„Prokuratūra susipainiojo paaiškinimuose dėl nusikalstamai surinktos informacijos apie Z. Vaišvilos veiklą, šeimos narius, giminaičius“

2020, 9 lapkričio, 9:15 | kategorija LPT | 1 atsiliepimas | peržiūrų 221 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

2020 m. lapkričio 09 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos ir buvusio Seimo nario, ekspertai.eu atstovo Audriaus Nako spaudos konferencijos Seime „Prokuratūra susipainiojo paaiškinimuose dėl nusikalstamai surinktos informacijos apie signataro Zigmo Vaišvilos veiklą, šeimos narius, giminaičius, pažįstamus“ pranešimas spaudai

2020-10-02 d. signatarų Audriaus Butkevičiaus ir Zigmo Vaišvilos 2020-10-23 d. signataro Zigmo Vaišvilos, jo dukros Vaivos Simanavičienės ir advokato dr. Ryšardo Burdos spaudos konferencijose buvo pateikti įrodymai apie nusikalstamai surinktą informaciją apie signataro Zigmo Vaišvilos veiklą, šeimos narius, artimiausius giminaičius, draugus, pažįstamus, net ir jų asmeninio gyvenimo nuotraukos. Surinktos net apnuogintų kūnų fotonuotraukos, pavadinant tai „baudžiamosios bylos Nr.01-2-00059-17 įrodymais Nr.1261“ dėl UAB „FF Lizingas“ buhalterinės apskaitos tvarkymo.

Dėl šio įžūlaus teisėsaugos institucijų piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir savavaldžiavimo signataras Zigmas Vaišvila š.m. spalio 2 d. kreipėsi į Generalinį prokurorą Evaldą Pašilį dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo dėl šiai „baudžiamajai bylai“ vadovavusios Vilniaus apygardos prokuratūros 2-ojo Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorės Rasos Bekišienės ir „tyrimą“ vykdžiusios ekonominės policijos vyriausiosios tyrėjos Janinos Grinevič baudžiamosios atsakomybės.

Š.m. spalio 23 d. signataras Zigmas Vaišvila, Vaiva Simanavičienė ir Regina Vaišvilienė dėl šių aplinkybių kreipėsi į Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydami užkardinti šį prokuratūros savavaldžiavimą jų šeimos atžvilgiu.

Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Antanas Rauličkis š.m. spalio 19 d. atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl neteisėtai surinktų „Įrodymų Nr.1261“, paaiškinęs, kad ši baudžiamoji byla su visais įrodymais yra teisme ir kad teismas išsiaiškins. Tačiau Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Mindaugas Striaukas š.m. spalio 29 d. teismo nutartimi paaiškino, kad „Įrodymų Nr.1261“ byloje nėra.

Kur dingo neteisėtai surinkti įrodymai, ponai ir ponios prokurorai? Z. Vaišvila, R. Vaišvilienė ir V. Simanavičienė kreipėsi į Generalinį prokurorą E. Pašilį dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo dėl „Įrodymų Nr.1261“ dingimo iš šios baudžiamosios bylos. Į Generalinį prokurorą kreiptais ir dėl dar vieno ikiteisminio tyrimo pradėjimo, nes aukštesn. prokuroras A. Rauličkis 2020-10-19 nutarime prisipažino, kad jam žinomas kitas Z. Vaišvilos vyriaus. tyrėjai Janinai Grinevič pateiktos el. laikmenos turinys.

Tai reiškia, kad be Z. Vaišvilos sutikimo iš jo pateiktos laikmenos buvo nukopijuota jo asmeninė. Tačiau J. Grinevič 2020-08-03 raštu Z. Vaišvilai patvirtino, kad informacija iš Z. Vaišvilos jai pateiktos el. laikmenos nebuvo kopijuojama, tik į šią Z. Vaišvilos laikmeną nukopijuota ikiteisminio tyrimo Nr.01-2-00059-17 surinkti įrodymai.

Prokuratūra visiškai susipainiojo. Matyt, vienintelė jų viltis, kad Zigmą Vaišvilą išgąsdins teisėjas Mindaugas Striaukas, 2020-10-26 Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartimi nusprendęs, kad nežiūrint į įrodymus, patvirtinančius, kam iš tikrųjų naudotas šis ikiteisminis tyrimas prieš Z. Vaišvilą, š.m. lapkričio 13 d. reikia pradėti nagrinėti baudžiamąją bylą prie Zigmą Vaišvilą.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Nemanau, kad prezidentu G.Nausėdai rūpėtų Lietuvos žmonių teisės, net jei tas žmogus ir Kovo 11-sios signataras ir jo šeima. Va, jei visa tai būtų įvykę Baltarusijoje su kokiu nors opozicijos veikėju, tai būtų visai kitas reikalas… ES valdžia Briuselyje jau būtų gavusi bent poros Lietuvos politikų (pav., prezidento bei URM boso) laiškus apie Lukošenkos ir jo pavaldinių savivalę, visa spauda, televizija, delfiai, Lrt pilni pasipiktinusių straipsnių, komentarų. O čia Lietuva, čia viskas,ką daro valdžia, teisėsauga yra demokratijos (lietuviškos) raiška ir …“vsio zakonno“. Ir visai nedera pykti kad tiek teisėsauga, tiek teismai „pasiklydo tarp trijų pušų“ t.y tarp tiesos ir savivalės.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top