Oliveris Stounas: „Mano matytas Putinas labai skiriasi nuo „aprašytojo amerikiečių MIP“

2017, 26 lapkričio, 19:07 | kategorija Ideologija | 15 komentarų | peržiūrų 807 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Oliveris Stounas

Oliver Stone attends „Savages“ Photocall, in Paris

Keturių serijų filmo-interviu su Vladimiru Putinu ir knygos jo pagrindu autorius, garsus amerikiečių režisierius Oliveris Stounas (Oliver Stone) savo interviu prancūzų leidiniui Le Figaro metu papasakojo apie savo įspūdžius nuo bendravimo su Rusijos prezidentu.

Pasak jo, Putinas, kurį Vakarų MIP įprato vaizduoti kaip „blogiausią iš carų“, neturi nieko bendro su tuo atvaizdu. „Prieš mane buvo žmogus panašus į europiečių technokratą“, teigia Stounas. Režisierius ypač pabrėžė kantrų mandagumą, su kuriuo Putinas atsakinėjo į klausimus 50 minučių interviu eigoje. „Buvo momentai, kai jis, matomai, užvirdavo viduje, tai akivaizdu. Bet jis nė karto to neparodė.“, – prisipažįsta Stounas.

Režisierius sukritikavo amerikiečių MIPР, kurios, jo nuomone, šiandien vykdo „amerikiečių vyriausybės spaudos tarnybos funkcijas“ ir paprasčiausiai atsisako sąžiningai ir pagarbiai nušviesti viską, kas susiję su Putinu, „vienu iš pačių įtakingiausių pasaulio valstybių vadovų, kurio vienintelė kaltė yra tame, jog jis pademonstravo santūrią reakciją ir kai kurį pasipriešinimą naujos pasaulio tvarkos, kurią nurodė JAV, adresu“.

Aš neperskaičiau nei vieno straipsnio apie Rusiją šiuose laikraščiuose, kuris nors truputį atspindėtų realybę, mano tyrinėtą ir matytą savomis akimis“, – pareiškė Stounas.

Pasak režisieriaus, savo interviu metu jis davė rusų prezidentui galimybę pristatyti jo paties faktų matymą, kurie padarė įtaką rusų-amerikiečių santykiams nuo 1990-ųjų metų, – matymą, kurį ignoruoja vakarietiškos MIP.

„Tie, kas perskaitys mano knygą, aptiks, jog ponas Putinas nenuilstamai propaguoja pagarbą tarptautinei teisei (propaguoti ne tas pats, kas jos laikytis – vert past), kaip vieninteliam instrumentui, galinčiam garantuoti pasaulinės tvarkos stabilumą ir apsaugoti taiką visame pasaulyje. Jis nuolat kalba apie tai, ir kaip bebūtų jis visada pristatomas kaip piktadarys“, – pastebi Stounas.

JAV režisieriaus Oliverio Stouno serialas – interviu su Putinu. „The Putin Interviews“

Pats garsusis kino režisierius atsiliepia apie savo tėvynę JAV dar netgi aštriau, nei V. Putinas, pastebi leidinys. Stounas griežtai sukritikavo JAV sprendimą pritaikyti Rusijai ekonomines sankcijas po karo veiksmų pradžios Ukrainos rytuose. „Šių sankcijų ir šio JAV kurstomo konflikto tikslas – suskaldyti Europą, susilpninti jos komercinius ryšius su Rusija ir išlaikyti ją NATO stovykloje“, – įsitikinęs kinematografistas.

Pats šaltasis karas buvo, režisieriaus įsitikinimu, sugalvotas amerikiečių propagandos tam, kad galima būtų terorizuoti savo pačių gyventojus ir pateisinti karinio-pramoninio komplekso plėtrą, kuris šiandien neša grėsmę visam pasauliui. „Šiuo momentu mes galime visai lengvai sunaikinti visą žmoniją“, – įsitikinęs Stounas.

Grėsmę, Stouno nuomone, neša ne tik karinė JAV galia, bet ir tas faktas, kad jos žvalgybos tarnybos turi neregėtą valdžią. „Jeigu Snoudeno byla kažką ir įrodė, tai tik tą, jog JAV visur turi savo ausis, kurios seka politinius debatus ir siekia kontroliuoti rinkimus.

