ar kitiems politiniams dariniams. Arba tie variantai yra, tačiau jų nepateikia visokie tarptautiniai apžvalgininkai ar tos srities specialistai?
  Bet kuriuo atveju, yra variantai net priklausant tiems visokiems blokams spręsti patiems daugelį savo šaliai aktualių klausimų – tai tėra derybų reikalas, tačiau, kaip žinome jokių derybų faktiškai nebuvo Lietuvai stojant į €S, net nebuvo išversta į lietuvių kalbą stojimo sutartis.
  Dabar mes jau atsimerkę, maišas nuo galvos nuimtas, tačiau rankos surištos, o smegenys per daug užpudrintos, kad bandyti kažką keisti.
  Ar visgi pamatysime ir pradėsime bent jau galvoti?

 3. Tangas says:

  Keistas straipsnis
  Lietuva turi išstoti iš NATO  kad išvengtų krizės sako ekonomistas.  Tuo tarpu visas straipsnis apie ES ir ekonomiką.
  Bet NATO tai karinė sąjunga ir iš ekonominės krizės nieko nežada ir nežadėjo  traukti. Keistoka tokia spraga ekonomisto išsilavinime.
  Būtų galima ligai narstyti  ir diskutuoti dėl daugelio teiginių tik kad ne vieta ir ne ta auditorija. Šiaip klausimas pamąstymui „A tai per paskutinius 20 metų Rusijoi krizių nebuvo….“  

 4. Omega says:

  Tai isstojus Rusija kaip mat ir prisijungtu prie saves Lietuva. Nedekinga situacija buti tarp kalto ir priekalo…

 5. Valdas says:

  Na baikite Lietuva ir gali ir privalo gyventi pati savo galva ,ir nereikia mums nei ruskių nei ES ar dar kokiu vyresniu brolių. Tiktai mažai kas nori suprasti kad Lietuvoje nėra didelių resursų ir kad privalome gyventi kukliai pagal galimybes. Lietuva turi tiktai gerą žemę ir vandens,kur gali išsimaitinti koks 12 mil žmonių.Taigi nebuvo jokios stichinės nelaimės kuri viską sunaikino,tik bėda smegenys iki tiek išplautos kad mums atrodo kad kažkas ateis ir padarys……………..

 6. uola says:

  Patarejai pataria ,kaip jiems liepia jo šeimininkas,o mums galva duota del to ,kad galvotume.Kas svetima galva gyvena tas visada buna basas ir alkanas,benamis

 7. Ra Light says:

  Panašu, kad Putino TSRS rekonstrukcijos planas po truputį virsta tikrove: Muitų sąjunga, Ukrainai metė dešrą – stokit į MS, gausite beveik trigubai pigesnes dujas, prasidėjo Baltijos šalių protų masažas…
  Ką daryti? Ogi suvokti vieną elementarų dalyką: Lietuvoje nėra jokių išteklių palaikyti šiandieninį gyvenimo lygį ir, kai tik Lietuva užsimanys laisvės, jei užsuks visus kranus ir išjungs elektros jungiklį. Ar daug norinčių egzistuoti betoninėse lavondėžėse su atšalusiais klozetais? Net jeigu ir didžioji dauguma persikeltų gyventi į kaimus ir gyventų kaip prieš šimtą ar daugiau metų (tą žmonės sugebėtų), atsiras pulkai „geradarių patarinėtojų“ siūlančių prisijungti prie vienos ar kitos sąjungos ar bloko „gražiam“ gyvenimui. Nenorite? Ateis NATO auklėtojai ir teritorija bus papraščiausiai išvalyta, o NATO šalių gyventojams valymo pateisinimui parodys „aborigenus-žmogėdras“, kurie nenori gyventi kaip „žmonės“. Todėl teks priklausyti kažkokiai sąjungai ar blokui – tokia tikrovė. Tačiau prieš susaistyti save priklausomybe vienai ar kitai sąjungai, aiškiai reikia suvokti ar sąjungos siekiami tikslai sutampa su mūsų siekiamais tikslais ir ar ji priima mus tokiais kokie mes esam ar reikia persiauklėti į kažką kas prieštarauja mūsų prigimčiai.
  Paklauskime kiekvienas savęs: kokie yra tautos tikslai ir kaip pats jų siekiu? Kaip išlaikau ir perduodu savo vaikams tautiškumą?
  Ir pabaigai apie rusakalbius. Skirkite rusakalbius nuo Rusų. Rusas tai ne tautybė, o, greičiau, Sielos būsena. Rusams jokio skirtumo kokia kalba kalbėti ir jie priima kitus žmones tokiais kokie jie yra ir kuria bei gražina žemę, kurioje gyvena, kartu su kitais. Rusakalbis, dažniausiai, kalba tarybiniu rusų kalbos dialektu ir pagal pasaulio suvokimą mažai kuo skiriasi nuo beždžionės. Pagrindinės to priežastys: pamiršo kas esa arba genetiniai defektai. Pagalvokite patys kas esate ir tada lengvai atskirsite Rusus nuo rusakalbių ir, apskritai, Žmogų nuo beždžionės žmogaus kūne.

