Referendumo iniciatyvinės grupės koordinatorių, N. Černiauskienės, T. Jakelaičio ir Z. Vaišvilos pranešimas

2021, 4 lapkričio, 15:40 | kategorija LPT | atsiliepimų (6) | peržiūrų 337 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

REFERENDUMO INICIATYVINĖS GRUPĖS
KOORDINATORIŲ Nendrės Černiauskienės, Tauro Jakelaičio ir Zigmo Vaišvilos PRANEŠIMAS SPAUDAI

info@ltreferendumas.lt, www.ltreferendumas.lt, www.referendumas.online www.lietuvosvisuomenestaryba.lt

DĖL BANDYMŲ STABDYTI REFERENDUMO INICIATYVĄ

2021 m. lapkričio 4 d. Vilnius

Po to, kai 2021 m. spalio 20 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutinai patvirtino, kad referendumo iniciatyva dėl referendumo kartėlės sumažinimo iki 100000 piliečių parašų Lietuvoje vyks, netrukome sulaukti neteisminių bandymų stabdyti šią iniciatyvą. Kad išvengti žmonių klaidinimo, visų pirma, paaiškiname teisinę šios piliečių iniciatyvos pusę.

Ši 19 piliečių, kurių tarpe yra 5 Lietuvos Nepriklausombės Akto signatarai ir 1 Seimo narys, iniciatyva įregistruota 2021-06-29 VRK sprendimu Nr.Sp-170 (pridedame), dar galiojant 2021-12-20 redakcijos LR referendumo įstatymui. Pagal šį, iki 2021-07-01 galiojusį, įstatymą VRK įregistravo 3 šios iniciatyvinės grupės atstovus ir šios politinės kampanijos dalyvius koordinatoriais: Nendrę Černiauskienę, Taurą Jakelaitį ir Zigmą Vaišvilą (https://www.rinkejopuslapis.lt/iniciatyvos/-/iniciatyvos/46798).

Jie atsakingi už šios iniciatyvos vykdymą, įskaitant ir parašų lapų surinkimą, galimą dingimą. Pagal nurodytą įstatymą ir VRK sprendimą niekas kitas negali priiminėti jokių sprendimų dėl šios politinės kampanijos vykdymo – nei rinkti įstatyme nenumatytus vadovus ar pavaduotojus, nei spręsti, ar grąžinti ar negrąžinti parašų lapus. Bet kokie kiti veiksmai, nenumatyti įstatyme, suteikia pretekstą skųsti šios iniciatyvos rezultatus ir žlugdyti iniciatyvą.

Kažkam gali nepatikti mūsų, koordinatorių, vienintelių turinčių teisę atstovauti šią iniciatyvą, veiksmai ar sprendimai, tačiau teisiškai tai daryti galima tik skundžiant mūsų veiksmus VRK ir teismui, kreipiantis į referendumo iniciatyvinę grupę dėl mūsų pakeitimo kitais grupės nariais. Kitos išeities neturime ir mes, koordinatoriai. Vadovauti šiai iniciatyvai neturi teisės jokie kiti asmenys.

Visa tai š.m. spalio 31 d. paaiškinome Vaidui Lekstučiui. Jis patvirtino, kad suprato. Tačiau kitą dieną, net nepaskambinęs mums, jis paskelbė, kad stabdo parašų rinkimą, kad neperduos mums lapų su surinktais piliečių parašais. Ne mes, bet įstatymas numato už tokius neteisėtus veiksmus atsakomybę. Jei mes nereikalausime iš V. Lekstučio laikytis įstatymo reikalavimų, tai tik mes būsime atsakingi už tai.

V. Lekstutis pats nėra pasirašęs už parašų rinkimo lapų gavimą, tai padarė jo draugė. Iš 11 jų paimtų lapų mums grąžinti 4 lapai su piliečių parašais, surinktais V. Lekstučio kelionių po Žemaitiją metu. Dėkojame jiems už šį triūsą ir kviečiame V. Lekstutį surinkti visus jo skelbiamus 30 tūkst. piliečių parašų. Spalio 30 d. Raseiniuose jo draugei buvo išduoti papildomi lapai, todėl kviečiame juos abu atnaujinti parašų rinkimą.

Dėl Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro ir šios referendumo iniciatyvinės grupės nario Audriaus Butkevičiaus. Jis yra šios referendumo iniciatyvinės grupės narys, pasirašantis ir įvairius kreipimusis, t.t. ir dėl policijos veiksmų bei neveikimo, trukdymų rinkti parašus ir tikrųjų 2021-08-10 d. riaušių prie Seimo kurstytojų nustatymo.

