- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

„Parsiduodanti spauda CŽV tarnystėje“: vokiečių žurnalistas papasakojo kaip valstybė diktuoja naujienas

Paul Craig Roberts

Paul Kraig Roberts | paulcraigroberts.org

Puikią Udo Ulfkotte knygą „Parduodantys žurnalistai“ 2014 m. Išleido „Kopp Verlag“ leidykla. Tai tapo visos šalies sensacija – Vokietijoje buvo parduota pusantro milijono egzempliorių.

Tačiau nė vienas stambus Amerikos leidėjas nesiryžo išleisti vertimo į anglų kalbą, ir tai nenuostabu. Galų gale, pereitą mėnesį viena maža leidykla „Progressive Press“ vis dėlto išleido kūrinį anglų kalba pavadinimu „Presstitutes Embedded in the Pay of the CIA“ („Parsiduodanti spauda apmokama CŽV“ – knygą anglų kalba galima nusipirkti internetu – sarmatas.lt).

Udo Ulfkotte knyga paneigia mitą, kad Vakarų pasaulyje egzistuoja nepriklausoma spauda. Autorius išsamiai aprašo sąmoningą ir savanaudišką žurnalistų tarnavimą politinio elito interesams. Faktiškai, šiandien žurnalistai veikia kaip įvairių specialiųjų tarnybų, bendrovių, lobistinių organizacijų, politikų, taip pat JAV užsienio politikos institucijų agitatoriai ir viešųjų ryšių agentai.

Šiuolaikinės žurnalistikos misija yra suteikti žmonėms šališką ar visiškai melagingą informaciją, kuri tarnauja politinio elito interesams ir atitinka Vašingtono užsienio politiką. Šią žinią Udo Ulfkotte vokiečiams pateikė taip įtikinamai, kad griuvo kelių didžiųjų vokiečių laikraščių tiražai.

Ulfkotte aprašė, kaip žurnalistai verbuojami dar studijų metu ir kaip jie tampa visiškai priklausomi, neturėdami kito pasirinkimo, kaip tarnauti kitokiems, nei tiesa interesams. Viskas, pradedant nuo mažai žinomo žurnalisto ir baigiant aukščiausio rango redaktoriumi ar stambaus leidinio savininku, dalyvauja mechanizme, kuris suteikia elitui galimybę kontroliuoti informaciją ir manipuliuoti visuomenės nuomone.

Ulfkotte pateikia konkrečius pavadinimus ir išvardija organizacijas, kurios stovi tarp žurnalistų ir specialiųjų tarnybų, taip pat analitinius centrus, politikus ir su jais susijusias užsienio lobistų asociacijas.

Žurnalistų, žvalgybos agentūrų, verslo, politikų ir Amerikos užsienio politikos struktūrų „kraujomaišos santykiai“ yra tokie visur paplitę, kad niekas iš šalies net neįsivaizduoja šio reiškinio masto. O štai rimtų problemų kyla kaip tik tiems, kurie nesutinka tame dalyvauti.

Ulfkotte knyga, be abejo, parašyta pirmiausia vokiečiams. Visos šios vokiškos detalės amerikiečiams gali atrodyti nuobodžios, tačiau joje, atsižvelgiant į visus niuansus, aprašomas subtilus žurnalistų pavertimo samdytais rašytojais, aptarnaujančiais specialiąsias tarnybas, politikus ir komercines struktūras, procesas.

Pasakojimas vystosi lėtai. Autorius supranta, kad niekas juo paprasčiausiai nepatikės, jei visas šios istorijos siaubas bus visas iškart užverstas skaitytojo psichikai iškart. Todėl jis pradeda nuo privilegijų ir apdovanojimų už žiniasklaidos „bendradarbiavimą“ ir už tikrų naujienų cenzūrą, pavyzdžiui, kaip Irakas kare prieš Iraną naudoja vokiškas nuodingas dujas.

