Nusikalstamo bankroto administratorių susivienijimą nagrinėjo Seimo Antikorupcijos komisijos darbo grupė

2015, 5 lapkričio, 7:04 | kategorija Realybė | atsiliepimų (23) | peržiūrų 507 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

ekrano nuotrauka

Prokurorai G. Jasaitis, S. Malinauskienė bei Įmonių bankroto valdymo departamento vadovas R. Rekerta. Nuotr. T. Kutirko

Tiriant signataro Zigmo Vaišvilos valstybės institucijoms pateiktą informaciją apie nusikalstamą bankroto administratorių susivienijimą, lapkričio 4 d. Seimo Antikorupcijos komisijos darbo grupės posėdyje išklausyta Generalinės prokuratūros atstovų Sigutės Malinauskienės ir Gintaro Jasaičio pateikta informacija apie padėtį dėl ikiteisminių tyrimų dėl bankroto bylų, taip pat Ūkio ministerijos atstovo Žydrūno Paškausko ir Įmonių bankroto valdymo departamento vadovo Remigijaus Rekertos bei juristo Giedriaus Galento paaiškinimai.

ŪM ir ĮBVD atstovai pripažino signataro Z. Vaišvilos pateiktos informacijos teisingumą, tačiau patikino, jog nuo spalio mėnesio bankroto administratorių kandidatūras parenkanti kompiuterinė programa pakeista ir jokių problemų nebebus.

Tačiau ĮBVD vadovas R. Rekerta pareiškė manąs, jog masiškai ir faktiškai vienam asmeniui 54 įmonių ir 20 fizinių asmenų vardu ĮBVD išduotų leidimų administruoti įmonių bankrotą jie negali panaikinti, nes niekas nedraudžia steigti kad ir 1000 įmonių. Signataras Z. Vaišvila paprašė R. Rekertos nekeisti klausimo – įmonių bet kas gali registruoti tiek, kiek tik nori, tačiau ĮBVD negali nematyti, kad šiuos leidimus ĮBVD išdavė ne skirtingiems asmenims, o faktiškai tam pačiam vienam.

Tokiu būdu šiurkščiai pažeista įstatymo leidėjo valia padaryti bankroto administratorių skyrimą nepriklausomu, o tokie leidimai turi būti nustatyta tvarka panaikinti. R. Rekerta paaiškino, kad šie leidimai išduoti teisėtai ir jis nemato pagrindo juos panaikinti. Signataras Z. Vaišvila R. Rekertos paklausė, ar pastarasis nesupranta klausimo, ar yra tiesiog nekompetentingas užimti ĮBVD vadovo pareigas, nes leidimų išdavimas dešimtimis vienai grupuotei yra šiurkštus įstatymo leidėjo nuostatų dėl bankroto administratoriaus nepriklausomo paskyrimo pažeidimas.

ekrano nuotrauka

Atsakingi tarnautojai atsakinėjo į Seimo Antikorupcijos komisijos darbo grupės narių klauimus. Nuotr. T. Kutirko

Į klausimus, kokiu būdu tik prieš keletą mėnesių leidimą gavusi Indrė Kaušylaitė jau administruoja net 71 bankroto bylą, o advokatas Juozas Viščinis – net 96 bylas, atsakymų darbo grupė neišgirdo, tik ĮBVD vadovo R. Rekertos patikinimus, kad viskas bus ištirta.

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas V. Gailius paprašė ĮBVD ir Ūkio ministerijos atstovus paaiškinti, kokiu būdu susidariusioje situacijoje jie ruošiasi ginti viešąjį interesą? Tačiau ir į šį klausimą atsakymų darbo grupė neišgirdo, tik patikinimą, kad ĮBVD atliekamo tyrimo rezultatus jie pateiks ir Seimo Antikorupcijos komisijai.

Posėdyje paaiškėjo, kad tokios sistemos sukūrimu ĮBVD faktiškai ir be teisinio pagrindo perėmė teismo funkcijas, nes ĮBVD konkrečiam teisėjui pateikia tik vieną bankroto administratoriaus kandidatūrą, kuri net tą pačią dieną buvo skiriama to paties teismo net 3 kartus, o šios grupuotės asmenys tokiu būdu š.m. rugsėjo mėnesį Vilniaus apygardos teismo buvo paskirti bankroto administratoriais net 58% bankroto bylų.

