Kai atgyja anekdotai. Karalius ir jo visa kariauna

2016, 10 lapkričio, 19:26 | kategorija LPT | 25 komentarai | peržiūrų 1 318 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Monika Garbačiauskaitė ir Ramanauskas - Greitai

Kai anekdotai atgyja. Lietuvos politikų ir žiniasklaidos komentarai Donald’o Trump’o JAV Prezidento rinkiminėje kampanijoje labai primena garsųjį istorinį kuriozą, nutikusį Prancūzijos spaudoje XIX a. pradžioje

Kuomet nuo sosto nuverstas ir Elbės salon Viduržemio jūroje ištremtas Napoleonas I Bonapartas priėmė lemtingą sprendimą kirsti jūrą, grįžti į Prancūziją ir stoti į kovą su Liudviku XVIII dėl sosto, septynios Paryžiaus laikraščio antraštės tapo klasikiniu spaudos permainingumo ir siekio įsiteikti galiūnams paminklu.

Taigi, to laikraščio antraštės nuo vasario 28 iki kovo 20 dienos taip atspindėjo grandiozinių ano meto įvykių, istorijoje žinomų, kaip „100 Napoleono dienų“, pradžią:

Menko skaičiaus šalininkų lydimas Napoleonas pabėgo iš salos:

“ – Korsikos pabaisa nutrūko nuo lenciūgo“, – linksmino paryžiečius naujienomis spauda.

Ir laimingai perplaukė jūrą:

„- Įžūlus avantiūristas išsilaipino Žiuano užutėkyje!“, – paskelbė aliarmą laikraštis.

Napoleonas krante surinko šalininkus ir atakavo pirmą miestą:

“ – Žmogėdra slenka Graso link“, – perspėjo tautiečius leidinys.

Napoleonas toliau sėkmingai žygiuoja link sostinės. Laikraštis praneša:

„- Uzurpatorius paėmė Grenoblį!“

Napoleonas artėja prie Paryžiaus, t.y. prie laikraščio redakcijos. Vyrai ten susimąsto ir paskelbia straipsnį:

„- Bonapartas įžengė į Lioną“

Napoleonas vis artyn. Gimsta antraštė:

„- Napoleonas artėja prie Fontenblo“

Ir kuomet karalius Liudvikas XVIII spruko ir sostinė tapo ranka pasiekiama, laikraštis iškilmingai paskelbė:

„- Jo didenybės imperatoriaus pasirodymo ištikimajame Paryžiuje laukiama šiandien, Tiulrji rūmuose“
—————–
Lygiai tas pats buvo – ir netrukus bus – su D.Trump’o kandidatavimo bei prezidentavimo atspindžiais mūsų politikoje ir spaudoje. Savo akimis regime atgijusį klasikinį istorinį anekdotą.

Vaizdelis apgailėtinas, atvirai sakant.

Belieka tikėtis, kad sunkaus svorio Europos atsiprašymų čempionas ministras L.Linkevičius dalyvaus Prezidento Trumpo inauguracijoje ir kartu su sveikinimais tiesioginės TV transliacijos metu atsiklaups ant kelių ir atsiprašys Laisvojo Pasaulio Lyderio už visas tas vatnikų patyčias spaudoje, kvailas freskas ir mūsų sostinės merą!

Bent jau tikrai bus už ką maldauti atleidimo!

Blogeris Zeppelinus

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 25

 1. Ec says:

  O gal didesnė pusė JAV piliečių Rusijos agentai? Matyt, kad taip, vienas politologas vis kartojo, kad šiose rinkimuose dalyvauja trečia šalis – Rusija :) . Iš tiesų tai lyg dalyvautų daugiau šalių, nes net Lietuvoje buvo stumiama ta jų rinkiminė agitacija, lyg mes galėtume ten balsuoti :)

 2. Stasys says:

  Skirti šitą meitėli užsienio reikalų ministru būtų nedovanotina „valstiečių“ klaida.

 3. Myndė says:

  nėra jokio skirtumo, kas bus užsienio reikalų ministru, kai nėra tos politikos kaip tokios. O meitėlis be visų kitų savo privalumų turi pavydėtiną sugebėjimą vartyti skūrą, taigi galima pirktis spragėsių ir stebėti komediją su persikūnijimais. Veikėjų komedijoje bus daugiau.

