Po Paryžiaus teraktų Vokietija peržiūri savo poziciją į karinį įsikišimą

2015, 19 lapkričio, 19:15 | kategorija Realybė | atsiliepimų (13) | peržiūrų 374 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Merkel

„Sukrėsta Paryžiaus teroristinių išpuolių, Vokietija peržiūri galimybę aktyviau naudoti jos armiją kare su „Islamo valstybe“, nežiūrint į visuomenės spaudimą neatsisakyti pacifistinės tarptautinės politikos, – praneša Antonas Trojanovskis žurnale The Wall Street Journal. – Apie galimą didžiausios Europos Sąjungos valstybės karinį įsikišimą daugiausia kalba parlamento konservatorių grupė, kuriai priklauso kanclerė Angela Merkel“.

„Jei po JTO vėliava bus organizuojamos bendros Rusijos ir Vakarų pasaulio priemonės, Vokietijai reikėtų prisijungti prie šios tarptautinės koalicijos, – teigė parlamento narys Jurgenas Hardtas (Jürgen Hardt). – Ir ne tik ekonominėje bei diplomatinėje sferoje, bet ir karinėje“.

 

Pasaulio lyderiai susirinko į Antaliją, (Turkija), į G20 grupės
aukščiausiojo lygio susitikimą, kur jie susirinko, pasitarti po
penktadienio išpuolių, Paryžiuje. | Nuotrauka: AP

„Nežiūrint į tai, kad šiemet Sirijoje siautėjantis karas į Europą atvijo šimtus tūkstančių pabėgėlių, didelė dalis vokiečių yra prieš karinį įsikišimą“, – praneša žurnalistas. Apklausos, kurią spalį atliko Körber Foundation, rezultatai rodo, kad 63 % vokiečių pasisako už tiesiogines derybas tarp jų vyriausybės ir Sirijos prezidento Bašaro al-Asado, ir tik 16 % palaikė karinį įsikišimą į Sirijos reikalus.

„Kruvinos karų pasekmės, kuriuos JAV vykdė Irake ir Afganistane bei ilgai išsidriekęs Antrojo pasaulinio karo šešėlis, karinius veiksmus daugeliui vokiečių pavertė netinkamais – ir eiliniams, ir Berlyno politinių bei analitinių sluoksnių atstovams, – aiškina žurnalistas. – Tačiau Paryžiaus skerdynės sukrėtė žmones, kurie patys iki šiol dar nepatyrė nė vieno stambaus islamistų teroro akto. Kartu su konfliktu Ukrainoje ir pabėgėlių bei migrantų srautu, teroro išpuoliai parodė, jog pasaulinio saugumo krizė gali kilti nepatogiai arti nuo namų“.

„Mūsų laikais tenka apverkti naujos karo rūšies aukas“, – sakė Vokietijos prezidentas Joachimas Gaukas (Joachim Gauck), kreipdamasis į parlamentą.

parengė: Darius Dimbelis

infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 13

 1. Mindaugas says:

  Na taip. Viskas vyksta pagal suplanuotą JAV ir Izraelio sionistų planą. Šaunuoliai, senutės Europos griūtis ne už kalnų.

 2. Tiesa says:

  Pritariu komentatoriaus „Mindaugo“ minčiai. Tik įdomu, ar ir Rusija galutinai paklius į JAV sionistų pinkles? Susidėti su sionistais – tai tas pats, kaip tarnauti jiems.

 3. KONKURENCIJOS NĖRA says:

  Be banksterių žinios nevyksta nė vienas stambus sandoris, tik Rusijoj daugiau suverenumo (nėra svetimų karinių jėgų).

 4. Vytas says:

  Vakarai ir JAV jau senai skirsto diktatorius į „gerus“ ir „blogus“, tiksliau į savus ir tuos, kurie nenori šokti pagal jų muziką, tiksliau – nenori tarnauti jų interesams. „Gerieji“ savo šalyse daro ką nori (pav. Saudo Arabijos šeichas). Jie gali žudyti, kištis į kaimyninių šalių vidaus reikalus, naikinti kitatikius. Ir nieko – viskas gerai. O štai Sirijos prezidentas – visų bėdų regione „kaltininkas“.Tik nei vienas iš Vakarų valstybių vadovų niekaip suprantamai nepaaiškina-ką tokio jis padarė, ko nėra padaręs Saudo Arabijos diktatorius. Tik kartoją kaip mantrą – Asadas turi būti pašalintas, nes kitaip terorizmas Artimuosiuose Rytuose nesibaigs. Ir jei Rusiją, laikydamasi tarptautinių normų, Sirijai padeda jos teisėtos vyriausybės prašymu, tai JAV, Turkijos, Prancūzijos ten niekas nekvietė, JTO mandato nedavė. O kaip atrodo Vakarų „demokratija“ musulmoniškose šalyse po jų įsikišimo matome tokiose šalyse kaip Irakas, Libija, Afganistanas …Apie Afriką jau ir kalbėti nėra ko. Aukščiausio lygio „demokratija“!

 5. Mindaugas says:

  Vytui. Pilnai Jums pritariu. Puikiai parašyta.

 6. Panzer says:

  Geriau ir neapibūdinsi!