ĮBVD ir Ūkio ministerijos atstovai akivaizdžiai parodė savo nenorą tirti nusikalstamo susivienijimo požymius atitinkančios bankroto administratorių grupuotės susikompromitavusių asmenų veiklą ir leidimų jiems išdavimą. Tokiu būdu ĮBVD pasirinko ne viešojo intereso, bet šios grupuotės interesų gynimą.

Tarptautinio Prigimtinės Teisės Tribunolo atstovė Rytų Europoje L. Helstein atkreipė dėmesį, kad dėl sisteminio bankroto bylų netinkamo nagrinėjimo ir Lietuvos teismų sistemos naudojimo ne teisingumo vykdymui, bet nusikalstamų siekių įgyvendinimui šis Tribunolas pradėjo šių bylų Lietuvoje stebėjimą.

Ką tik paskelbtoje Pasaulio banko studijoje dėl Lietuvos valstybės progreso atkreiptas dėmesys į tris opiausias Lietuvos problemas – viena jų bankroto bylų procesas teismuose.

Signataro Z. Vaišvilos pareiškimą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo dėl šios grupuotės Generalinė prokuratūra persiuntė Vilniaus apygardos prokuratūrai, o ši – FNTT dėl duomenų surinkimo.

ekspertai.eu

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 23

 1. Konkurencijos nėra says:

  Štai kur BĖDA, o ne Putinas!

 2. andrius says:

  Tai aiksku,kad ne putinas.Su tuo putinu viskas aisku,su tokiais ,kaip tu-beda.

 3. Ec says:

  Aišku, kad Putinas kaltas. O KGB’istai, kuriuos Landsbergis slepia dievo avinėliai :)

 4. Mindaugas says:

  andriui. Skaitau ir stebiuosi. Iš kur tokie tipažai, kaip tamsta gimsta? Sakiau ir sakysiu, kad landsberginiai „patriotai“ (tokie kaip tamsta), neturi nieko bendro su lietuvių tauta ar Lietuvos nepriklausomybe, bet yra tik užsienio imperialistinio kapitalo, kuriam jie tarnauja ir kuriam jie yra parsidavę, valios vykdytojai. Anot tokių veikėjų, kaip jūs, mes turime pjautis su aplinkinėmis tautomis dėl tariamos „kacapų“ gresmės bei prisiekinėti lojalumą „vakarietiškosios demokratijos vertybėms“, kad ir kiek jos bebūtų priešingos pačiai tautybės bei tėvynės sąvokai. Bendrai paėmus, jūsų tikslas nukreipti aktyvių jaunimo bei visuomenės sluoksnių dėmesį nuo realiųjų mūsų šalies, mūsų visuomenės, mūsų tautos gyvenimo problemų.

 5. Vincius says:

  Tokie andriai, tai kaip vienkartiniai skudurai, su jais tik viena karta purvina darba pasluostai, ir ismeti i siuksliu kibira. Taip ir jie- pasitarnaus NATO keslams uzpulti Rusija ir , kai Lietuva bus paversta i rukstancia nuodeguliu duobe, bus gal dar viena, paskutini , karta panaudoti „istekejusiems tepalams“ susemti ir utilizuoti. Bet per kvaili ta suprasti, loja, inkscia, sokineja, net neturi protelio paziureti i kaimynus ukrainiecius ir is ju nelaimes pasimokyti. Musu nelaime yra ta, kad tokiu „shmatu“ (vienkartiniu skuduru) yra pilna Lietuva ir jie stato i pavoju visus, kurie turi nelaimes su jais teritorija dalintis. Mindaugai, taip jau isejo, cia kaip vezys – nezinai, kuo uzsipelnei, bet yra, taip ir tokie andriai – yra ir dauginasi (kaip ir vezys). Nesistebekite ir neklauskite is kur ju atsiranda, kaip juk neklaustumete vezines lasteles. Deja.

 6. Mindaugas says:

  Raip Vinciau. Jūs visiškai teisus. Geriau ir neapibūdinsi.

