Kinija „imsis visų priemonių“ dėl Lietuvos vyriausybės pritarimo Taivano atstovybės šalyje kūrimui. Jai teks visos pasekmės

2021, 23 lapkričio, 6:30 | kategorija Realybė | 1 atsiliepimas | peržiūrų 207 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Xi Jinpingas ir Vladimiras Putinas

REUTERS/Sergei Ilnitsky

Lapkričio 18 dieną oficialus Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas išplatino pareiškimą apie tai, kad Lietuva pritarė Taivano valdžios institucijų steigimui šalyje – taip vadinamai „oficialiai atstovybei“:

„Nepaisant didelio Kinijos pasipriešinimo, Lietuvos vyriausybė pritarė Taivano valdžios institucijų steigimui šalyje, taip vadinamajai „Taivano atstovybei“.

Tai yra žingsnis, kuris šiurkščiai pažeidžia „vienos Kinijos principą“, politinius įsipareigojimus, nurodytus komunikate dėl diplomatinių santykių tarp dviejų šalių užmezgimo, kenkia Kinijos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui, taip pat šiurkščiai kišasi į jos vidaus reikalus.

Kinijos vyriausybė griežtai protestuoja, nesutinka ir imsis visų būtinų priemonių nacionaliniam suverenitetui ir teritoriniam vientisumui apsaugoti. Lietuva bus visiškai atsakinga už visas iš to kilusias pasekmes.

Pasaulyje yra tik viena Kinija, ir Taivanas yra neatsiejama jos dalis, o Kinijos Liaudies Respublikos vyriausybė yra vienintelė teisėta vyriausybė, atstovaujanti visai šaliai.

Prašome Lietuvos valdžios nedelsiant pakeisti neteisingą sprendimą. Taip pat norime informuoti Taivano valdžią, kad jų „nepriklausomybės“ planai yra akivaizdžiai klaidingi ir jiems lemta žlugti.

Kinijos ambasadorius prie ES, Zhang Ming pažymėjo, kad 1975 m. Europos Komisijos viceprezidentas Christopheris Soamesas lankėsi Pekine ir vedė derybas dėl Europos Sąjungos ir Kinijos ryšių išplėtimo ir įtvirtinimo.

Taivano klausimu Soamesas sakė: „Visos Europos Sąjungos valstybės narės pripažįsta Kinijos Liaudies Respublikos vyriausybę ir laikosi Kinijos Liaudies Respublikos priimtos pozicijos Taivano klausimu.

Remdamasi šia pozicija, patvirtinu, kad Europos Sąjunga nepalaikys jokių oficialių santykių su Taivanu ir nesudarys jokių sutarčių.

Šis pažadas yra teisinis įsipareigojimas ir apribojimas ES ir jos valstybėms narėms, todėl Zhang Ming dėl to pateikė pretenziją ES.

Kinai komentuoja po šiuo pareiškimu:

人在深秋:
Kol kas nesijaudinkite dėl Kinijos ir ES investicijų susitarimo – tai nenaudinga, jei ES gali jį priimti. Pats laikas imtis veiksmų prieš tokius šokinėjančius klounus kaip Lietuva.

guan_15786986332145:
Siųskite į Lietuvą daugiau afganų pabėgėlių ir finansuokite daugiau mečečių Lietuvoje statybas.

guan_16046257092354:
Viskas gerai, kai Rusija aneksuos Lietuvą, mums tereikės tai pripažinti, o tada atlikti dar vieną darbą Prancūzijoje. Pažiūrėsime tada, ar Jungtinė Karalystė ir JAV turės jėgų ir galimybių įsikišti.

登录:
Stabdyk. Lietuva – JAV ir Europos Sąjungos paleistas vėją tyrinėjantis balionas, priklausantis nuo Kinijos reakcijos. Jūs neatsakėte, pradėjote studijuoti Lietuvą, kurią pasekė dar dvi mažas ES valstybes , o iš paskos visa ES ir JAV.
Pirmuoju žingsniu Kinija turi nubrėžti aiškią ribą, ir diplomatinių santykių nutraukimas yra geriausias būdas.

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Na, ES 1975 metais buvo visai kita. Čia reikia žiūrėti ir šiandienės ES sutarties sąlygas. 1975 metais egzistavo ir TSRS, taigi, sąlygos buvo visai kitos. Kiek tos, senosios ES sutartys galioja naujoms ES narėms, reikėtų pamatyti šiandienės ES sukūrimo sąlygas. Bet net žiūrint iš šio taško, G.Landsbergio ir Ko elgesys tarptautinėje arenoje kelia jei ne juoką, tai bent nusistebėjimą: elgiasi taip, tarsi Lietuva būtų savarankiška, nepriklausoma valstybė. Gavęs iš kinijos antausi, šaukia“ES turi būti vieninga, gelbėkit, mane muša“. Ir pagalbos prašo tų, su kuriais privalėjo, bet kuriuo atveju, nors pasitarti. Kaip prisiišdykavęs pirmokėlis.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top