 7. Gojus says:

  Mindaugai -> tik tarp kitko, bet Biblijoje būtent sustiprėjusi Europa yra paskutiniųjų dienų karalystė, tad vargu ar griuvimas bus tas rezultatas. Veikiau didesnis susiliejimas ir centralizuota valdžia Beriuselyje su visokiariopom galiom. Bet aišku visaip gali būti – juk gerai papurčius visas šalis per ekonomiką ir karą būtų geras pagrindas sakyt, kad užteks čia Grybaisaičių ir Ūrmanių bei Orbanų su Kačynsiais – pastatykime tikrą galvą ir tegul valdo vieną stiprią Europą… Bet man taip pagal Biblijos pranašystes atrodo iš šių dienų perspektyvos.

 8. Mindaugas says:

  Gojui: O kur Jūs Biblijoje įskaitėte apie sustiprėjusią Europą?

 9. lina says:

  Zydai pagimdo Kristu, bet ji pasmerkia mirciai, Kristus tai musu Dievas. Taigi… progresas eina is zydu, jie isrinktoji tauta – protas. Zydai nepripazista karaliaus, jie nori buti auksciau – viska valdyti. Kristus nukryziuotas, bet …pagal Mato evangelija zydai sako: „jo kraujas musu ir musu vaiku“.
  Hm……..Islamas susiformavo veliau nei krikscionybe, arabai turi savo vystymosi kelia, jie dabar toje vietoje mazdaug kaip mes inkvizicijos laikais, karingai tiki. Maisyti krikscioniu su islamu negalima, nes jie nevienodame vystymosi etape, tai prazutinga, regresas. Rytu Europa, labiau krikscioniska, instinktyviai jaucia pavoju, bet…O kas liepe placiai atidaryti Europos duris ir paimti po viena pabegeliu seima i kiekviena parapija? Hm…vienam apastalui irgi sumokejo uz Kristaus isdavima 30 sidabriniu…. Niekas nezino dabar kaip viskas issispres, bet manau, kad progresas bus, nes mirtis nugaleta ir Kristus prisikele. Ir jeigu mes patys ir zydai ir krikscionys ir musu jaunesni broliai – islamo ispazinejai, neeispresime sios problemos viso pasaulio vystymosi ir progreso link (nu kol kas nelabai sekasi), tai uz mus tai padarys auksciausioji jega…bet kaip rodo Biblija ir istorija labiausiai del viso to nukencia isrinktoji tauta…bet pasaulis nezus! (prifantazavau (?), „anyhow“ …Biblija skaityti verta).

 10. Gojus says:

  Mindaugai -> Danieliaus » 2 skyrius. Visumoj ES pradžia tai Nebukadnecaro sapnuotos statulos kojos iš geležies. Romos imperijai taikyta: 40
  Ketvirtoji karalystė bus stipri kaip geležis. Kaip geležis sudaužo ir sutrupina viską, taip ši karalystė sutrupins visas kitas…. Bet toliau iš jos, t.y. Romos imperijos išsirutulioja paskutinioji karalystė – su Romos (geležies priemaišomis… 41 Kaip sapne regėjai, kad statulos kojos ir jų pirštai buvo dalinai iš molio ir dalinai iš geležies, taip ketvirtoji karalystė bus pasidalinusi, tačiau geležies stiprumo bus joje, nes tu matei geležį, sumaišytą su moliu.
  42
  Kadangi kojų pirštai buvo iš geležies ir molio, tai karalystė bus dalinai stipri ir dalinai trapi.
  43
  O kadangi regėjai geležį, maišytą su moliu, tai reiškia, kad jie susimaišys per žmogaus sėklą, tačiau nesusijungs, kaip geležis nesusijungia su moliu.

  Analogiškai yra ir Apreiškimo knygoje, kur aprašomi žvėrys, ten irgi yra paskutinis žvėris, kitoks nei visi ankstesni, triuškinantis visa… Na karoč – susivesk Jotūbėj ir klausyk ir mėgaukis…

 11. Mindaugas says:

  Gojui. Ačiū už informaciją.

 12. bravo says:

  To Konkurencijos nėra-o kaipgi nato oro pajėgų bazė rusijos Ulijanovsko miėste?,o biblijos cituotojams tai konkrečiau diėvo išrinktiėji parašė protokolose,išminčių,o biblija galit interpretuot kaip norit…

 13. Mindaugas says:

  to bravo: dėl nato oro pajėgų bazė Rusijos Ulijanovsko miėste. Na dėl šio bazės galite padėkoti jelcinui, tiek buvusiems, tiek esamiems penktakolonininkams, sėdintiems Rusijos valdžioje. Supraskite mane teisingai. Nesimpatizuoju V.Putinui. Rusija kartu su savo naujai formuojamu Eurazijos bloku, kad ir būdama atsvara JAV imperializmui, nėra jokia panacėja ir esminės alternatyvos esamai tvarkai, konkrečiai, kapitalizmui ir imperializmui, nesiūlo: tai yra tik dar vienas atskiras imperialistinio kapitalo centras, kuris šiandien kyla, kol JAV pamažu smunka.Tai yra ne kas kita, kaip skirtingų imperialistinių jėgų, iš vienos pusės, JAV ir ES, iš kitos pusės, Rusijos su Kinija ir BRICS valstybėmis, tarpusavio konkurencija; iš šios konkurencijos gali kilti gerokai didesni neramumai, ekonominiai žaidimai ir netgi „karštieji“ karai, kas artina pasaulį prie situacijos, daugeliu esminių bruožų panašios į 1914-uosius metus.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top