 4. xxxx says:

  pirmiausiai turėtų atsiprašyti prezidentė pavadinusi Trampą trumpu.

 5. Algirdas Minkauskas says:

  Kai kas vis dar tebetiki, kad jei jiems yra pateikti du pasirinkimai tai vienas iš jų būtinai bus geras… naivumui ribų nėra. Vis dar nėra. Klausimas naivuoliams: kuo skiriasi D.Trump nuo H.Clinton? Tiems kas mėgins įrodinėti skirtumus, siūlau juos užsirašyti ir pasiskaityti praėjus 4 metams. Turėtų būti įdomu. Mano nuomone, tiedu kipšai net lytiškai niekuo nesiskiria vienas nuo antro, nekalbant apie visa kita.

 6. Dovydas says:

  …pritariu, Algirdai.

 7. Minkauskai, nu ir geeras... says:

  Paskaitykite Roger Stone knygą apie Clintonus – „The Clintons’ War on Women“. Ji yra bestseleris JAV.
  Bent peržvelkite youtube.com/watch?v=jzZgoTOb2Gg
  Pasiklausykite – kai kas įdomaus http://www.fdrpodcasts.com/#/3251/the
  Bei apgalvokite D.Trumpo lakoniškai aiškią kalbą po finalinių debatų… (www.youtube.com/watch?v=I97ySXQdUTk&t=89s&spfreload=10 )
  Norint sužinoti 10 skirtumų apie buvusius kandidatus tereikia įvesti į paieškos laukelį ne vien lietuvišką užklausą.
  JAV nėra kvailių šalis, todėl Trumpo išrinkimas neatsitiktinis. Kai prieš vieną kandidatą ėjo atraitytom rankovėm oficialus prezidentas, visi informaciniai kanalai ir priemonės (ne tik pas juos, o ir visoj ES, pas mus – kas be ko), jau tada kilo įtarimas: o kas čia vyksta?
  Todėl sakyti, kad kandidatai vienodi – beviltiškai naivu. Jie skirtingi, kaip kad ir rinkimų kampanijos buvo skirtingo svorio. O mūsuose jau ir po išrinkimo dar kapstomi faktai, kad Donaldo brolis – girtuoklis ir pan. Apgailėtina. Tik va nelabai kas rašo, kad jo dėdė beveik 40 metų dirbo Masačiusetso Technologijos institute profesoriumi, karo metais sąjungininkams kūrė radarus, po karo – naujus Rentgeno aparatus, kad tą žmogų FTB kreipėsi, kad jis pastudijuotų N.Teslos raštus… ir t.t. ir pan.
  Pirmiausia siūlau susipažinti su Roger Stone knyga ar bent paklausyti autoriaus Youtube kanale. Tai rasite bent vieną iš 10 skirtumų.

 8. Simas Simaitis says:

  Ponui anonimui, paskutiniam komentatoriui: labai įdomu žiūrėti, kai žmonės užsiima tokio pobūdžio internetine veikla. Kiek visko žinoma, youtubai, snukiaknygė laikomi svarbiasiais „tikros“ informacijos šaltiniais. 
  Kaip bebūtų youtubo & Co savo tikslą pasiekė: avių banda gal kokį pusmetį bus užsiėmusi velniai žino kokia veikla, kad tik toliau nuo realybės, čia tas pats, kaip pokemonus gaudyti, tik suaugusiems.

 9. Algirdas Minkauskas says:

  > nu ir geeras…

  Laukiu Jūsų pasisakymų po 4 metų, po šituo pačiu straipsniu. Nepamirškit.

 10. Algirdas Minkauskas says:

  > nu ir geeras…

  Galite rašyti ir anksčiau, jei norit.

  Tai kas toks Trumpo viceprezas? Tai kam ten patikėta suburti jo administraciją? Oi, ir kas gi tokie vėl padarys Ameriką didžia? Turiu minty ekonomiškai. Jo pasisakymai AIPAC? Griūk negyvas.