 7. Ec says:

  Vinciau, negalima niekinti tokių kaip andrius, kokie bebūtų, jie yra mūsų šalies piliečiai, ir jie nekalti, kad yra dabar tokie kokie yra. Kalta sistema su savo bukinamuoju švietimu, žiniasklaida ir propaganda ir mes, kurie juos užsipuola, taip nuteikdami dar radikaliau. Yra būdų juos pakreipti teisinga linkme, aš bent penkiems akis atvėriau :)

 8. Vincius says:

  Sutinku su Jumis, Ec, kad jie nekalti (kaip nekaltos ir vezio lasteles), bet ar jie kalti ar ne – tautai ir saliai nuo to ne kiek ne geriau ir ne lengviau. Jie kisa Lietuva i pindosu mesmale, juk mes esame priekinese pozicijose priimti atsakomaji smugi is Rusijos, jei visa si suvezta ginkluote bus nors ir „netycia“ panaudota. Kaip sakiau – pazvelkime i Ukraina, ar jai geriau, kad tie striksintys idiotai yra „nekalti“, kad jiems smegenis praplove, rezultatas juk tas pats ar jie ta dare uz pinigus ar is idiotizmo. Sakote, galima juos pakeisti, telaimina Jus Dievas jei galite ir zinote kaip tai padaryti, dekite visas pastangas, nes laiko jau nedaug yra like. As is savo patirties (60 m.) nematau jokiu prosvaisciu: tie ,kurie nera vezinemis lastelemis, daugumoje atveju net ir nepasiduoda radikaliam smegenu plovimui, lyg turetu koki imuniteta, o tie , kurie nesugeba mastyti (manau, gime silpnaprociai) yra itikinami bet ko bet kuo. Tikiuosi, kad Jus esate teisus, o ne as, darykite ka galite, kad Lietuva nebutu parduota, sutrypta, apnuodyta ir , galu gale, paversta i branduolini, isdegusi krateri del „tautieciu“ ir „patriotu“ veiksmu.

 9. Ec says:

  Pats geriausias vaistas nuo bukumo – žinios. Bukam žmogui reikia parodyti dėmesį, kurį laiką pabendrauti kaip su labai išprususiu (bukiems tai labai glosto savimeilę), po to lyg tarp kitko užduoti kokį paprastą klausimą, pvz. visos pasaulio šalys skolingos kažkam, gal jis žino kam? Arba JAV puolė Vietnamą ir ilgą laiką ten bombardavo ir degino vietinius gyventojus, gal Vietnamas ketino pulti Ameriką? ir pan.
  Iš patirties pasakysiu, negalima užduoti daugiau nei vieną tokį klausimą per susitikimą, nes tai bus priimta kaip agresija. Reikia pirmiausia leisti išsikalbėti pašnekovui apie tai kaip Putinas puola ir pan., jam neprieštaraujant o gal net pritariant. Bukas žmogus labai nemėgsta būti pagautas esąs bukas, į tą paprastą užduotą klausimą jis ieškos atsakymų ir ras. Taip atsakęs į keletą klausimų pradės domėtis esama padėtimi, ir po truputį bukumas praeis. Labai svarbu – į visus klausimus jis turi rasti atsakymus pats ir tuos klausimus reikia užduoti iš nežinančiojo pozicijos. Dar, yra tiesioginė priklausomybė – radikalesnis ir aktyvesnis priešininkas tampa radikalesniu ir aktyvesniu sąjungininku

 10. Vincius says:

  Dekui Jums, Ec. Pasijuokiau is Jusu psichologiniu imantrybiu (geraja prasme), gal tikrai psichologu dirbate? Turbut Jus teisus, per ilga laika gal kas ir pavyktu su bukagalviais, turiu pripazinti, kad man neuzteko nei jegu nei kantrybes su jais rimtai uzsiimti, o artimesniu zmoniu pavyzdziai mane nuvyle – jie gali su tavim sutikti po ilgo ir atkaklaus „apdirbimo“ (dirbau su savo sunenu ir jo mama, nes tikrai norejau kad tie zmones praregetu), bet jie kazkaip nesugeba matyti „big picture“ ir jei nustosi juos maitinti informacija ir ypatingai jei jie bus toliau apdirbami MSM ir laikrastine ir TV propaganda jau jie vel bus pakreipti i kita puse, vienu zodziu – reikia visa laika priziureti kaip mazus vaikus (ponia jau 54 m. vaikis 32 m.). Jie kaip kokie zilviciai- i kuria puse stipresnis vejas pucia , i ta ir linksta. Bet nors tiek gerai, kad kaip sakote jie manimi pasitiki, paklausia pries rinkimus uz ka balsuoti ir eina, gerai , kad nors ne uz svolacius ir banditus savo balsa atiduoda, nelaksto po visokias demonstacijas prie ambasadu. Dekui uz labai gera atsakyma ir uz Jusu pastangas del musu krasto. Sekmes mums visiems!

