Putinas šalia Holando trolina Erdoganą: „mes nematome Turkijoje deginamos ISIL naftos laužų“

2015, 28 lapkričio, 0:48 | kategorija Realybė | atsiliepimų (10) | peržiūrų 618 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Ištrauka iš žemiau pateikto V. Putino pasisakymo apie Sirijos įvykius, apie „Islamo valstybės“ grobiamą ir parduodamą Sirijos naftą Turkijai, ir apie tai, ką į tą pateikia pati Turkija.

putinas holandasPutinas: Dabar, kalbant apie naftą ir tai, kad ji, esą, tariamai Turkijoje yra naikinama… Štai G20 susitikime, tarp kitko, Turkijoje, Antalijoje, aš rodžiau nuotraukas, jau kalbėjau apie tai viešai…nuotraukas padarytas iš 5000 kilometrų aukščio, mūsų lakūnų, – pervežantys naftą automobiliai, išsirikiavę grandinėle, veža naftą, ir išnyksta už horizonto linijos… tai atrodo, kaip gyvas naftotiekis.

Kalba eina apie pramoninius naftos tiekimo mastus iš teroristų užgrobtų Sirijos teritorijų. Būtent iš šių teritorijų, o ne kažkokių kitų.

Ir mes iš viršaus matome, kur link važiuoja tos mašinos. Jos dieną ir naktį keliauja į Turkiją.

Darykime prielaidą, kad aukščiausioji politinė Turkijos vadovybė apie tai nieko nežino. Sunku tuo patikėti, tačiau teoriškai tas įmanoma. Visgi tai nereiškia, kad Turkijos valdžia neturi bandyti užkardyti panašių neteisėtų sandorių.

O kaip tik šiuo klausimu yra JT Saugumo Tarybos speciali rezoliucija tiesiogiai draudžianti pirkti naftą pas teroristus. Kadangi tose statinėse, kuriose ji vežama, ne šiaip nafta, – tai mūsų piliečių kraujas. Todėl, kad už tuoss pinigus teroristai perka ginklus, šaudmenis, ir po to vykdo kruvinas akcijas, kaip su mūsų lėktuvu virš Sinajaus, Paryžiuje, ir kitose pasaulio šalyse bei miestuose.

Jeigu Turkija ten perdirba, naikina tą naftą, mes kažkodėl nematome dūmų tų laužų, kuriose ji būtų deginama. Pasikartosiu, kalba eina apie pramoninius mastus, – tam tektų pastatyti stambias įmones, kurios užsiimtų šios naftos naikinimu. Bet iš tiesų nieko tokio ten nevyksta.

humanitarinė pagalba

Humanitarinė „Islamo valstybės“ pagalba Turkijai. Tiesa, tikslo nepasiekė dėl objektyvių priežasčių.

Bet, jeigu Turkijos aukščiausioji politinė vadovybė nieko apie tai nežino, tad tegul pasistengia sužinoti, mes darome prielaidą, jog ten yra galimi kažkokie korupcijos, suokalbio elementai, tegu tą išsiaiškina. Bet tai, jog ši nafta keliauja tiesiai į Turkiją, mes neturime jokių abejonių – mes tą stebime iš oro.

Į ten pastoviai vyksta pakrautas transportas, iš ten – tuščias. Po to vėl – iš teroristų užgrobtos Sirijos teritorijos keliauja pakrautas, iš Turkijos atgal – tuščias. Mes tai matome kiekvieną dieną.

Dabar tuo klausimu, – ar atsistatydinti Turkijos prezidentui ar ne – tai absoliučiai ne mūsų reikalas. Tai Turkijos žmonių reikalas. Mes niekada į tai nesikišome ir kištis nesiruošiame.

Tačiau labai gaila, kad tas beprecedentis tarpvalstybinių santykių su Turkija lygis, kuris buvo pasiektas per praėjusius metus, pastaruosius dešimt metų, – jis iš tiesų buvo labai aukšto lygio… Mes laikėme Turkiją ne tik kaimyne, bet ir draugiška valstybe, beveik sąjungininke. Labai liūdna, kad dabar viskas taip neapgalvotai ir grubiai griaunama.

Originalus V. Putino pasisakymas (3:27 min):

 

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 10

 1. Valdelis says:

  Va šitie pindosai apkaltins  sarmatas Putino rėmimu https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t31.0-8/12303931_10153787215091639_7983642511799338770_o.jpg

 2. memel says:

  salys ieinancios i NATO bloka,tarp ju ir Lietuva,netiesiogiai remia teroristus,nes uzsimerkia,kai viena is  NATO saliu,Turkija,daro bizni su teroristais

 3. ivan says:

  Putinas iš dangaus mato, jog į Turkiją įvažiuoja pilnom bačkom, o iš Turkijos tuščiom.Iš kur tokią regą gerą įgavo Turkijai,kaip „remančiai“ teroristus Sirijoje, bet niekaip nemato panosėje-kaip link Ukrainos eina įvairiapusė parama ruskiniams teroristams?Kaip sakant ką noriu/reikia tą matau, ko nereik/nenoriu to nematau.

 4. Geras says:

  Labai geras ir manau teisingas straipsnis. O kas nenor nieko matyti  tas ir nemato ar ne Ivan? Manau ner cia ko lysti Delfio prisikaicius. Visiems gero vakaro.

 5. Mindaugas says:

  Vieša paslaptis, kad Erdogano šeima pelnosi iš teroristų iš Sirijos vagiamos naftos. Taigi, natūraliai peršasi išvada, kad Turkija remia terorizmą. O remiančius teroristus, reikia, kaip V.Putinas sakė мочить в сортире…

 6. fb nerijus sk says:

  Nafta cia ne prie ko,cia tik laiko klausimas kada butu pradeja juo bomborduoti…kazkas labai nenori kad RF sudarytu koalicija su NATO valstybem,…pries ISIL….

 7. fb nerijus sk says:

  be to OBama siandiena apkaltino turkija kad pastaroji neuzdaro sienu su sirija,kuri yra 100km ilgio…po sios kalbos ,Erdoganas pakeite retorika,ir dabar nuosirdziai gailisi kas atsitiko,ir nori skubiai susitikti su RF prezidentu…reikia pripazinti geopolitikos poliu nustatyme yra Rf,USA,ir Kinija,.Beje po sio incidento pradejo klibeti Erdogano kede,nes turkija patirs milziniskus ekonominius nuostolius.

 8. Gojus says:

  ivan -> ten labai gerai mato Lęndzbergis. O paveldėtojas Gabrielius yra pasiruošęs jiems smogti iš Briuselio – per Delfį sakė!

 9. Kindziulis says:

  Ivane, chlopce, ką mes be tavęs darytume? Nematytume ten kur tu matai.

 10. kabalistas says:

  Sunkiausia kompromiso ieškoti su tais, kuriems oponentų siekis ieškoti kompromiso, yra akivaizdi  prielaida, jog anie niekad nepasipriešins, kaip juos  bea3,14…3,14..sinėtum.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top