Lapkričio 25 prie Seimo, Nepriklausomybės aikštėje, vyks mitingas „Už saugią šeimą – stop vaikų atiminėjimui“

2018, 24 lapkričio, 12:37 | kategorija Realybė | 5 komentarai | peržiūrų 341 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Mitingas lapkričio 25 dieną 13 valandą Nepriklausomybės aikštėje

Lapkričio 25 dieną, prie Seimo organizuojamas mitingas, kuriuo siekiama atkreipti valdžios dėmesį į tai, jog visuomenė kategoriškai nesutinka su „Vaikų teisių“ įstatymo nuostatomis, leidžiančiomis iš šeimų atimti vaikus vien remiantis subjektyvia vaikų teisų Tarnybos darbuotojų nuomone, kuri, kaip parodė skandalingas kauniečių Kručinskų šeimos atvejis (deja, ne vienintelis), gali būti ne tik neteisinga, bet ir melaginga.

Visuomenė pasibaisėjusi tais atimtų iš šeimos vaikų skaičiais, kuriuos skelbia vaikų teisių Tarnyba, beje, kaskart vis kitus. Vien per du mėnesius, šios Tarnybos pateiktais infa.lt portalui duomenimis, buvo atimta (arba kaip teigia Tarnyba – „paimta iš jiems nesaugios aplinkos“) 1100 vaikų. Politikai nesugebėjo visuomenei paaiškinti, kokiu būdu įstatymas iš planuoto kaip pagalba šeimai instrumento, virto represijų prieš Lietuvos šeimas įrankiu, kur šeima neturi anei jokios galimybės apsiginti, kai Tarnyba, atėjusi į namus su policija, nusprendžia atimti vaiką,

Visuomenė taip pat nesuprato – kodėl švelnus pliaukštelėjimas per kombinezoną vaikui laikomas smurtu, o tarnybų vykdomas vaiko atėmimas, jam priešinantis, verkiant ir protestuojant – laikomas įstatymo leidžiama Tarnybai ir policijai veika ir nelaikomas prievarta prieš vaiką.

Visi šie išvardinti ir neišvardinti dalykai subūrė Lietuvos šeimas, tėvus ir kitus piliečius į protesto sambūrį, kuris rengia jau trečią iš eilės mitingą, reikalaudamas šio „Vaiko teisių“ įstatymo atšaukimo. (pirmo mitingo vaizdo įrašas, kur buvo girdimi labai įspūdingi pasisakymai: Mitingas už Vaikus ir Šeimą, ir Stop Tarnybų Smurtui! [Video], ir antrojo, vykusio Klaipėdoje: Klaipėdoje įvyko mitingas „Už šeimą“ – dalyvavo virš 1000 žmonių).

Vakar buvo paskelbta apie tai, kad Seimo narių grupė parengė ir užregistravo įstatymo projektą, kuriuo remiantis vaiko teisių apsaugoje būtų taikomi papildomi saugikliai, neleisiantys tarnyboms be objektyvių rimtų priežasčių iš tėvų atimti vaikų. Tačiau visuomenėje kyla abejonių ir dėl šių pataisų, kadangi taip vadinama „pagalba šeimai“ bus teikiama ne šeimai pačiai prašant, o privalomai atvejo vadybininkų.

Mitinge žada dalyvauti žmonės iš visos Lietuvos.

Mitingas vyks lapkričio 25 dieną, sekmadienį, 13.00 valandą, Nepriklausomybės aikštėje (prie Seimo).

infa.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. Vytas says:

  Iš esmės neteisingo ir žalingo įstatymo pataisyti neįmanoma. Vienintelė išeitis – atsisakyti norvegiško varianto, t.y. šį „vaikų atėmimo“ įstatymą pripažinti netekusiu galios NEDELSIANT. Manau, kad mūsų įstatymai pakankamai gerai garantavo vaikų bei šeimų saugumą., nes, kiek žinau, mūsų vaikų teisių užtikrinimas labai artimas daniškam vaikų teisių užtikrinimo variantui. Smurto (tikro, kai vaikas sužalojamas), yra visame pasaulyje, tame tarpe ir Danijoje. Bet ar tai reiškia, kad dėl pliaukštelėjimo per užpakaliuką jau reikia atimti vaiką iš šeimos? Atėmimas vaikui šimtą kartų didesnė trauma, nei pliaukštelėjimas ir ta trauma gali pasireikšti net po daugelio metų, pagimdyti vaiko sąmonėje neapykantą tiems, kurie tai padarė ar valstybei, kurios vardu tai buvo padaryta. Argi tai buvo deklaruota ir apsvarstyta, priimant šį absurdišką įstatymą?

 2. Ec says:

  Remiantis mitingų patirtimi, turėtų būti ir „liberalus jaunimas“, atsiradęs lyg atsitiktinai su gerai atspausdintais plakatais,ir visokeriopai trukdys pasisakymams. Tik kol kas dar neaišku ar, visi kas ateis į mitingą yra kremliaus agentai ar dar ne?
  Valdininkų protinimas nieko neduos, jų (tiksliau užsakovų) tikslas būtent valstybingumo sugriovimas. O nuo mūsų priklauso, leisim tam bujoti ar ne
  Viskas ką rašau yra tik mano nuomonė :)

 3. Alvydas says:

  Įstatymas ir visuomenės sąmonigumo lygis ? Kažkada mazgote trenkęs oranžinis dviratis Zuokui į veidą tik po 10- imt metų prigijo. Ir geras įstatymas gali būt blogu, jei visuomenė tarzaniška. Dauguma mūsų europos indėnai ir ką? Tokie esame. Kartais gentims nereikia trukdyti gyvent ir keist jų gyvenimo. Liks dyklaukiai. Lietuviai – paskutiniai indėnai. Ir jų neliks. Ištrėmė per 27 metus 1 250 0000. Liko dar vaikų ir…2028 liks tik 1,8 mln tautos. Kartais geri įstatymai veikia blogai, kai jie ne tiems, ne laiku.😀

 4. Ec says:

  Oranžiniai dviračiai tuomet ir dabar yra visiškai skirtingi dalykai – tuomet jie buvo dalinami laisvai, dabar visai ne laisvai, o pradžiai nemažą užstatėlį reikia palikti, paskaityk nuomos taisyklėse. Manau Zuoko eksperimentas buvo labai geras, jis parodė, kad dalis mūsų visuomenės yra žmogbeždžionės pakliuvusios į kapitalizmą, ir jei dabar tokiomis pat sąlygomis kaip prieš 10 metų pradėti nuomoti dviračius, pamatytume, kad niekas nepasikeitė su ta visuomenės dalimi.
  Kaip bebūtų, šis įstatymas (ginklas prieš šeimą) prasilenkia net su logika, todėl, jei jo neatmesti, jis bus tobulinamas pataisomis ir visokiais aktais, kad atrodytų logiškas, bet liktų veiksmingas. Visuomenė nustos priešintis ir su laiku pripras. Čia kaip su Konstitucija – viskas aišku ir teisinga, bet atsiradus konstituciniam teismui, paprastos ir aiškios Konstitucijos išaiškinimai pasidaro sudėtingi, visiškai neaiškūs ir, kas svarbiausia, neatitinkantys ar prieštaraujantys pačiai Konstitucijai
  Viską ką rašau yra tik mano nuomonė :)

 5. Ec says:

  Dėl kremliaus agentų buvau teisus, Gal ateities nuspėjimo versliuką atidaryti? :)
  O gal tiesiog pas tą kitą pusę visiškai nėra kūrybiškumo, kad jie taip lengvai nuspėjami?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top