 11. Ec says:

  Ne, ne psichologas, inžinierius. Darbe dažnai tenka ieškoti sprendimų įvairioms situacijoms. Visais atvejais svarbiausia išsiaiškinti priežastis ir tvarkytis su jomis o ne su pasekmėmis. Kadangi kiekviena priežastis yra kažko pasekmė, kuo gilesnis priežastinis ryšys yra įžvelgimas tuo geriau sprendžiama problema. Fizikoje, politikoje ar tiesiog gyvenime galioja tie patys dėsniai. Jei tikslas kovoti su andriumi, saul, ar panašiais, galima pasilikti trolių lygyje, jei tikslas nešvaistyti savo laiko ir energijos niekams – tereikia ignoruoti juos, jei tikslas laimėti,- jie turi kovoti jūsų pusėje ir reikia siekti, kad tų, kovojančiųjų mūsų pusėje būtų kuo daugiau

 12. Vincius says:

  Na, Ec, nebezinau ar cia juoktis ar verkti – subalamutinote mane ir stai kodel: po Jusu email sugalvojau cia pat ir vietoje patikrinti Jusu metodika, prisipazistu, kad pats visai kitokiais metodais veikiau. Taigi, paskambinau savo svogerkai (cia, kur as gyvenu tik 6 val. vakaro), paplepejome apie reikalus, apie paskutinius ivykius, is karto aisku nepuoliau jos lenkti, bet po 20 min. pokalbio apie viska taip suktai prilenkiau pokalbi prie politikos ir lyg tarp kitko (kontekste apie Sirijos kara) paklausiau jos , lygiai kaip Jus uzvedete, apie Vietnama, buk tai kas ten dejosi ir kokia gresme mums buvo? Ji porai akimirku nutilo, nepratus kad as jos klausciau, ji vis manes klausineja apie viska, paskui su tokiu dziaugsmu ir entuziazmu, kad gali ir man ka nors nusviesti ir sako :“taigi matai, ne tik mus, bet ir visa pasauli reikejo gelbeti nuo bedievio komunizmo plitimo, kaip gerai, kad musu prezidentas (ji net nezinojo, kas tuo metu prezu buvo) emesi veiksmu tam sustabdyti“. Na, ir ka pasakysite, Ec? Man rankos pradejo drebeti, dar apie 15 min. kazka silpnai mekenau, ji labai pagyvejusi pokalbi vede, as su viskuo sutikau, maloniai atsisveikinom, su sunenu net nebuciau galejes sneketi, jei ir butu namuose buves. Nemanau, kad ramiai sia nakti miegosiu. Likite sveikas, viso Jums geriausio, darsyk dekui uz Jusu pastangas.

 13. Ec says:

  Reiškia šitam bukumo laipsniui klausimas per sudėtingas, žmogus neieško atsakymo o remiasi dogmomis, atitinkančiomis jo vieno veiksmo logiką. Reiškia reikia klausti ko paprasčiau. Aš dažniausiai pradedu nuo pinigų, apie Amerikos skolą ir klausimo kas jai paskolino. Dar galima pasakyti, įdomu, kad kažkam tai tie pinigai priklauso, jei reikia palūkanas mokėt, ir toliau stop, žmogus turi aiškintis pats, nes tai tikrai ne rusai ir ne komunistai :)

 14. Ec says:

  Nors geriausias pirmasis klausimas būtų – įdomu, kodėl Landsbergis tuos KGB’istus nori įslaptinti? Kai kadaise atėjo tarybų valdžia, jie Lietuvos pareigūnus iššaudė arba į Sibirą ištrėmė kartu su šeimomis, Gal iš tiesų valdžia nepasikeitė, kad slepia? Tokiu būdu sujauktum buko žmogaus televizorinę pasaulėžiūrą ir sužadintum norą ieškoti atsakymų. Nors yra ne tik bukų bet ir tinginių, jie gali visą gyvenimą nugyventi su neatsakytais klausimais ir laukti gal per televizorių atsakys