Knygoje yra viena įdomi istorija apie tai, kaip vokiečių spauda nušvietė migracijos iš Rumunijos ir Bulgarijos bangą.

Vyriausybė palankiai vertino šį užsieniečių antplūdį, dar labiau atskiedžiantį Vokietijos gyventojų vienalytiškumą, užverbavusi spaudą propagandos kompanijai, kuri šiuos migrantus apibūdino kaip darbščius, niekuomet nesėdinčius be darbo „Balkanų prūsus“.

Spauda paskelbė pareiškimus, kuriuose buvo tiesiogiai meluojama, kad tarp Bulgarijos ir Rumunijos migrantų nedarbo lygis yra mažesnis nei vokiečių tarpe.

Ši melaginga istorija buvo kartojama be galo visais įmanomais būdais ir priemonėmis, nesivarginant patikrinti faktų.

Realūs faktai, paaiškėję po to, kai migrantai įsitvirtino Vokietijoje: „Balkanų prūsų“, gyvenančių socialinės apsaugos sąskaita, skaičius toliau sparčiai auga ir „padidėjo 60 procentų, lyginant su praėjusiais metais“.

Ekspertai, iš pat pradžių perspėję, kad taip ir bus, atsidūrė kryžminėje spaudos ugnyje, kuri juos pristatė kaip „nacionalistus“ ir net „fašistus“.

Taigi, akivaizdu, jog žiniasklaidos bendruomenė tarnavo politikų užsibrėžtam tikslui: slėpti tikrus faktus ir juos pakeisti masine dezinformacija.

Kruopščiai audžiama kontroliuojamų pareiškimų ir komentarų žiniasklaidoje matrica paaiškina, kodėl Trampas, Marine Le Pen ir kiti, pasisakantys už realius pokyčius, yra laikomi pagrindiniais grėsmės šaltiniais valdančiajam elitui.

Marine Le Pen Prancūzijoje susiduria su nuolatinėmis baudžiamojo persekiojimo grėsmėmis, o CŽV / FTB ir Demokratų partijos būstinių organizuotas mistifikacijomis korumpuota spauda naudojasi, norėdama bet kokia kaina nušalinti Donaldą Trampą nuo valdžios.

Visiško masinių informavimo priemonių angažuotumo sąlygomis, rašo Paul Craig Roberts, atsakingas valdymas ir demokratija Vakaruose lygiai taip pat neįmanomi, kaip ir kitur.

Ulfkotte žygdarbis slypi tame, kad jis sugebėjo atverti visuomenei akis ir parodyti jai tikrą liūdną paveikslą

Pats autorius sakė, jog šią knygą jis galėjo parašyti tik todėl, kad neturėjo nei šeimos, nei vaikų vaikų, kuriuos reikėtų saugoti nuo keršto. Ulfcotto knygos pabaigoje yra eilutės, kuriose jis teigia, kad tai tik pirmoji iš trijų knygų serijos dalis.

Tačiau, neužilgo po pirmosios knygos išleidimo jis staiga mirė nuo širdies smūgio. Staigi 56 metų amžiaus rašytojo mirtis sukėlė didelių abejonių tuo klausimu, ar jo širdies priepuolis buvo tikras, ar dirbtinai sukeltas.

Udo Ulfkotte’io biografiją Vikipedijoje, matomai, parašė tie, kuriuos jis demaskuodavo.

Vikipedija yra neatsiejama matricos, sukurtos visapusiškai kontrolei, elementas. Tai nėra nepriklausomas šaltinis. Pagrindinė jo funkcija yra diskredituoti tuos, kurie sako tiesą ir pateikti „tiesą“ taip, kaip ji naudinga politiniam elitui.

Paul Craig Roberts – amerikiečių ekonomistas, politikos ir ekonomikos apžvalgininkas, Garbės legiono ordino kavalierius, respublikonas, buvęs JAV finansų ministro padėjėjas ekonomikos politikos klausimais,