 8. Valdas says:

  Taigi akivaizdu kad kažkada užsuks ir kad žmonės esantys betoninėse džiunglėse pasmerkti.

 9. Orija says:

  Tariamam išminčiui reiketu pasirūpinti savo šalimi,o mes patys pas save susitvarkysime.Reikia pradžiai patarejui baigti mokslus vakaruose stalino ekonomika jau praeityje,niekam neįdomi.Mes neturime energijos resursu,kliedesiai,o kur mūsų gausūs žemes ūkio derliai,gal ir pačiam dar teko mūsų sveikai užaugintus kumpius kirsti?????.Naftos neatsikasi,jos greitai nebereikes ateina naujos technologijos saules, vejo, vandenilio kuras ,o kaip žinia tamstai jis labai paprastu budu gaunamas iš vandens,o Lietuva jo turi.Žemes mūsų derlingos ,melioruotos,derliai gausūs,pakeistas visas stambių raguočių genetinis fondas į produktyvius .Kelių tinklas atitinka Vakarų šalys autostrados,net kaimuose į vienkienius pastatyti puikus gruntiniai keliai,ko nera pas jus Rusijoje,ten gimdyves ypač pavasarį į ligoninę gabena traktoriais „stalin“ rogese,niekur nera kelių.Pas jus didi problema su Amuro regijomu jau šiandiena ten gyvena 10 miljonų kiniečių ir jie plečiasi geometrine progresija,svetimi jau siaubia naftą,auksą,medieną.Pusberniai nesutikdami su nustatyta tvarka kuria buriūs miškuose,didžiausia nelaime auchogolis,kvaišalai ir kišininkavimas. Verslininkai kišami į kaleimus,net 13500 valgo valdišką duoną iš jų puse sedi nekaltai, milžino stabdys progresui.Taip,kad mums labai gerai gyventi su NATO.

 10. Valdas says:

  Na ir kas čia gero gyvenant su ta NATO?

 11. Joris says:

  Daugelis nežino, bet kai Lietuva įstojo i NATO, tai gavo įsakymą sušaudyti visus karininkus, kurie buvo tarnavę ar baigę karinius mokslus buvusioje TSRS. Žmonės buvo verčiami atsisakyti jiems priklausančių pensijų, kurias buvo užsitarnavę. Laimė – mūsiškiai nepaklausė. Šitai pasako daug ką: ir kuo mus laiko, ir kaip į mus žiūri ta NATO. Pavyzdžiui atėjus amerikonų armijai į Iraką būtent šitai ir buvo padaryta. Buvo išskersti visi profesoriai, medikai ir kiti specialistai, kurie kadais mokėsi Rusijoje. Tuo pačiu buvo apšvarinti muziejai ir išvežta visa, kas brangiausia. Bet šių „teisingo karo“ aspektų niekas neafišuoja. Jei Amerika, kurios kūrinys yra NATO, yra labiausiai prasiskolinusi šalis pasaulyje, tai jokio gėrio niekam ji nešti negali ir neneša, nes elgiasi kaip alkanas žvėris. Tokiam pabaisai nėra draugų – visi priešai, visi – potencialus grobis. VA tokia yra politinė realybė mano supratimu. Ir žvelgiant iš šios pozicijos galima rasti supratimą apie tai, kas vyksta pasaulyje. Beje: šios parazitės jėgos veikia ne tik Lietuvoje, Rusijoje, bet ir kitose pasaulio valstybėse – kelia sumaištį, konfrontaciją ir neramumus visur. NATO ir Jungtinės Tautos yra tik savotiškas mechanizmas, leidžiantis „tipo“ pateisinti karinę intervenciją į kitą šalį, dažniausiai tą, kuri nenori pusvelčiui dalintis savo energetiniais resursais su JAV. Ne taip seniai Islandijoje pati tauta pradėjusi rašyti savo konstituciją laimėjo svarią pergalę, bet apie šitai spauda nutyli, kad ir kitos šalys nesugalvotų pabėgti iš “ekonominės krizės”. Ten tauta vieningai nusprendė, kad krizę sukėlė bankai, tai jie tegul ir atlygina nuostolius. Erosajunga už šį poelgį Islandijai surengė tokią pat blokadą, kokią Lietuva patyrė po išėjimo iš TSRS. Kiek žinau apie 3 metus ten padėtis buvo sunki, tačiau dabar ten nedarbo lygis mažesnis už ES vidurkį. Valdininkai, kurie nenorėjo klausyti tautos, turėjo atsistatydinti, bet, kaip ne keista, dauguma pakluso. Bet apie padėtį Islandijoje žiniasklaida tyli, nors kai pirmos krizės metu Islandija oficialiai paskelbė bankrotą, apie šitai rėkė visi, o apie tai, kaip Islandija su tuo bankrotu susitvarkė, jau nebekalba niekas. Mat Islandija parodė, koks yra tikrasis ES veidas ir kokiems interesams atstovauja bankai, kurių kapitalas yra privatus (būtent todėl, jokia šalis negali nurašyti savo skolų kitai šaliai, nes skolinti pinigėliai yra ne jos). O tai, kad Lietuva be muilo lenda ten, kur saulė nešviečia ir tautos apie tai neatsiklausia, tik parodo, kad ne mes patys pas save tvarką darome. Nors yra žmonių, kurie tikrai daug daro ir savo kauiliu dėl Lietuvos rizikuoja. Bet šių žmonių pas mus kaip ir nėra, jų pavardžių spaudoje neperskaitysi ir televizijoje nepamatysi.

