Lietuviai ir lenkai nusibodo Britanijai

2015, 27 lapkričio, 20:07 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (4) | peržiūrų 741 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

ruconnect.co.uk

ES vėliava

Britų premjeras Deividas Kameronas paskelbė reikalavimų Europos Sąjungai sąrašą, tik išpildžius kuriuos, britai sutinka likti ES.

Reikalavimai tik keturi, tačiau labai nemalonūs Briuseliui. Ir taip, Londono reikalavimai sekantys:

– Suteikti nacionaliniams parlamentams teisę uždėti veto ES sprendimų vykdymui.

– Panaudoti vienodų teisių principą šalims esančioms €uro zonoje ir šalims, išsaugojusioms savo nacionalines valiutas, priimant sprendimus Eurokomisijoje ekonominiais klausimais.

– Sustabdyti tolimesnę Europos Sąjungos organų įgaliojimų plėtrą nacionalinių vyriausybių įgaliojimų sąskaita.

Bet svarbiausia, kas kelia Britanijos nepasitenkinimą ir ką labiausiai puolė savo kalboje britų premjeras – tai laisvo judėjimo principas Europos Sąjungos teritorijoje.

Pasak Kamerono, imigrantai sudaro papildomą krūvį Britanijos infrastruktūrai, jos medicininėms įstaigoms ir mokykliniam švietimui, ir kas svarbiausia vietinių britų nenaudai. Per metus atvykstančių į Britaniją migrantų skaičius siekia 300 tūkstančių žmonių, ką Britanijos premjeras laiko nepriimtinu dalyku.

Todėl Jungtinė Karalystė tiesiai reikalauja iš Europos Sąjungos teisės riboti imigraciją iš rytinės Europos valstybių. Ir pirmiausiai tas dalykas liečia Lenkiją, Lietuvą ir Latviją, kurių piliečiai pagrindinai persikelia dirbti ir gyventi būtent į Angliją. Dar iš Pabaltijo mėgstama vykti į Norvegiją, tačiau ten mažai kas lieka – šalis nėra didelė, todėl laisvų darbo vietų ne tiek jau daug. Su Britanija nesulyginama.

Kadangi tiesiogiai uždrausti migraciją ES ribose negalima, tai Kameronas reikalauja pripažinti Karalystei teisę neteikti mokesčių lengvatų ES šalių gyventojams atvykusiems į Albioną, sustabdyti mokėti pašalpas imigrantams, o taip pat ir eilę kitų socialinių išmokų. Be to, kalba eina ir apie kitų ES šalių piliečių buvimo laiko Britanijos teritorijoje ribojimą.

Ar verta sakyti, jog britų premjero reikalavimai sukėlė tikrą paniką Lietuvoje, – ne veltui viena pirmųjų su kritika pasisakė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Nieko stebėtino – pusė migrantų iš Lietuvos vyksta būtent į Britaniją. Nežiūrint į tai, jog oficialiai Lietuva pastoviai pareiškia, kad kenčia nuo emigracijos, iš tiesų tik tai ją gelbėja nuo socialinių sukrėtimų.

Šalyje darbo nėra, kaip nėra ir ateities jaunimui. Lietuva sėkmingai sugriovė savo ekonomiką, uoliai tenkindama ES reikalavimus, ir dabar gyvena pagrindinai iš Europos Sąjungos dotacijų. Suprantama, jog esant tokioms sąlygoms, kuo mažesnis yra ekonomiškai aktyvių gyventojų skaičius, tuo yra geriau. Juk neužimtų darbu gyventojų išstūmimas į užsienį automatiškai išsprendžia nedarbo, socialinių išlaidų ir kitas problemas.

Jei žmonės pradės likti Lietuvoje, tai socialinė įtampa ims pasireikšti labai greit, o tada šalies vyriausybei teks susidurti su milžiniškais sunkumais, juk gyventi ES finansinės pagalbos sąskaita nesigaus, ekonomika vos gyva, o draugų tarp aplinkinių šalių kaip ir nėra. Reikės kurti realią ekonomiką, o po ketvirčio amžiaus paramos prašytojų gyvenimo tai bus sudėtinga, jei apskritai įmanoma.

Dar reikia turėti omenyje tai, kad, jeigu Britanija pasitrauks iš ES ar apribos imigrantų srautus, tai perskirstyti lietuvių migrantų srautą bus labai sudėtinga , jei apskritai įmanoma – konkurencija tarp migrantų ir taip milžiniška – į didesnės gerovės ES šalis ir taip plūsta lenkų, rumunų, bulgarų, portugalų, graikų ir kitų ES šalių gyventojų srautai, papildomai prie jų, Europa jau dūsta nuo afrikiečių ir azijiečių srauto.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. zombiams ne says:

  lietuviai ir latviai neužpildys Anglijos – čia kažkoks asmeniškas patirštinimas.

 2. stasys says:

  Ta str. rašė žmogus kuris visiškai nutolęs nuo Lietuvos aktualijų . Šeip Lietuvoje jaučiasi kvalifikuotos darbo jėgos trukumas ir tai stabdo vietos ekonomikos augimą gana smarkiai . Kas link to ko norį Cameronas ..nežinau ar verta tikėti autoriaus mintimis ,.jei jau fantazuojama vienur tikėtina kad tas daroma ir kitose str. dalyse.

 3. Ina says:

  Cha, tai visai ne bajeris – 300 tūkst per metus. Ir jokio čia tirštinimo. nes dar tiek pat, kurie nėra „suskaičiuoti“:))
  Apsidairykite aplinkui – bent ten, kur aš gyvenu, tikrai iš pažįstamų išvykę į Angliją apie 80 proc. (norit sakyti, kad pas jus kitaip!?). Tie, kur mokosi vid. mokykloje (gimnazijoje) pvz., dvyliktokai susiriesdami sako, kad jie kuo greičiau nori nešt kulnis užsienin. Jau vasarom daug jų dirbo savųjų „prirodytose“ darbuose Anglijoje. Taigi, apsidairius galima rasti tiesą. Tik susitaikyti su ja žymiai sunkiau, negu…rasti.

 4. Light. says:

  Ne darbo nera, o algos nera. Ir taip tik Lietuvoje kuri atrodo lyg trecia pasaulio salis jau net pagal Estijos ir Latvijos standartus.  Vienintelis darbas atnesantis duona ant stalo yra politiko darbas Lietuvoje, tebunie palaiminta oligarchija..

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top