 15. Panzer says:

  Tema užsisuko įdomiai,nes žmonių bukumas kuo toliau,tuo didesnis. Gali užduoti, kokius tik nori klausimus, bet kitą kartą žmogus jo net nesupranta,o jei ir bando diskutuoti tai kalba niekus. Dabartiniam žmogui įdomiau facebukai,žvaigždžių gyvenimas, mados ir kitas šlamštas kuris kažkam neša kažkam pelną ir bukina žmogų. Gyvenimas be atsakomybės jausmo padarė didelę žalą, skyrybos,vartotojiška mada,įsipareigojimų baimė sukūrė naujadarą, bejausmi egoista, kuriam savęs patenkinimas yra aukščiau visko…

 16. Vincius says:

  Daug labiau pritariu Panzer, negu Ec, matyt mudu (su Panzer) turejom panasesne patirti – zmones net nesupranta ko klausiama ir, net jei ir bando samprotauti, kalba visiskas nesamones, o jei issamiau pradedi aiskinti tai matai kaip ju zvilgsnis pradeda kazkur tau virs galvos slysti, jie mintimis jau ne su tavimi . Gal, kaip Panzer sako, su su facebuku, gal su siandieniniiu Maximos ispardavimu, bet vien del to, kad taves nenutraukia, tai nereiskia kad jie supranta, pritaria ar net domisi. Mano akimis, visai beviltiska situacija. Bet as visuomene skirstau i 3 dalis – normalios, apsnudusios ir vezines lasteles. Dauguma , sakyciau, yra butent tos apsnudusios, bet jos nepriestarauja, kai iniciatyvus idiotai (vezines lasteles) aktyviai perima iniciatyva ir veda organizma prie susinaikinimo, tuo metu patys visai neblogai, nors ir laikinai, pragyvendami, kaip ir dera tikram veziui.

 17. Gojus says:

  Ec komentaras ten aukščiau priminė V kaip Vendetą – ten, V lygiai taip pat pasako bylą tiriančiam kriminalistui, kad būtent jo tyrimo ir reikėjo, nes būtent tyrimo metu jam atsivėrė akys… Žavinga.

 18. Mindaugas says:

  Žmonių bukumas naudingas Lietuvos valdžioje sėdintiems JAV okupantų ir ES iškrypėlių pastumdėliams. Tai jie pardavė Lietuvos nepriklausomybę, sunaikino pramonę ir žemės ūkį, apgovė piliečius, pavergė darbo žmones, o apie vieną milijoną lietuvių išvijo į Vakarų liberal-kapitalistinę vergiją. Manau, kad šitie niekšai, vardan savo turtų ir gerovės, privilegijų ir postų išsaugojimo, ruošiasi dar baisesniems dalykams, nei Lietuvos piliečių smegenų plovimas.

 19. Ec says:

  Buki žmonės, aišku, yra naudingi valdantiems, bet jie pamiršta, kad tie bukieji yra kaip ginklas, kas jį paims, tas juo ir kovos. Protingų televizoriaus pagalba nepaimsi, o bukus – laisvai

 20. Vaje says:

  […] Kazin kiek laiko si karta laisveje isbus ir gales mus pajuokinti? […]

  Primenu, jog ši erdvė nėra skirta tarpusavio kolionėms ar provokacijoms koliotis kitiems. Jei nepavyksta susivaldyti – delfi lengvai pasiekiamas. Tai liečia visus.
  moderatorius

 21. Vincius says:

  Vargsas Saul (dabar pasivadines andriumi), taip jis pavydi, kad prie jokios kompanijos nepritampa. Trinasi is forumo i foruma, desperatiskai bando kazka paveblenti, niekas jo „neivertina“ ir juo nesidomi, jokiu panegiriku, galu gale dar ir uzbanina, po kurio laiko, kaip primustas suniukas, vel jis bando isliukinti po kitu niku, vel niekam neidomus ir nepritampantis. Liudnas gyvenimelis, a Sauliau?

 22. Mindaugas says:

  Vinciui: nemaitinkite trolio. Be dėmesio, jis ir pats išgaruos iš šio forumo.

 23. Vincius says:

  MIndaugui-  ko gero teisybe sakote, ka cia desperatiskais vienisiais uzsiimti.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top