 12. Joris says:

  Ne patys rusai kalti dėl to, kad jų šalyje yra tokia padėtis. Gal nežinote, bet Kremliuje sėdi patarėjai ir kiti į „savo pusę protingi dėdės iš JAV“, kaip beje ir pas mus, ir jie ten patarinėja, kaip rusai turi gyventi. Jei rusai patys galėtų tvarkytis savo šalyje taip, kaip nori, tai jie gyventų visai kitaip. Ten situacija tokia yra todėl, kad ji dirbtinai sudaryta. PAs mus šitai taip pat galima pastebėti. Juk mes ir gi norėtume gyventi ir tvarkytis taip, kad netektų vaikams alkti, kad tėvai vietoj to, kad lengtų nugarą nuo ryto iki vėlaus vakaro, galėtų su savo vaikučiais pabūti ir juos auklėti dorais žmonėmis – dabar tam nebelieka laiko. Argi normalu, kai dektinė yra pigesnė už kilogramą mėsos? Parodykit bent vieną tautą, kurios klauso jos „išrinktieji“? Tai, ką matome, yra tik viršūnėlė to, ką mums leidžia pamatyti ir dar pamatyti taip, kaip „reikalinga“. O kad nekiltų noro susimąstyti še jums kalnas problemų, pradedant nedarbu, baigiant buitimi ir pan. Reikia skirti tautą nuo valdžios, nes kaip matome iš savo patirties, valdžia nelabai rūpinasi savo tauta, tik daro įspūdį apie tai…

 13. Ra Light says:

  Nurodykite šaltinį kalbantį apie įsakymą Lietuvai po įstojimo į NATO sušaudyti visus karininkus, tarnavusius ar baigusius mokslus buvusioje TSRS.

 14. Tangas says:

  Jori, Jūs čia kartais su turkais Armėnijoje nepainiojat 

 15. Klausimas says:

  Galima sutikti arba gincytis del sio autoriaus puciamu arabu.
  Koks skirtumas, rusiskas ar amerikonikoniskas neokonas?
  Tiesiog abejotinas tampa rysys tarp to, ka SARMATAI skelbiasi skleidzia ir is tikruju skleidzia.
  KA SIS STRAIPSNIS CIA VEIKIA?

 16. ara-copy says:

  O ką straipsnis turėtų veikt? Įdėtas skaitymui ir duota nuoroda iš kur paimtas. Iš versijos.com . Jei jums nepatinka galvot savo galva – užuojauta jums, o jei visgi galvojate sava, tai ar manote, kad čia turi būti dedama tik vienpusė ir būtinai JUMS patinkanti informacija?

 17. Klausimas says:

  Esme ta, kad cia ne informacija, o propaganda.
  Nauju faktu=0.
  Ir tai man nepatinka.
  O informacija normaliam zmogui yra neutralu. Pasiimi, kas aktualu, kt praleidi.

 18. ara-copy says:

  to->Klausimas
  Gryna tiesa, propagandos tikrai nemažai, bet juk jūs ją matote ir kiti mato, tai kame problema? Propaganda šiame straipsnyje net neužmaskuota, tačiau matau ir teisingų dalykų kalbant, pvz apie savos valiutos devalvaciją, apie vartojimą, kuris viršija realias pajamas..
  Dėl naujų faktų.. jei jūs jų nematote, tai tada, kaip pats sakote – praleidžiate viską, kas jums neaktualu.
  O jei jums kažkas nepatinka, tai rašykite savas temas, kurios jums patinka – manau geras temas visur paims. Išreikškite save ne per komentarus, o realioje veikloje – pateikite savą koncepciją, požiūrį, pastebėjimus straipsnių forma. Nepasitenkinimą reikšt dabar visi moka, visi puikūs kritikai, na tiesiog meistrai :)

 19. Valdas says:

  Būti parsidavėliu ir tautos Tėvynės išdaviku yra vienodai blogai ar JAV valstybės departamentui ar Rusams .

