Norvegija stabdys pabėgėlius pasienyje su Rusija

2015, 10 lapkričio, 21:05 | kategorija Realybė | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 319 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Der Spiegel

Sirijos pabėgėliai

Norvegijos vyriausybė bando sumažinti pabėgėlių srautą į šalį, talpindama socialiniuose tinkluose perspėjimus apie prieglobsčio sąlygų griežtinimą, praneša vokiečių žurnalas Der Spiegel. „Toli gražu ne kiekvienas žmogus atvykęs į Norvegiją turi teisę į apsaugą pagal Ženevos konvenciją apie pabėgėlius. Žmonių pareiškimai, kuriems jau suteikta teisė apsistoti kitose šalyse, bus atmesti“, – rašoma socialinio tinklo Facebook puslapyje.

Pirmoje eilėje, kaip sakoma medžiagoje, įspėjimas adresuotas Afganistano piliečiams, sudarantiems beveik pusę visų pabėgėlių srauto atvykstančio į Norvegiją. Daugelis šių afganų anksčiau gyveno Rusijoje, bet, arba buvo deportuoti, arba išvyko patys į Norvegiją geresnio gyvenimo paieškose. Be to, maršrutas per Rusijos Šiaurę jiems atrodo geresne alternatyva, už pavojingą gyvybei maršrutą per Viduržemio jūrą.

Anot Norvegijos premjerės Ernos Solberg, „afganai vyrai, keliaujantys po vieną bus išsiųsti tiesiogiai atgal į Kabulą. Teisės likti Norvegijoje jie neturi“. Tas pats laukai „ir sirų, gavusių teisę laikinam prieglobsčiui Rusijoje ar kitoje saugioje šalyje“.

Viso, kaip pabrėžia leidinys remdamasis norvegų televizijos kanalu NRK, iki spalio į Norvegiją atvyko apie 25 tūkstančiai pabėgėlių, ir ketvirtadalis jų pateko į šalį per Rusijos-Norvegijos pasienį dviračiais, kadangi Rusijos įstatymai draudžia kirsti sieną pėsčiomis.

Tačiau, kaip bebūtų, premjerė Solberg atmetė Norvegijos dešiniųjų populistų FRP partijos atstovų reikalavimą uždaryti pasienio atkarpą su Rusija. „Uždaryti pasienį taip iškart – ne pats geriausias sprendimas reaguoti į žmones, einančius per šaltį“, – pasakė ji.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top