Mamos kviečia į protestą basomis prieš galimybių pasą vaikams. Lietuvos Šeimų Sąjūdis organizuoja protesto akcijas Lietuvoje

2021, 13 lapkričio, 15:51 | kategorija LPT | 1 atsiliepimas | peržiūrų 115 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Vaikai prie prezidentūros

Socialiniuose tinkluose plinta kvietimas tėveliams jungtis į grupės mamų basomis rengiamą protestą prieš valdžios priimamas kovidinių apribojimų priemones vaikų atžvilgiu.

Protesto akcijos organizatorės, nesutinkančios su tuo, kad iš vaikų nuo 12 metų būtų reikalaujama „Galimybių paso“, kviečia nepritariančius šiam valdžios sprendimui ateiti prie Vilniaus vyriausybės, kur jos protestuos basomis.

Pasidalintuose kvietimuose rašoma, jog protestas prasidės Vilniuje  lapkričio 15 dieną 11.00 valandą prie Vyriausybės, ir kviečiama tėvus bei pritariančius jungtis visą dieną.

Tuo tarpu kvietimu besidalinančios mamos irgi kviečia visos Lietuvos tėvelius, negalinčius atvykti į Vilnių,  savo miestuose tuo pačiu laiku ateiti prie savivaldybių ir seniūnijų, o galinčius važiuoti į Vilnių prie vyriausybės.

Vyriausybės planai atimti daliai vaikų prieigą prie bibliotekų, užklasinių renginių, ar tiesiog galimybę nueiti nusipirkti bandelę parduotuvėje pertraukos metu – kelia tėvams nerimą dėl savo vaikų ateities – visi supranta, kad šie Vyriausybės žingsniai tik pradžia veiksmų, kurių bus imtasi mažųjų visuomenės narių atžvilgiu.

Manoma, kad po to ši valdžia pasiūlys dar mažesnį vaikų amžiaus cenzą gauti GP, imdama pavyzdį iš kitų šalių, kuriose jau yra patvirtinti skiepai vaikams nuo 5 metų amžiaus, ir dėl to visuomenėje kyla didelis nerimas.

Dėl valdžios plano įvesti „atimtų galimybių pasą (AGP)“ vaikams, kurį ji pati vadina „Galimybių pasu“, – visuomenėje, tarp teisininkų, psichologų, tėvų – vyksta  įtemptos diskusijos, išsakomi būgštavimai, jog AGP šioje jautrioje dėl amžiaus grupėje sukels didelę nelygybę, galimų patyčių bangą, diskriminaciją ir kitus dalykus, kurių vaikai dėl savo amžiaus apribojimų negalės įveikti savarankiškai.

Ir niekas negali numatyti to, į ką vaikų tarpe išsilies su tuo susijusios psichologinės problemos, traumos – pavyzdžiui, Amerikoje dažnas atvejis, kai vaikai ateina į mokyklą ir šaudo savo bendraamžius, mokytojus. Lietuvoje, kai kuriais atvejais – nusižudo.

2020-aisiais Lietuvoje nusižudė 607 žmonės. Tarp jų 17 savižudybių įvyko 10-19 metų vaikų-paauglių grupėje.

Šią savaitę Seimo priimti Užkrečiamųjų ligų įstatymo pakeitimai, kuriais nustatyta priversti darbuotojus pačius apsimokėti už privalomą testavimą, o po to pagarsinti vyriausybės siekiai kitą savaitę atimti iš dalies vaikų (nuo 12 metų amžiaus) vaikystę per GP reikalavimą- Lietuvos žmonių nepaliko abejingais – vieni tam pritarė, kiti piktinosi ir kvietė protestuoti ar imtis kitų priemonių.

Kalbant apie vaikų teisių ir apsaugos nuo smurto įstatymą – daugelis žmonių šiame vyriausybės nutarime vaikų atžvilgiu įžvelgia tiesioginį psichologinį ir kitokį smurtą, verčiant juos daryti tai, nuo ko jie negali apsiginti ar pasakyti NE.

Visuomenė sujudo visoje Lietuvoje, ir protestuojančios mamos, numačiusios basomis, kaip gyvas priekaištas valdžiai, stovėti prie vyriausybės – kviečia tėvelius pakelti užpakalius nuo sofų ir judėti prie Vyriausybės.

Pandemijos valdymo priemonių griežtinimą ir „Galimybių paso“ vaikams nuo 12 metų reikalavimą Vyriausybė planuoja patvirtinti ateinančią savaitę.

Mamos, siekdamos atkreipti valdžios ir visuomenės dėmesį,  žada protestuoti basos ir kviečia jungtis visuomenę – ateiti, palaikyti, pabūti kartu.

Mamos, o taip pat ir visuomeninės organizacijos kreipiasi į Prezidentą, prašydamos stabdyti šią institucinę prievartą prieš vaikus, kurie nėra rizikos grupė, todėl neturėtų tapti spaudimo įrankiu tėveliams iš valdžios pusės, pateisinant tai pandemijos valdymu. .

Lietuvos Šeimų Sąjūdis kreipėsi į Prezidentą ir Seimo narius, kviesdamas teikti Konstituciniam teismui skundą dėl antikonstitucinio įstatymo verčiančio darbuotojus apsimokėti patiems už privalomus testus, kai gaunamas atlyginimas gali būti net mažesnis, nei reikalaujama sumokėti už testus suma.

Taip pat Lietuvos Šeimų Sąjūdis organizuoja protestus Lietuvoje prieš valdžios savivalę – skelbiama Facebook:

Lapkričio 14 dieną, sekmadienį: Klaipėdoje, 14:00–16:00 val., Naujojo Sodo gatvėje.

Lapkričio 14 dieną, sekmadienį: Šiauliuose, 14:00–16:00 val., Vasario 16-osios gatvėje 62.

Lapkričio 14 dieną, sekmadienį: Plungėje, 14:00–16:00 val., Laisvės alėja 10.

Visi kviečiami aktyviai dalyvauti – vaikus gali apginti tik jų tėvai. Daugiau šioje valstybėje to padaryti nėra kam.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Valdžiažmogių reketas visuomenės atžvilgiu įgauna pagreiti. Ypač žeidžia valdžios noras terorizuoti vaikus, moksleivius, versdama vaikus net per pamokas būti su kaukėmis, versdama vakcinuoti vaikus pakol kas nuo 12 metų, bet, neabejoju, bus ir nuo 5 metų. Valdžios noras paveikti tėvus ir senelius per vaikus ir anūkus nedaro garbės ir prezidentui, kuris uoliai pritaria šiems vaikams. Bet atsakomybė už galimas šalutinio poveikio nuo skiepo pasekmes, tiek patiems tėvams, tiek senoliams, suverčiama jiems patiems. Patiems pasiskiepyjusiems, tiek ir sutikusiems skiepyti savo vaikus už jų vaikų sveikatą ateityje.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top