Tvirtinimai apie Rusijos įsikišimą į rinkimus kelia man juoką“, – prisipažįsta režisierius. Reklaminės rinkimų kampanijos, finansuojamos amerikiečių milijardierių, turi neišmatuojamai didesnę įtaką elektorato peizažui, įsitikinęs Stounas. Pasak jo, amerikietiškosios demokratijos griovime kalta ne Rusija, o pačios JAV su savo elektoraline sistema, pagrįsta rinkikų balsais, vietoje bendro išplėstinio piliečių balsavimo.

Kaip pažymi Le Figaro, praeituose JAV prezidento rinkimuose 2016 metais, režisierius Oliveris Stounas atsisakė palaikyti ir Donaldą Trampą (Donald Trump) ir Hillary Clinton. „Aš niekada nesiimčiau palaikyti Hillary Clinton, valstybės sekretorės, paskui save velkančios sunkų, jos pradėtų karų bagažą. Atrodytų, jog klaidos, padarytos Libijoje, Irake ir Afganistane, jos nieko neišmokė“, – papasakojo Le Figaro įžymusis režisierius.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 15

 1. Vytas says:

  Keista vertėjo pastaba: „Propaguoti ne tas pats, kas jos laikytis“ . Dargi sutinkant, kad tai turi kažkokį pagrindą, reiktų kiekvienam savęs paklausti: „O ką propaguoja ir ko laikosi JAV? O ji propaguoja tik viena : JAV gyvenimo būdas – geriausias pasaulyje ir tokia tvarka turi būti visame pasaulyje, ir kad visas pasaulis – JAV interesų zona. Pirmiausia Amerika, kas liko – visam kitam pasauliui. Štai ką propaguoja JAV ir, kur gali verčia, tame tarpe ir jėga,kitas valstybes paklusti JAV interesams. Kelios dešimtys sukeltų vietinių karų (turiu omeny laikotarpį po antrojo pasaulinio karo) , įvykdytų perversmų, sunaikintų valstybių – tokie JAV užsienio politikos rezultatai. O kiek karinių bazių turi JAV visame pasaulyje ir kiek Rusija? Vien karinių biudžetų palyginimas verčia abejoti JAV geranoriškumu laikantis tarptautinės teisės nuostatos: nesikišti į kitų valstybių vidaus reikalus. Prisiminkime vien tokių Vakarų žinomų politikų, kaip Olbrait, Tečer ir kitų pareiškimus, pagal kuriuos net ir savo gamtos turtais Rusija naudojasi „neteisėtai“ ir privalo dalintis jais su kitomis galingomis Vakarų valstybėmis. Argi tai teisinga ir teisėta, Ar Rusija neturi ir negali turėti savo interesų?

 2. konkurencijos nėra says:

  Pasigrožėkit.
  ru.m.wikipedia.org/wiki/Список_военных_операций_США

 3. pestininkas says:

  Su pagarba Vytui, RF tokia pati JAV kolonija kaip ir LT, nebukit naivus, geriau pasidomėkit RF oligarchais, kur jiė išpumpuoja turtus, ir bus aiškus Rusijos interesai! Pagarbiai!

 4. sigitas elinis says:

  Rusija yra identiškai toks pats blogis kaip ir JAV.Tai kreivų veidrodžių atspindys,šių supervalstybių šeimininkai ne tie patys,tačiau jų požiūris ir vykdomi tikslai likusio pasaulio atžvilgiu tokie patys,kaip ir priemonės jiems pasiekti pasitelkiamos įvairiausios tačiau savo esme neprieštaraujančios viena kitai.Kvaila ir pavojinga to nepastebėti.Pasauliui, kaip tokį mes įpratome matyti,ateina galas.Atskiros valstybės bando kažkiek apsisaugoti,tačiau to išvengti nepavyks niekam,nes žmonija savo noru leidosi įtraukiama į vartojiškumo ir etc. liūną ir šiuo metu intensyviai ‘piemenų“ genama link skerdyklos,todėl bandantys pasitraukti turi visus šansus būti sutrypti šalikelėje .Keista,tačiau žmonėms neturiu nė lašelio užuojautos-galbūt išskyrus labai mažą skaičių visame pasaulyje žmonių visi kiti nusipelnė būti paskersti./

 5. konkurencijos nėra says:

  Ar Rusija ar šiaurės Amerikos jv —- šeimininkai tai tie patys.

