Maskvoje „teisieji“ nacionalistai atsiskyrė nuo „neteisiųjų“

2015, 5 lapkričio, 21:07 | kategorija Metodologija | 4 komentarai | peržiūrų 446 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

ru.rfi.fr

nacionalistau rusų marše

Nacionalistau „Rusų marše“ Maskvoje lapkričio 4 | REUTERS/Maxim Shemetov

Rusijoje buvo pažymėta liaudies vienybės diena, kuri šiais metais įsiminė tuo, jog, pirma, į tradicines eitynes Liublino rajone atėjo visai nedaug žmonių, o antra, pati valdžia išvedė į centro gatves 80 tūkstančių žmonių ir tokiu būdu pirmą kartą „ėmė vadovauti“ jų pačių sugalvotai šventei. Be to, kol Liubline buvo sulaikomi nelojalūs nacionalistai, prokremliškose kolonose ėjo „aprobuotieji“.

„Prokremliškieji nuėjo į bendras eitynes į Tverės: pavyzdžiui „Rodina (Tėvynė)“… Buvo ten ir deputato Fiodorovo „Nacionalinis išsivadavimo judėjimas (НОД)“, buvo Starikovo partija – „Didžios Tėvynės partija (ПВО), – dėsto Aleksandras Verchovskij, informacinės-analitinės agentūros „Sova“ direktorius.

Ir, jeigu į Kremliaus mitingą pavadintą „Mes vieningi!“ atėjo apie aštuoniasdešimt tūkstančių, tai trys nacionalistinės partijos, kartu paėmus, surinko truputį daugiau nei tūkstantį žmonių. Nelabai glaudžiose rusų nacionalistų eilėse svyravimai ir skilimai, kalba Aleksandras Verchovskij.

Aleksandras Verchovskij: „Jeigu Liublino rajone buvo apie 800 žmonių, tai Oktiabrskoe (Spalio) lauke dukart mažiau. Buvo dar ir visiškai alternatyvus maršas, pasibaigęs mitingu prie Rusijos kariuomenės teatro, šalia mečetės – ten iš viso tebuvo apie 100 žmonių. Pasakyti kuo jie ten visi vieni nuo kitų skiriasi – ne taip jau ir paprasta. Mitingo prie mečetės organizatoriai nesugebėjo paaiškinti kodėl jie yra atskirai nuo kitų“.

Nepaskutinį vaidmenį įtakojant radikalių nacionalistų aktyvumo sumažėjimą suvaidino valdžios aktyvumo padidėjimas toje sferoje ir represijos prieš ultra-dešiniųjų lyderius.

Aleksandras Verchovskij: „Spaudžia daugmaž visus, tačiau pastariesiems spaudimas didesnis, todėl, kad potencialiai jie atrodo labiau pavojingi kažkokių galimų ekscesų, susijusių su ginklais atveju. Ypač dabar, kai tik ką buvo karas Donbase ir iš ten grįžta keletas tūkstančių kariavusių žmonių. Kyla pavojus, jog jie gali netyčia pritapti prie šių grupių. O kad jie neturėtų prie ko pritapti, aš manau, todėl šioms grupėms daromas spaudimas“.

Štai jau apie metus už grotų randasi taip vadinamo judėjimo prieš neteisėtą imigraciją lyderis Belov-Potkin, o šiandien, tiesiog prieš „Rusų maršo“ pradžią, policija sulaikė jo organizatorių, Antoną Smirnovą. Apie Smirnovo sulaikymą pranešė prieš porą dienų uždrausto Rusijoje judėjimo „Rusai“ lyderis – Dmitrijus Demuškinas. Patį Demuškiną sulaikė dar vakar.

Įdomu, jog išvardinti personažai pasisakydavo prieš karą Ukrainoje. Gali būti, jog valdžia nutarė jais dabar užsiimti ir dėl šios priežasties.

Jeigu kalba eitų apie plataus masto kovą su ksenofobija ir bet kokio nacionalizmo pasireiškimais, valdžia, tikėtina, šiandien nebūtų leidusi į savo mitingą, pavyzdžiui „Nacionalinio-išsivadavimo judėjimo ( НОД)“, kurio aktyvistai, kaip praneša OVD-Info, lapkričio 2 užpuolė 75-erių Vladimirą Jonovą, stovėjusį šalia Istorijos muziejaus su plakatu rankose, kuriame buvo užrašyta: „Putinas yra – proto nereikia“.
Prokremliniai nacionalistai apipylė Jonovą miltais ir apliejo dažais – po to jis dalinai prarado regėjimą ir atsidūrė ligoninėje.

Padėjo „NODoviečiams“ užpulti 75 metų žmogų SERB judėjimo aktyvistai, kurie išgarsėjo „karo“ su gėlėmis, Boriso Nemcovo žmogžudystės vietoje, dėka.

Tačiau personažai, tokie kaip НОД , sprendžiant pagal viską, kol kas nepapuola į sąlyginį juodąjį valdžios sąrašą ir žygiuoja koja į koją šalia mažai ką įtariančių biudžetininkų su lozungu „Mes vieningi!“.

Laimei, kol kas juos mažai kas vienija, išskyrus bendrą maršą:

Aleksandras Verchovskij: „Žmonės šių nacionalistų visiškai nežino ir niekada apie juos nieko negirdėjo. Ir apskritai, gyventojai nemėgsta jokių radikalų (visur). Tai, kad pusė mūsų gyventojų svajoja iškraustyti kažkokias mažumas ar dar ką nors su jomis padaryti, nepereina į nacionalistų palaikymą. Žmonės žinoma nemėgsta atvykėlių, tačiau nacionalistų nepalaiko“.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 4

 1. Medvilnės rinkėjas says:

  kažkas jau labai per daug nori, kad Rusijoje būtų nacistinis judėjimas su šūkiais: kiek galima maitinti Kaukazą, tadžikai atima darbo vietas ir t.t. Tačiau Rusija turi tokį kapitalistams nesuprantama bruožą integruoti visas tautas ir žmones, nesunaikindami jų tapatybės.

 2. bravo says:

  Visur valdžios jaučia pavojus,nes bando pratesti savo buvimą valdžioje,nes turi baigti vykditi slaptujų šeimininku planus,taip ira RF,taip ira ir LT,o RF tai resursu kolonija kur valdo jų statitiniai,ir galit komentuot ką norit bet deja vaidinamas spektaklis runkeliams,ir jau runkeliai bando pabust,taigi dedamos pastangos juos pažaboti…

 3. Kindziulis says:

  Straipsnis verstas iš rusofobinio portalo ala delfi

 4. Konkurencijos nėra says:

  Na ir ką?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top