- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Prancūzijos pasiuntinys: ‘pokerio žaidėjas’ Putinas blefavo ir laimėjo

paveikslėlis

Žeraras Aro (Gerard Araud) Prancūzijos pasiuntinys JAV | foto Catherine Traywick / Bloomberg Government

RF prezidentas Vladimiras Putinas „aplošė ir pažemino“ savo oponentus Ukrainoje, palaikydamas prorusiškus sukilėlius ir priversdamas ukrainiečių valdžią pasirinkti derybų kelią.  Tokį pareiškimą išsakė Prancūzijos pasiuntinys JAV Žeraras Aro (Gerard Araud).

Savo interviu informaciniam portalui Bloomberg Government (agentūros Bloomberg padalinys) Aro pasisakė už sankcijų pratęsimą Rusijos atžvilgiu, pareikšdamas, jog „tai vienintelis ginklas prieš Rusiją Ukrainoje“.

Straipsnyje ‘Poker Player’ Putin Bluffed and Won, French Envoy Says Bloomberg cituoja Aro pasisakymą, kuriame pastarasis pripažino, jog situacija Ukrainoje priėjo aklavietę.

„Putinas išlošė, nes mes nebuvome pasiruošę mirti už Ukrainą, o jis parodė, jog Rusija nusiteikusi rimtai. Jis elgėsi kaip pokerio žaidėjas, pastatęs visus turimus pinigus ir pasiūlęs mums: „Padarykite tą patį“. Ir žinoma – mes išsigandome. Mes negalėjome pasielgti taip pat.

Kyla konkretus klausimas: kur sustos Putinas? Kol mes nežinome į jį atsakymo, tol būtina tęsti sankcijas. Būkime atviri, sankcijos – tai praktiškai vienintelis ginklas, kurį mes turime. Mes nesiųsime savo karių į Ukrainą. Aš taip pat manau, kad nėra jokios prasmės Ukrainai siųsti ginklų. Tai gali neilgam pratęsti karo veiksmus, bet ukrainiečius vis tiek sumuš, ir tai padės rusams pasijausti pasiekus dar didesnę pergalę“.

Prancūzijos pasiuntinys JAV taip pat pakomentavo situaciją susidariusią kontrakto dėl „Mistral“ desantinių laivų atžvilgiu. Aro pareiškė, kad „esamu momentu, sąlygų kontrakto vykdymui nėra“. Taip pat pabrėžė: „Ką mes bedarytume – bet kuris variantas mums taps katastrofa.

Vienoje svarstyklių pusėje padėta Prancūzijos, kaip patikimo ginklų tiekėjo, vykdančio sudarytų kontraktų sąlygas, reputacija. Kitoje – ginklų tiekimas Rusijai esamomis sąlygomis atrodo ginčytinu sprendimu – šie ginklai gali būti panaudoti prieš Ukrainą ar mūsų europietiškus sąjungininkus“.

Prancūzų pasiuntinys taip pat paskelbė apie kontrakto sąlygas, pareiškęs, kad laivų pristatymas gali būti atidėtas trejiems mėnesiams be kokių nors baudų, ir šešiems mėnesiams „mokant pakenčiamas mums baudas“.