Prancūzijos pasiuntinys: ‘pokerio žaidėjas’ Putinas blefavo ir laimėjo

2014, 24 lapkričio, 5:00 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (5) | peržiūrų 324 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

Žeraras Aro (Gerard Araud) Prancūzijos pasiuntinys JAV | foto Catherine Traywick / Bloomberg Government

RF prezidentas Vladimiras Putinas „aplošė ir pažemino“ savo oponentus Ukrainoje, palaikydamas prorusiškus sukilėlius ir priversdamas ukrainiečių valdžią pasirinkti derybų kelią.  Tokį pareiškimą išsakė Prancūzijos pasiuntinys JAV Žeraras Aro (Gerard Araud).

Savo interviu informaciniam portalui Bloomberg Government (agentūros Bloomberg padalinys) Aro pasisakė už sankcijų pratęsimą Rusijos atžvilgiu, pareikšdamas, jog „tai vienintelis ginklas prieš Rusiją Ukrainoje“.

Straipsnyje ‘Poker Player’ Putin Bluffed and Won, French Envoy Says Bloomberg cituoja Aro pasisakymą, kuriame pastarasis pripažino, jog situacija Ukrainoje priėjo aklavietę.

„Putinas išlošė, nes mes nebuvome pasiruošę mirti už Ukrainą, o jis parodė, jog Rusija nusiteikusi rimtai. Jis elgėsi kaip pokerio žaidėjas, pastatęs visus turimus pinigus ir pasiūlęs mums: „Padarykite tą patį“. Ir žinoma – mes išsigandome. Mes negalėjome pasielgti taip pat.

Kyla konkretus klausimas: kur sustos Putinas? Kol mes nežinome į jį atsakymo, tol būtina tęsti sankcijas. Būkime atviri, sankcijos – tai praktiškai vienintelis ginklas, kurį mes turime. Mes nesiųsime savo karių į Ukrainą. Aš taip pat manau, kad nėra jokios prasmės Ukrainai siųsti ginklų. Tai gali neilgam pratęsti karo veiksmus, bet ukrainiečius vis tiek sumuš, ir tai padės rusams pasijausti pasiekus dar didesnę pergalę“.

Prancūzijos pasiuntinys JAV taip pat pakomentavo situaciją susidariusią kontrakto dėl „Mistral“ desantinių laivų atžvilgiu. Aro pareiškė, kad „esamu momentu, sąlygų kontrakto vykdymui nėra“. Taip pat pabrėžė: „Ką mes bedarytume – bet kuris variantas mums taps katastrofa.

Vienoje svarstyklių pusėje padėta Prancūzijos, kaip patikimo ginklų tiekėjo, vykdančio sudarytų kontraktų sąlygas, reputacija. Kitoje – ginklų tiekimas Rusijai esamomis sąlygomis atrodo ginčytinu sprendimu – šie ginklai gali būti panaudoti prieš Ukrainą ar mūsų europietiškus sąjungininkus“.

Prancūzų pasiuntinys taip pat paskelbė apie kontrakto sąlygas, pareiškęs, kad laivų pristatymas gali būti atidėtas trejiems mėnesiams be kokių nors baudų, ir šešiems mėnesiams „mokant pakenčiamas mums baudas“.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 5

 1. Kestutis says:

  Idomu kaip ir ka kalbetu tas prancuzas, jei Rusijos Federacija neuzilgo paduotu dar koki karini uzsakyma ten laivams ar tankams pirkti, bet jau uz rimtesne suma, sakykim kokius 15 ar 20 miliardu euru….

 2. Sims Simaitis says:

  Šiam pasaulyje viskas perkama ir parduodama, jeigu ne už didelius pinigus, tai tada už labai didelius pinigus :)

 3. Gedimins Gediminaitis says:

  O jeigu nesigauna nupirkt, tuomet kitaip sudoroja

 4. albinas says:

  Aro pasakė praktiškai tą patį, ką aš prieš savaitę parašiau komentare po straipsniu „Rusija nustatė galutinę „Mistralio“ perdavimo datą“

  „kaip ir išeina, kad bet kokiu atveju Rusija iš tos situacijos išeis laimėtojais. o vakarams nei vienas variantas netinkamas, netgi ir tas gumos tempimas rusams yra labiau naudingesnis.“

  Nenustebčiau, kad tas Putino „ėjimas“ su mistraliais  buvo iš anksto apgalvotas.

  Bet svarbiausia, kad karo nebūtu…

 5. Gojus says:

  Karas bus, nes būdo kaip nuleisti įtampą nėra. Juoba karo mašina užsukta ir jos nesustabdysi – arabams įtampos nenuleisi, nes tuo metu JAV ir ES silpnėja, o Rusija su Briksais stato galingą sąjungą. Telieka vienintelis varijantas – konfrontacija su Rusija ar su Euroazijos sąjungos dedamosiomis. Tas ir vyksta, bet kažkaip tai turės išsispręsti – JAV nori dominuoti, Rusija nenori pasiduoti – išeities nėra – belieka kas kurį. Iki šiol vakarams tokia konfrontacija baigdavosi liūdnai. Bet baisiausia, kad Lietuvą tai visada nušluodavo.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top