 11. pestininkas says:

  Anonimai nusileisk ant žemės gal kada! Abu kandidatai „išrinktosios“ tautos atstovai, ir visa ju „kova“ tai spektaklis glušeliams! Jei pasikabinai ant viėno ju „charizmos“, tai rodo tik tai kad gyvenime nestebi ir neanalizuoji vykstančiu reiškyniu! Kaip pavyzdi galiu pateikt  LT vysu musu lyderiu „gražias biografijas“, o dabar ijung savo smegenis ir pamastik ka kiėkviėnas iš ju padarė kad realiai žmogeliukui paprastam šalelėje faina butu gyventi? Ir vat tada suprasi kad ju darbai nepaveja ju žodžiu, ir kad visa beletristika kuri sklinda iš ju meluojančiu burnu,  tai saldžios pasakos tam kad apgaut TAVE, ir kuo ilgiau išsilaikyt „olimpe“! Ir taip jau vyksta daugiau kaip 25 metus! Gaunasi kad realybė kuri praėjo ir kuri ira, parodo mums kas jiė tokiė, o knygelėm šlovinančioms juos galima drasiai naudotis šluostant viėna viėta tam tikroje busenoje!!! Deje stebuklai vyksta tik gamtoje, o ne politikoje…

 12. Ec says:

  Kandidatai nevienodi vien dėl to, kad ant vieno buvo pilamos pamazgos, ant kito – ne. Žiūrint visiškai nepriklausomai iš šalies įdomiai atrodo tas vienpusiškas pamazgų pylimas pradedant pasauline žiniasklaida, baigiant grafičiais ant sienų Lietuvoje. Man, asmeniškai, atrodo, kad prezidento rinkimų cirkas dar nesibaigė, jei Trampas netęs ankstesnės grobuoniškos politikos, jam baigsis kaip Paksui :)

 13. Pritariu Ec... says:

  …tik aklas galėjo nematyti skirtumų rinkiminėje kampanijoje. O jei Minkauskas ir Simaitis teigia, kad Youtube & Co – bajeris (tame tarpe euronews ar BBC), tai tenka tik pasidžiaugti, kad jie gauna patikrintą info iš paties Donaldo bei iš LT Delfio žurnalistų lūpų:). Žiūrėsim kaip dugną dėsim po tų 4 metų. Na, prie Trumpo gal ir pragyvensim dar tuos 4 metus, kas prie Killarės būtų žyyyymiai sudėtingiau.

 14. Algirdas Minkauskas says:

  O kaip toks variantas? Abu kandidatai valdomi vieno ir to paties šeimininko. Kas trukdo tam pačiam šeimininkui priklausančiai žiniasklaidai, vieną kandidatą liaupsinti kitą dergti? Juk ką beišrinktų viskas liks kaip buvę arba blogės. Kas pasikeitė prezidentu išrinkus poną „change“? Naivumui ribų nėra.

 15. Algirdas Minkauskas says:

  Šiaip jau, koks ten dar, po velnių, Trumpas? Pats teisėčiausias amerikiečių prezidentas-ponas Niekas. Juk už poną Nieką nebalsavo daugiau žmonių nei už tuos du klounus kartu sudėjus. 50% nebalsavusiųjų laimėjo rinkimus ir jų prezidentas ponas Niekas.

  Lietuvoj ne kitaip. Pas mum jau eilę visokiausių rinkimų triuškinančia persvara laimi vis tas pats nekandidatas-ponas Niekas ir pati populiariausia Poilsio partija. Kodėl tad valdžioje mažiausiai balsų gavę nevykėliai?

 16. Simas Simaitis says:

  http://vremya4e.com/world/56292-olga-kapitonova-soobrazheniya-po-povodu-tekuschih-sobytiy.html 
  Ir apie tai, ką sako Algirdas, galima paskaityti čia. Puiki analizė. Perskaitai ir toliau nebeverta ilgiau gaišti laiko rodomam cirkui.

