Lenkai sunerimę dėl bandymų prastumti Stambulo konvenciją. Visuomeninės organizacijos inicijuoja jos denonsavimą

2020, 4 lapkričio, 9:47 | kategorija Ideologija | 2 komentarai | peržiūrų 255 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Karolina Pavlovska

Lenkijos visuomeninės organizacijos inicijuoja Stambulo konvencijos denonsavimą. Pagrindinės priežastys – gender ideologijos ir radikalių pažiūrų buvimas dokumente. Apie tai interviu agentūrai „Ukrinform“ papasakojo „Ordo Iuris“ instituto Tarptautinės teisės centro direktorė Karolina Pavlovska.

„Žmonės Lenkijoje labai sunerimę dėl to, kaip primetama gender ideologija, ypač vaikams mokyklose. Jie bijo vadinamojo lytinio švietimo, kuris seksualizuoja jų vaikus nuo labai mažų dienų“, – sakė ji.

Pasak Pavlovskajos, visuomeninių organizacijų aktyvistai Lenkijoje stengiasi suteikti vyriausybei pagrindą pradėti pasitraukimo iš Stambulo konvencijos procesą. Be to, Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis nurodė Užsienio reikalų ministerijai pradėti rengti alternatyvų dokumentą – Šeimos teisių konvenciją.

„Mūsų organizacijos pateiktas priešpriešinis pasiūlymas yra Šeimos teisių konvencija. Mes turime daug empirinių žinių apie pagrindines smurto priežastis.Taip pat esame įsitikinę, kad tinkamai veikianti sveika šeima yra geriausia erdvė sveikiems santykiams. Šias žinias patvirtina tyrimai JAV ir Kanadoje. Todėl tai yra atsakymas į klausimą, kas geriausiai užtikrins šeimos teises “, – sako Karolina Pavlovska.

2011 m. gegužės 11 d. Stambule buvo pasirašyta Europos Tarybos konvencija, vėliau pavadinta tiesiog Stambulo konvencija, skirta kovai su smurtu prieš moteris ir smurto šeimoje prevencija. Iki šiol dokumentą yra ratifikavusios 34 šalys.

Tarp neratifikavusių yra Didžioji Britanija, Čekija, Vengrija, Bulgarija, Latvija, Lietuva, Lichtenšteinas, Slovakija ir Ukraina. Lenkijoje konvencija buvo ratifikuota 2015 m. Tačiau 2020 m. liepos mėn. teisingumo ministras Zbigniewas Ziobro paragino pradėti Lenkijos pasitraukimo iš šio susitarimo procesą.

Teisinės kultūros institutas „Ordo Iuris“ yra nepriklausoma teisinė organizacija, įsteigta Lenkijoje ir akredituota Europos Parlamento. Institutas vienija mokslininkus ir praktikuojančius teisininkus, siekdamas sukurti teisinę kultūrą, pagrįstą pagarba žmogaus teisėms ir orumui.

„Ordo Iuris“ veikia kaip trečiasis asmuo tarptautiniuose procesuose, įskaitant Lenkijos Aukščiausiąjį Teismą, Europos socialinių teisių komitetą ir Europos žmogaus teisių teismą. Be to, organizacija teikia savo išvadas pagal Venecijos komisijos, PACE stebėsenos komiteto ir Europos Parlamento Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto (LIBE) užklausimus.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. Vytas says:

    Manau, kad Lietuvoje, nežiūrint į tai, kad į valdžią atėjo konservatoriai, gali įvykti eilinis bandymas prastumti Stambulo konvenciją. Pagrindą nerimauti sukelia konservatorių koalicijos partneriai – liberalai bei Laisvės partiją.

  2. Lino says:

    Panašu, kad vis dėlto įvedė į mūsų abėcėlę lenkiškas raides. Straipsnyje taip ir mirga „w“. Dabar ką? Kinietiškas įvedinėti?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top