Lietuvos vyriausybės ir Izraelio ekspertai aptarė kaip pradėti vaikų vakcinaciją

2021, 29 lapkričio, 17:57 | kategorija Genocidas | atsiliepimų (2) | peržiūrų 203 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Lapkričio 29 d. vykusiame nuotoliniame Izraelio ir Lietuvos atstovų susitikime buvo diskutuojama aktualiausiais COVID-19 pandemijos eigos ir valdymo klausimais.

Susitikime dalyvavo Izraelio sveikatos ministerijos Užsienio ryšių departamento direktorius Asheras Salmonas, Izraelio pediatrų asociacijos pirmininkas prof. Yitzhakas Grossmanas, Izraelio COVID-19 patariamosios tarybos vadovas dr. Boazas Levas, kiti Izraelio ekspertai, taip pat mūsų valstybės „Nepriklausomų ekspertų“ tarybos nariai, patariantys Respublikos Prezidentui bei Vyriausybei.

Susitikime plačiau aptartas vaikų vakcinacijos klausimas. Izraelio ekspertai pasidalijo patirtimi ir pateikė argumentus, padėjusius priimti sprendimus dėl vaikų vakcinacijos jų šalyje. Izraelyje susidarė tokia padėtis, kad, didėjant bendram populiacijos imunitetui, virusas ėmė atakuoti jaunesnes asmenų grupes ir ypač vaikus.

Priimant sprendimus dėl vaikų vakcinacijos, didžiausią nerimą ekspertams kėlė liekamieji infekcijos reiškiniai, vadinamasis Long-Covid sindromas. Izraelio duomenimis, nuo jo kenčia maždaug 1–2 proc. vaikų. Kai kasdien diagnozuojama apie 100 naujų atvejų vaikų amžiaus grupėje, labai sudėtinga prognozuoti, kuriam iš 1–2 vaikų pasireikš liekamieji ligos reiškiniai.

Ekspertai rekomenduoja vakcinuoti ir persirgusius vaikus, kadangi tai suteikia labai stiprią apsaugą – kaip ir stiprinamoji dozė.

Kaip svarbų aspektą Izraelio ekspertai pažymėjo, kad į vaikų vakcinacijos procesą būtina įtraukti gydytojus pediatrus, kurie profesionaliai ir išsamiai paaiškintų tėvams apie vakcinų naudą bei atsakytų į visus klausimus, kuriuos dažniausiai dabar tėvai užduoda socialiniuose forumuose.

Deja, socialiniuose tinkluose informacija dažnai yra neprofesionali ir netgi gali būti žalinga.

Izraelio ekspertai atkreipė dėmesį, kad šiandien susirūpinimą Izraelyje kelia naujoji omikron atmaina. Šios atmainos plitimas iš Afrikos jau pasiekė Izraelį – čia nustatyti pirmieji atvejai, todėl šalis vėl turi planuoti ir imtis papildomų saugumo priemonių.

Turimi duomenys iš Afrikos rodo, kad omikron atmaina dažniau infekuoja jaunus asmenis, todėl papildomos saugos priemonės ir turi būti skirtos šiai amžiaus grupei. Svarbu galvoti ir apie stiprinamosios vakcinų dozės skyrimą anksčiau paskiepytiems vaikams. (Apie Omicron tiesiogiai iš Afrikos: Omicron atmaina sukelia neįprastus, bet lengvus simptomus)

Izraelio ekspertai pažymėjo, kad baimės dėl sunkių nepageidaujamų reiškinių po stiprinamosios dozės nėra pagrįstos, kadangi jų dažnis ne didėja, o netgi mažėja. Konstatuota, kad stiprinamoji dozė, skirta bendrai populiacijai, padėjo Izraeliui išvengti ketvirtosios bangos plintant delta atmainai.

Izraelio ekspertų nuomone, vakcinuoti būtina ne tik rizikos grupių (turinčius tam tikrų ligų), bet visus vaikus. Šiuo metu Izraelyje vakcinuota jau apie 60 proc. vaikų ir vaikų vakcinavimas, kaip rodo jų duomenys, labai saugus.

Izraelio ekspertai rekomendavo įtikinti tėvus, kad dėl vakcinavimo jie turėtų konsultuotis su gydytojais pediatrais – profesionalais ir autoritetais.

sarmatas.lt komentaras:

Kad Izraelyje po šios amžiaus grupės imsis vakcinuoti kūdikius – abejonių nekyla, klausimas išlieka tik dėl Lietuvos vyriausybės pozicijos, jei ji dar išliks iki to laiko, kad priimtų poziciją šiuo klausimu.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Vytas says:

    Pasaka ne nauja, ji tokia pat buvo ir atsiradus atmainai delta. O ko iš to pokalbio pasisėmė Lietuvos „nepriklausomi (?) ekspertai“? Dabar jie galės be jokių tyrimų bei analizės remtis Izraelio , tokių pat „nepriklausomų“, ekspertų duomenimis, ypač teiginiais,kad YPAČ gera ir saugu yra skiepyti vaikus. Dabar Lietuvos valdžiai tai labai aktuali tema, nes per vaikus bandoma priversti nenorinčius skiepytis suaugusius tai padaryti. Kas dedasi realiai Izraelyjje mūsų valdžia mums nepasakys. O ar gali kas nors pasakyti, kokios gali būti ilgametės skiepo pasekmės vaikui? Negali, nes niekas to dar nežino. O ar kas nors begalės įrodyti po 10-15 metų, kad jaunuolis ar jaunuolė tapo nevaisingu (a) dėl skiepo nuo „koronos“? Manau, beviltiškas bus reikalas. Be to, pasirinktas (ir tikriausiai ne atsitintinai) Izraelis, kaip kovos su korona etalonas, nėra jau toks skaidrus ir tikras. Izraelis, kaip 2015 metais rašė rabinas M.Laitmanas, „Izraelis – ne šalis, Izraelis – SALOTA“ .

  2. K says:

    Šaunuolis

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top