 20. IŠSTOKIME says:

  Kuo greičiau išstokim iš nusikalstamos ES.

 21. tangas says:

  tai čia labai lengva, susikrauni lagaminą, važiuoji stotin iš ten Maskvon ir jau išstojai, ate

 22. Ra Light says:

  Naiviai mąstote: Maksvoje tas pats ES tik kita forma.

 23. Klausimas says:

  To ara-copy:
  Jei Tamsta moderatorius, tai aciu uz atsakyma i mano klausima.
  Tada suprantu, kad sarmatai vadovaujasi tokiais info talpinimo kriterijais.
  Kritikuoti turiu teise, nors mano klausimas su kritika mazai ka bendro turi, veikiau mano smalsumas- tinklapis man kazkiek idomus, aciu.
  Savo temas siulysiu ir gvildensiu savoj erdvej.
  Cia gi esu svecias, todel klausiu mandagiai seimininku, kas ir kaip:)
  Taika, broliai ir seses:)

 24. algimantas says:

  Turim pripazinti faktus. Tarybiniais laikais Lietuva pagal ekonomikos issivystymo lygi buvo 1vietoje TSRS ir 3 vietoje visame socialistiniu valstybiu lageryje.  Tada buvo kitokiu problemu. Deficitai, vakarietisku prekiu stygius, negalejimas vazineti po vakaru salis. Bet bedarbiu socialistiniais laikais niekada nebuvo, jokiu kriziu, kainu kilimo, bankrotu, alkanu ir nereikalingu pilieciu. Zmones butus gaudavo is valstybes dovanai, blogiausiai galedavo gyventi bendrabutyje. Kainos buvo mazos. Tarybiniais laikais Lietuva neturejo jokiu valstybiniu skolu, o gyventoju prieauglis buvo stabilus.  Jeigu paziurejus i istorija, rusai yra tokie patys sarmatu ainiai kaip lietuviai, todel musu genuose yra daug bendro. Mus isskyre ir supriesino romenu atnesta krikscionybes religija. Rusai yra apkrikstinti graikiskos kulturos is Konstantinopolio ir tapo slavais. ( Slave – angliskai vergas ) Lietuviai apkrikstinti Romos Popieziaus per lenkus ir to pasekoje is didziausios Europos valstybes -LDK virto ismirstanti nacija. Reikia pasakyti atvirai, jog vieni mes neisgyvensim. Reikia jungtis prie kazko. Tik sajungininkus dabar reikia issirinkti protingai. As pasisakau uz Sarmatijos atstatyma ir tu vertybiu atgimima. Gerai jauciasi ne tas kuris turi blizguciu, o kuris yra laimingas. Reikia dar dadurti apie vakaru salyse vykdoma globalizacija. Ta tema yra isleista knyga “ Komitetas 300.“ Pagal jo autoriaus duomenis, pasauline bankininku masonu organizacija is Amerikos planuoja visoje planetoje palikti auksini milijarda gyventoju i kuri lietuviai deja neieina. Ta linkme viskas ir vyksta. Krizes, gyvenimo blogejimas, ekonominiai sunkumai, psichologine itampa. Taip beja buvo isnaikinti ir Amerikos indenai. Bet apie tai niekada niekas nekalbejo. Jeigu vokieciu naciai uz holokausta buvo nuteisti, tai uz Amerikos indenu, Australijos aborigenu, Afrikos negru ir musu proteviu: prusu, kursiu,jotvingiu, traku, ilyru iszudymo niekas nemini. Dabar laukia musu eile. Nuo 1990 m. Lietuva prarado apie 1 milijona gyventoju. TAI KOKIE SAJUNGININKAI MUMS NAUDINGESNI ? Man atrodo jog to net klausti nereikia.

 25. rimantas says:

  Tame ir reikalas,kad Lietuva neturiGALVOS! tODEL IR NERA  KAM GALVOTI!

 26. rimantas says:

  Kas be Rosu ,pasaulis??? Cia komentatoriai tikriausiai is Menulio??? gaila,kad ir Rosujoje „nusikalteliai“ isgrobste viska,nebuvo kam sutvarkyti?? Reikia mokintis kinu kalba ir rosu ir apginti gali tik rosai ir kinieciai,o jankiai,atgyvenes dalykas!!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top