 6. socialistas says:

  Skiriasi RF ir JAV pasaulio geopolitinio balanso suvokimas, dėl kurio ir kyla bekompromisė priešprieša tarp šių supervakstybių. Lietuvai esant RF kaimyne visiškai kvaila atstovauti JAV interesus, tuo labiau jie mums neduoda jokios naudos. Pasakymas, kad JAV ir RF šeimininkai tie patys yra kvailas, nepagrįstas ir paremtas iš piršto laužtomis sąmokslo teorijomis.

 7. konkurencijos nėra says:

  socialistas, Tai gal paaiškinsi kam atskaitingi (pavaldūs) visų valstybių (išskyrus keturias Valstybes) centriniai bankai tame tarpe RF ir Šiaurės Amerikos jungtinių valstijų?

 8. socialistas says:

  Ne nepaaiskinsiu.

 9. pestininkas says:

  Socialiste, manau visi suprato kad esi sukures savo asmenines teorias, kurios taip pat atrodo kaip samokslo teorijos. Tai tavo teisė, tik tu ju negali mums pagristi faktais! Pagarbiai…

 10. socialistas says:

  Pestininke, kieno sukurtos tavo teorijos? Visus savo įsitikinimus ir pasaulėžiūrą galiu pagrįsti.Tave konkrečiai kas domina?

 11. konkurencijos nėra says:

  Tai ir pagrysk!
  Mus šitas domina!

  socialistas, Tai gal paaiškinsi kam atskaitingi (pavaldūs) visų valstybių (išskyrus keturias Valstybes) centriniai bankai tame tarpe RF ir Šiaurės Amerikos jungtinių valstijų?

  Skaityti daugiau: sarmatas.lt/11/oliveris-stounas-mano-matytas-putinas-labai-skiriasi-nuo-aprasytojo-amerikieciu-mip/#comments
  © sarmatas.lt

 12. socialistas says:

  Konkurencijos nėra, juk aiškiai parašiau. Skaityt moki? Tavo klausimas nesusijęs su mano įsitikinimais. O jei nori pasirodyti gudresnis už kitus prašau pasidalink savo įžvalgomis.

 13. konkurencijos nėra says:

  Būna ir taip… dažniausiai.

 14. As says:

  Manyciau jog viso to tarptautinio konflikto pagrindine priezastis – gresme dolerio kaip pasaulines valiutos emisijai. Jog visi zinom jog dolerio vertes staiga eme ir smuko apie 40 %. Gal but tai atsirado del BRIKS atsiradimo. Kai kurios salys eme atsisakyti nuvertejusio dolerio. Stai nuo to viskas ir galejo prasideti. Nesi 100% tikras bet man taip atrodo

 15. Jan says:

  Klausymas.
  „konkurencijos nėra says: 2017 lapkričio 29 14:57 …. paaiškinsi kam atskaitingi (pavaldūs) visų valstybių (išskyrus keturias Valstybes) centriniai bankai tame tarpe RF ir Šiaurės Amerikos jungtinių valstijų?“
  Apie ka eina kalba? Kokie tie „(išskyrus keturias Valstybes) centriniai bankai?
  VISAS pasaulis suristas su JAV doleriu.VISA uzsienio priekyba surista su JAV doleriu net Siaures Korejos.
  Kitos nepriklausomos valiutos NERA. Zodziai „pavaldus ir atskaitingi“ tusti is esmes.
  Kodel taip atsitiko skaitykit istorija ir suprasit kur dingo DM, Paundas ir Frankas. Ar ilgai taip bus nezinia.
  Yra sansu, kad artimiausiais 20-50 gali buti pasikeitymu, JAV tam aktiviai priesinasi. NES PINIGAI VALDO PASAULI…….. .

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top