Politinės korupcijos bylos įtariamiesiems prokuroras siūlo solidžias kalėjimo bausmes ir konfiskacijas. Ar teismas jas patvirtins?

2021, 24 lapkričio, 6:30 | kategorija Realybė | 1 atsiliepimas | peržiūrų 178 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Vilniaus apygardos teisme vienoje stambiausių pastarųjų metų politinės korupcijos byloje palaikantis valstybinį kaltinimą Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras baigė sakyti baigiamąją kalbą ir teismo paprašė bausmių kaltinamiesiems.

Šioje byloje kaltinimai dėl apysunkių ir sunkių korupcinio pobūdžio nusikaltimų – kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu – yra pareikšti penkiems fiziniams asmenims, iš kurių keturi yra buvę ar esami Seimo nariai, taip pat trims juridiniams asmenims.

Valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras prašo teismo kaltinamiesiems Raimondui Kurlianskiui, Eligijui Masiuliui ir Vytautui Gapšiui už jiems inkriminuotus sunkius korupcinius nusikaltimus skirti didesnes nei sankcijoje numatytos realias laisvės atėmimo bausmes, o už apysunkius nusikaltimus – baudas, ne mažesnes nei jų vidurkis.

Kaltinamiesiems Šarūnui Gustainiui ir Gintarui Steponavičiui, padariusiems po vieną sunkų tyčinį nusikaltimą, prokuroras siūlo skirti baudas.

Prokuroras teismo prašo vieno Lietuvos koncerno buvusį viceprezidentą R. Kurlianskį pripažinti kaltu dėl eilės papirkimų ir prekybos poveikiu nusikaltimų ir skirti jam bausmę – laisvės atėmimą 6 metams ir 6 mėnesiams bei 1000 MGL (37 660 eurų) dydžio baudą.

Jam taip pat prašoma skirti baudžiamojo poveikio priemonę – atimti teisę dirbti vadovaujančiose pareigose viešajame ir privačiame sektoriuose septyneriems metams.

Buvusį Seimo narį ir buvusį politinės partijos „Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis“ pirmininką E. Masiulį prokuroras prašo pripažinti kaltu dėl eilės kyšininkavimo, prekybos poveikiu bei neteisėto praturtėjimo nusikaltimų.

Jam prašoma skirti laisvės atėmimą 7 metams, 37 660 eurų dydžio baudą, konfiskuoti 106 200 eurų vertės kyšio sumą.

Taip pat konfiskuoti ir išieškoti iš jo 137 771,25 eurų vertės turtą, kuris yra neteisėto praturtėjimo nusikaltimo dalyku. Buvusiam Seimo nariui taip pat siūloma atimti teisę būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas septyneriems metams.

Prokuroras taip pat paprašė teismo R. Kurlianskį ir E. Masiulį skirti suėmimą ir juos suimti teismo salėje.

Seimo narį, buvusį politinės partijos „Darbo partija“ pirmininko pirmąjį pavaduotoją Vytautą Gapšį prašoma pripažinti kaltu dėl eilės kyšininkavimo ir prekybos poveikiu nusikaltimų.

Prokuroras siūlo V. Gapšiui skirti 5 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, valstybės naudai išieškoti paimtų nematerialių kyšių vertę atitinkančią pinigų sumą – 27 100 eurų, skirti baudžiamojo poveikio priemonę – atimti teisę būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas septyneriems metams.

Buvusį Seimo narį Šarūną Gustainį prokuroras prašo pripažinti kaltu dėl kyšininkavimo ir skirti jam 8 245 eurų baudą, išieškoti valstybės naudai netiesiogiai gauto kyšio vertę – 8700 eurų, bei atimti teisę būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas penkeriems metams.

Gintarą Steponavičių, buvusį Seimo narį, prašoma pripažinti kaltu dėl piktnaudžiavimo, skirti jam 16 947 eurų baudą ir baudžiamojo poveikio priemonę – atimti teisę būti išrinktam ar paskirtam į visas valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas ketveriems metams.

Prokuroras teismo prašo vieną didžiausių Lietuvoje koncernų „MG Baltic“, pakeitusiam pavadinimą į pakeitusiam pavadinimą į „MG Grupė“, pripažinti kaltu dėl eilės papirkimų ir prekybos poveikiu nusikaltimų ir už jų padarymą skirti 1 506 400 eurų baudą.

Politinę partiją „Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis“ prokuroras teismo prašo pripažinti kalta dėl eilės kyšininkavimo ir prekybos poveikiu nusikaltimų ir už šiuos nusikaltimus skirti jai baudą.

Siūlydamas baudos dydį šiai partijai, prokuroras įvertino, kad 2017 m. Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimu dėl šiurkštaus politinės kampanijos finansavimo pažeidimo vieną pusmetį buvo nuspręsta šiai partijai neskirti valstybės biudžeto asignavimų, o dalį gautų asignavimų – 394 880 eurų partija buvo įpareigota grąžinti į biudžetą. Įvertinęs tai, prokuroras politinei partijai „Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis“ siūlo skirti 564 900 eurų baudą.

Politinei partijai „Darbo partija“ siūloma skirti 376 600 eurų baudą, atsižvelgiant į tai, kad ji, manoma, padarė 2 sunkius korupcinius nusikaltimus. Ją prašoma pripažinti kalta dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu.

Ikiteisminis tyrimas dėl kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu buvo pradėtas 2016 m. gegužės mėnesį. Tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai, jį organizavo ir kontroliavo Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Prokuroras prašo… Klausimas tik vienas – tas prašymas rimtas ar tik teisinio spektaklio dalis. Irtai parodys teismo sprendimų logika. Norisi tikėti, kad teisingumas triumfuos, bet taip ir kirba „dūšioje“ jausmas, kad tiek Masiulis, tiek Kurlianskis atsipirks baudomis.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top