Progresas Kanadoje: vaikų eutanazija nežinant tėvams?

2022, 23 lapkričio, 9:30 | kategorija Genocidas | atsiliepimų (2) | peržiūrų 176 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Visada sakau, jog, jei norite sužinoti, kas gali būti blogai sveikatos priežiūros srityje (ir visuomenėje) artimiausiais metais, turėtumėte skaityti etikos straipsnius profesiniuose žurnaluose, rašo straipsnio autorius Wesley J. Smith portale „National Rewiev“.

Pavyzdys: Dabar Kanadoje įteisinus mirtiną eutanaziją 18 metų ir vyresniems pacientams, kurių mirtis yra „numatoma“ (neaiškus apribojimas, kuris ilgainiui tikrai bus panaikintas), uolūs bioetikos specialistai aprašo siūlomą protokolą, kuris reglamentuos vaikų eutanaziją, kai teisinė galia bus išplėsta ir įtrauks nepilnamečius (kaip Nyderlanduose ir Belgijoje).

Iš Oksforde leidžiamo žurnalo „Journal of Medical Ethics“ publikacijos „Medically Assisted Dying in a Paediatric Hospital„:

Visais kitais atžvilgiais [išskyrus tai, kas inicijuoja diskusiją dėl eutanazijos] mūsų darbo grupė šiuo metu nusprendė konceptualiai vertinti MAID kaip praktiškai ir etiškai lygiavertę kitoms medicininėms praktikoms, kuriomis užbaigiama gyvybė.

Toks MAID teorinis apibrėžimas pateisinamas tuo, kad šioms praktikoms būdingas bendras tikslas – palengvinti nepakeliamas kančias ir palengvinti paciento mirtį jo paties sąlygomis… ir atspindi mūsų rūpestį, kad MAID konceptualizavimas neužkrautų papildomos naštos pacientui ir nesuvaržytų teisių ir laisvių, į kurias pacientai paprastai turi teisę.

Pažymėtina, kad čia kalbama apie tai, ar gydytojams turėtų būti leista žudyti vaikus.

Manytume, kad tokiam nužudymui turėtų būti reikalingas bent jau tėvų leidimas. Bet ne. Jei vaikas laikomas pakankamai subrendusiu priimti sprendimus, tėvai gali nedalyvauti diskusijose dėl jo mirties. Iš tiesų, autoriai numato scenarijus, kai gydytojai net nepraneša tėvams, kad jie ketina nužudyti jų vaiką! (Mano kursyvas.)

„Tačiau jei veiksnus [teisiškai nepilnametis] pacientas aiškiai nurodo, jog nenori, kad jo šeimos nariai dalyvautų priimant sprendimą, nors sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai gali paskatinti pacientą persigalvoti ir įtraukti savo šeimą, galiausiai turi būti paisoma veiksnių pacientų pageidavimų dėl konfidencialumo.

Jei MAID praktiškai ir etiškai laikome lygiaverčiu kitiems medicininiams sprendimams, kurie lemia gyvybės pabaigą, tuomet konfidencialumas dėl MAID turėtų būti tvarkomas taip pat.“

Ar galite įsivaizduoti, kad einate aplankyti savo sergantį vaiką ir sužinote, kad ligoninės gydytojai jį nužudė, nes jis prašė mirti ir norėjo, kad jūs liktumėte nežinioje? Įniršis ir kančia būtų neįsivaizduojami.

Ir, žinoma, turime panaikinti bet kokią stigmą, vaikų eutanaziją paversdami tiesiog dar viena nuobodžia medicinine procedūra:

Siekdami apsaugoti darbuotojus nuo galimo smurto ir socialinio priekabiavimo, neskelbsime sergančių vaikų ligoninės (The Hospital for Sick Children) sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų, savanoriškai sutikusių teikti MAID, vardų ir pavardžių, taip pat neatskleisime viso asmenų, kurie sudarė mūsų darbo grupę, sąrašo.

Tačiau mes, kaip institucija, viešai aptarsime MAID teikimą, siekdami normalizuoti šią procedūrą ir sumažinti socialinę stigmą visiems dalyviams. Teisinga ir tinkama, kad ši pareiga tektų gerai aprūpintai institucijai, o ne gulėtų ant atskirų pacientų ir paslaugų teikėjų pečių.

Straipsnis yra ilgas, jame pateikiamos eutanazijos protokolų schemos. Tačiau esmė ta, jog ruošiamasi keisti įstatymą, kad Kanados gydytojai galėtų žudyti nepilnamečius – ir, matyt, gydytojai jau pasisiūlė savanoriškai žudyti.

Siaubinga. Nemoralu. Ir parašyta tokia bešališka ir sterilia proza, kad skaitant straipsnį stingsta kraujas.

Lietuva:

„Naujai paskirta Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė nuo pirmųjų darbo dienų žaidžia atviromis kortomis ir žada būti dar radikalesnė neomarksizmo atstovė nei jos kolega socialdemokratų partijoje Vytenis Povilas Andriukaitis. R. Šalaševičiūtės teigimu, Belgijoje priimtas skandalingas vaikų eutanazijos įstatymas yra „vertas diskusijos“, „padėtų išspręsti žmogaus, kuriam sudėtinga gyventi, problemas“, o tokia diskusija yra „tik pradžia“. Ko pradžia, paliekame spėlioti skaitytojams, praneša Propatria.

Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė apie tai prakalbo dar 2014 metais. Dabar ji priklauso „valstiečiams“, o tada, kai šitą pasakė – buvo „sveikatos ministrė“.

Reikia pastebėti, jog dar anksčiau, neužilgo prieš komunistinės valdžios Lietuvoje žlugimą, 1986 m. įstojo į komunistų partiją ir išbuvo joje iki pat 1990-ųjų. Vėliau perėjo per kelias partijas, Darbo, Socialdemokratų.

šaltinis: infa.lt

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Vytas says:

    Būtų įdomu sužinoti, kas ir kodėl taip įkyriai kiša šią eutanazijos idėją pasauliui? Vis tie patys gyyentojų skaičiaus „reguliuotojai“? Negi nežinoma, kiek daug atvejų, kai , rodos, beviltiškas ligonis įveikią ligą, todėl kas bus tas „teisėjas“ (medicininiu aspektu), kuris nuspręs, kad kad išgyti šansų nebėra? Dievo keliai ir sprendimai, kaip ir konkretaus žmogaus organizmo galimybės nėra žinomos. Ir tai nešviečia net ateityje, nes tai Dievo dovana.

  2. Pro says:

    Žmonių pasaulyje vis dar gerokai per daug, o neturinčių darbo ir pajamų išlaikymas vis labiau brangsta. Socializmas gal gerai tada, kai pakanka dirbančiųjų, tačiau kai prašytojų armija vis auga, o suvaldyt jos nėra kaip – telieka paprasčiausias būdas spręst problemai – mažinti jų skaičių visais prieinamais būdais, juolab, kad jie patys per daug ir nesipriešina, nes kiekvienas mano, kad jau kam kam, o jau jam taip nebus.

    Visi tie protingieji faceboluose ir kitur, išmąsto daug protingų dalykų, kurie praktiškai niekur neveda, nes protingų minčių niekas jau seniai nebeklauso, mat netiki, kad jomis galima kažką pakeisti. Telieka tiesioginio veiksmo variantas, betgi niekas dar nenori prarasti to, kas dar liko po visų nusavinimų per infliaciją, per darbų praradimą ir pan. Visi vėl tiki, kad kažkas kitas, kam blogiau, to imsis.

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top