Po Putino ateis Kenedžio eilė

2014, 22 lapkričio, 12:16 | kategorija Realybė | 4 komentarai | peržiūrų 354 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Christian Bailly neseniai nustebino pasaulį savo automatu-lėle vaizduojančia Vladimirą Putiną, pasirašantį įsakymą Krymo aneksijai. Susitinkame su juo Sent-Krua, jo keistame, įstabių kūrinių pasaulyje.
Renaud Michiels

paveikslėlisDurys į Kristiano Baiji namą-dirbtuves Sent-Krua miestelyje – tai tarsi vartai į kitą pasaulį. Nuostabus ir įspūdingas: lėlių-automatų pasaulis. Jame gyvena tūkstančiai figūrėlių, niekurčių ir paveikslų. Ir visa tai sugeba judėti. Ten jūs pamatysite smuiką, kuris groja savaime pats. Arba paveikslą su judančiomis skalbėjomis. Akrobatą atliekantį savo piruetus. Arba skvarbaus žvilgsnio sėlinantį leopardą. Septyniasdešimt dviejų metų prancūzas sukūręs šį pasaulį, gali apie kiekvieną savo kūrinį kalbėti valandomis. „Automatai – tai mano aistra, mano gyvenimas, svajonė“.

Neseniai Kristianas išgarsėjo visame pasaulyje, kai sukūrė lėlę-automatą, vaizduojantį Putiną pasirašantį įsakymą… Krymo aneksijai.

Anglosaksų MIP palaikė, kad jo kūrinys išrodo grėsmingai. O Rusijoje tai sukėlė didelį triukšmą. Greitai jį turi išstatyti Vokietijos aukcione. „Aš nelendu į politiką, bet dabar man, ko gero, naudinga Rusijos prezidento jėga.“, – šypsosi meistras.

Daugybė pasiūlymų

Po šios Putino lėlės išgarsėjimo Kristianas Baiji atsidūrė dėmesio centre, ir jį užgriuvo pasiūlymų lavina. Pats gi jis nori tuo pasinaudoti ir atkreipti dėmesį į savo meną bei kūrinius. Besinaudodamas didžiosios politikos siužetais, jis sukūrė rūkantį Obamą sėdinti besisupančiame krėsle: automate įmontuota speciali sistema, kurios pagalba prezidentas gali įkvėpti ir iškvėpti dūmus, t. y. Iš tikrųjų rūkyti cigaretes. Dabar Kristianas jau galvoja apie Kenedį.

Tačiau jis turi ir du pagrindinius šedevrus, apie kuriuos gali pasakoti iki begalybės. Pirma – tai „Lazdelė su storėjančiu antgaliu, laikrodžiu ir giedančiu paukščiu“. Viskas sumontuota antgalyje, kuris atsiveria ir pateikia mūsų žvilgsniui laikrodį su judančiu ir giedančiu paukšteliu. Mechanizmą sudaro 445 detalės, pagamintos iš juodmedžio, aukso, rubinų, emalės ir perlų… Apytikslė kaina: 270 000 eurų.

Aš ne koks verslininkas

Antra, – tai, ko gero, pats brangiausias žaisliukas visame pasaulyje, kainuojantis apie 5 milijonus eurų. Kad sukurti „Paukščių gaudytoją“ prireikė 15 tūkstančių darbo valandų ir tuzino amatininkų talento: laikrodininkų, juvelyrų, išsiuvinėtojų, dailininkų, batsiuvių ir perukų gamintojų.

Šis, pagamintas iš pačių tauriausių medžiagų personažas atlieka dvi melodijas akomponuojant dviem paukšteliams. Kodėl gi jo iki šiol niekas nenupirko? – „Aš ne koks verslininkas“, – atsako Kristianas Baiji.

Meistras prancūzas sukūrė savo pirmą automatą 25-erių metų, būdamas paprastu sendaiktininku. „Judanti skulptūra man rodosi kažkuo stebuklinga, ir aš visada tuo žavėjausi. Atgaivinti daiktą – argi tai ne stebuklas?“. Visus šiuos metus jis mokėsi, kūrė, rinko, pardavinėjo ir pirko, tapęs pačiu tikriausiu šviesuliu savo srityje.

Happy Birthday, Mr President

Jis net nebando slėpti, kad šios politinės lėlės-automatai, apie kurias šiandien tiek daug kalbama, yra visai paprastos lyginant su kitais jo įtaisais. Tačiau jis ir toliau ruošiasi pasinaudoti šio pasaulio galingaisiais, kad atkreipti žmonių dėmesį į savo kūrinius.

Tai ką darys Kenedis? Rašys ugningą laišką savo meilužei Merilin? „Skambant muzikai ‘Happy Birthday, Mr President’ ? Tai būtų žaisminga, tačiau aš kol kas dar nenusprendžiau“ – atsako jis.

Paspaudę šią nuorodą galite pažiūrėti video: http://www.lematin.ch/suisse/Apres-Poutine-c-est-lAmerique/story/26764521

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 4

 1. Alius says:

  Ar ne per kvailas straipsnis tokiam tinklapiui.

 2. pritariu Aliui says:

  Gana beprasmiskas straipsnelis mano nuomone.

 3. artas says:

  O aš manau, kad abu aukščiau parašę „Alius“ ir „pritariu Aliui“ puikiai galite pasiūlyt savo paruoštas temas ar išverstus straipsnius šio tinklapio administracijai, per „Kontaktai“ skyrių viršuje.

  Tai bus labai konkreti pagalba ir nuomonės išreiškimas. Kaip sakoma – plepėt – tai ne straipsnius rašyt ar juos verst. Prisidėkite darbu.

 4. Irgi Sarmatas says:

  Sako, davaij ant sarmatų išbandom NLP, pažiūrėsim, kas gausis.

  Na, mes puikiai visi suprantam, kad straipsis šis apie vaikystę, kaip patį nuostabiausią žmogaus gyvavimo tarpsnį. Ir kad vaikystė mūsų niekada nepalieka, net suaugus, o senatvėje netgi dažniausiai vėl sugrįžta. O ten kažkas apie Krymo gyventojų teisę patiems spręsti, kaip ir su kuo jiems gyventi – tai toks nereikšmingas menkniekis – informacinis triukšmelis… Nice try! kaip sakydavo mano geras draugas Rička Bandlerius ;)

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top