 17. Ec says:

  Jeigu abu jie valdomi vieno šeimininko, tuomet kodėl tam šeimininkui būtinai reikėjo prastumti vieną iš jų o ne kitą? Jei paliktų juos abu vienodomis sąlygomis pasipešti, būtų žymiai panašiau į demokratiją ir tas šeimininkas būtų mažiau pastebimas šešėlyje. Mano nuomone yra visgi du šeimininkai (turiu galvoje ne kažkokius žmones o interesų grupes), kurie šiuo metu neranda bendros kalbos. Graudu, kad abu šie šeimininkai mūsų atžvilgiu yra vienodi o daug kas to nepastebi ir yra vieno arba kito pusėje

 18. Simas Simaitis says:

  Mat juos bala. Amerikonas dabar tokioje padėtyje, kad greitu laiku jam reks kažką nuveikti, kad ta kreivų veidrodžių karalystė nesubyrėtų į šipulius. Šios šalies genealumas tame, kad savo veikla jie paralyžiuoja visą pasaulį. Lietuvaičių galvos „rūksta“ dėl amerikonų problemų, nors mes patys negalime išspręsti elementarių savų egzistencinių problemų, tačiau daromės didžiais Amerikos politikos ekspertais? Gal vistik nusileiskime iš padebesių ir pradėkime liuobti savas arklides? Ar vistik liksim prie to pačio ir lauksime, kol tą padarys koks „didvyris Heraklis“?

 19. Algirdas Minkauskas says:

  >Ec :) :) :) Jūs bent jau tikite tuo ką rašote? Jeigu taip, tai pamėginkite parutulioti savo mintį bent kiek toliau. Tik prieš skelbdamas pabandykite įsigilinti į tai ką rašote ir pagalvokite ar verta skelbti :)

 20. Ec says:

  Algirdai, o Jūs paskutiniame savo komentare iš vis nieko neparašėte :( . I kurią pusę rutulioti? Kur aš klystu? Pabandom kartu rasti tiesą

 21. Simas Simaitis says:

  to Ec. O jūs vėl perskaitykite Algirdo parašytą ir sarmatuose paviešintą, trijų dalių straipsnį ir suprasite kuria linkme reikia rutulioti rokundą.

 22. Algirdas Minkauskas says:

  >Ec Jeigu Jūs tikrai tikite tuo ką rašote tai čia tikriausiai turėtų būti rimtoji Jūsų atsiliepimo dalis: „Mano nuomone yra visgi du šeimininkai (turiu galvoje ne kažkokius žmones o interesų grupes), kurie šiuo metu neranda bendros kalbos.“ Jeigu tikrai laikotės tokios nuomonės, pamėginkite pratęsti savo mintį, gal kam įdomu bus.

 23. Ec says:

  Simai, žinau Algirdo pažiūras ir esu už tokią tvarką (anarchiją) bendruonenėse, bet didesnėse visuomenėse, valstybėse, ji netinka, čia tik mano nuomonė ir ji ne į straipsnio temą.
  Algirdai tam rutuliojimui visai tinka antras po šito straipsnis, jis puikiai tęsia mano mintį
  http://www.sarmatas.lt/11/andrej-fursov-trampo-pergale-globaliu-banksteriu-pralaimejimas/

 24. Algirdas Minkauskas says:

  >Ec Tai ne Jūsų mintys. Tas straipsnis beviltiškas iš tuščio į kiaurą perpilstymas, nepasakantis visiškai nieko, o su tų minčių autoriumi aš net ginčytis negaliu-jis man nepasiekiamas. Jeigu pats negalite nieko pasakyti, nerašykit kol kas nieko. Palaukit 4 metus, tada ir parašysit.

 25. Vėtytas ir mėtytas says:

  Dekui S.S. uz nuoroda/uzuomina i mano supratimu gera, issamesne analize… Sakoma kad reikia sava darza ziet, o ne svetima ir ne kaimyno, bet… siuo atveju bent uzmest aki gal ir reiktu… nesidziaugiu ryziko pergale, bet tikrai neliudziu kad ne slapuke laimejo… cirkas ar ne cirkas, tas pats ‘seimininkas’ ar ne tas pats, kaip ir dzin gal, idomiau kas musu zemeles laukia grandijoziniam kontekste… bet irgi speliok cia ne speliaves.. ir beje, kad ir savas darzas bus isravetas, sutvarkytas, vesintis, koks tolkas jei ji svetimi ismindys/sugriaus… pagyvensim pamatysim ar su ryziko atejimu vakarietisko medziotojo poziuris i meskos laimiki keisis ir tuo paciu ant kiek isnagles ir isidrasins ta meska beziurinti i salia esanti bituciu medu ir i ta pati medziotoja per arti bestovinti ir ziopsanti…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top