Jo sūnus Vytenis savo iniciatyva pasisiūlė teikti liudytojo parodymus, filmuotą medžiagą ir fotografijas teisėsaugai dėl asmenų, kurie provokavo riaušes. Vytenis dėl to nesigyrė ir nesipuikavo. Tačiau tikros tiesos valdžiai nereikia. Šį policijos ir prokuratūros neveikimą mes, taip pat ir Audrius Butkevičius, apskundėme teismams.

Tie, kurie nepatenkinti dar aktyvesniu Audriaus Butkevičiaus įsijungimu į šią veiklą, kodėl jūs iškart nekritikavote jo pasisakymų LRT eteryje? Jis ne tik įtikinamai ir aiškiai pasisakė, bet ir išsišaukė tuo valdžios ugnį į save. Norėtume matyti daugiau drąsių žmonių Lietuvoje.

Iš komentatorių, kurie nepatenkinti Vyteniu ir tik kaltina jį tuo, kad jis Audriaus Butkevičiaus sūnus, laukiame siūlymų, kad ir jų sūnūs, dukros ar jie patys prisijungtų ir nemokamai dirbtų bet kokį šios referendumo iniciatyvos įgyvendinimo darbą bet kuriame Lietuvos kampelyje ar užsienyje.

Būsime dėkingi visiems prisijungusiems prie šios referendumo iniciatyvos, suprantantiems, kad tai yra mūsų visų bendras tikslas. Vien retų protestų nepakanka atvirai savavaldžiaujančiai valdžiai sutramdyti.

Dėkojame ir Vaido Lekstučio draugu prisistačiusiam bei jam paantrinusiam Laurynui Ragelskiui, kuris www.ldiena.lt Audrių Butkevičių ir mus išvadino šiais žodžiais: šūdas, išgamos, šunsnukiai, sukčiai, išgamėlės, brudai, konjunktūrinės valdžiažmogių žiurkės, maitėdos, vagys ir banditai, kaka, lochai (Z. Vaišvilą – dar ir „subine signatariška“), pakurstė su mumis susidoroti: „sušaudyti, fiziškai sunaikinti“.

Šis L. Ragelskio, dėl kurio nepagrįsto sulaikymo 2021-09-09 d. mes viešai kritikavome policiją, pykčio protrūkis patvirtina, kad bus dar ne vienas bandymas stabdyti šią referendumo iniciatyvą ir kad trukdytojams nesiseka – po šių provokacijų prie referendumo iniciatyvos prisijungė dar daugiau piliečių.

Atsisakykime asmeniškumų, pykčių, nepagrįstų ir žeminančių pasisakymų, švieskime ir telkime žmones referendumui. Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie supranta šios piliečių referendumo iniciatyvos svarbą, remia ir palaiko ją, aktyviai veikia.

Pasirašymas elektroniniu būdu:

https://www.rinkejopuslapis.lt/iniciatyvos/-/iniciatyvos/46798/prisijungti

Referendumo banko sąskaita:

Gavėjas: Referendumas Bankas: AB SEB BANKAS a/s LT13 7044 0901 0212 9174 mokėjimo paskirtyje įrašoma: AUKA referendumui ir asmens kodas.

SVARBU!!!
Aukotojas, atlikdamas pinigų pervedimą, turi nurodyti savo asmens kodą, kitu atveju auka referendumui grąžinama aukotojui.

Maža auka – iki 12 eurų (imtinai). Vieno fizinio asmens viena per visą referendumo kampaniją, neprivaloma deklaruoti turto ir pajamų;

Auka – nuo 12,01 eurų iki 15240 eurų. Vienas fizinis asmuo maksimaliai gali paaukoti iki 10 VMDU (2021 m. – 15240 eurų) per kalendorinių metų referendumo kampaniją, bet yra apribojimų.*

* Aukos suma turi būti ne daugiau kaip 10 procentų už praėjusius (2020 m.) kalendorinius metus deklaruotų pajamų, prieš suteikiant didesnę kaip 12 eurų auką, asmuo privalo būti deklaravęs 2020 m. turtą ir pajamas. Draudžiamos juridinių asmenų aukos!

Parengta pagal Lietuvos Respublikos politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymą.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 6

 1. Virgis says:

  Mes nekvaili ir zinome ka reiskia Butkeviciaus dalyvavimas referendume. Zodziu sugadinot viska su tuom slidziu tipu Butkevicium.

 2. Pro says:

  Tai Lėkštutis gali dirbti tik vienas. Bet kokia komanda jam peilis kai tenka dalintis įtakos sritis. Net būdamas eiliniu komandos nariu nori prasiveržti į lyderius, kuriuo būti tiesiog nesutvertas, bet pats to nesuvokia.

 3. Spartakas says:

  Tik nereikia mums smegenis pudrinti. Mes visi puikiai žinome, kas tokie yra butkevičius, vaišvila ir kiti. O kas nežino, tas gali pasiskaityti a.a. Petkevičiaus knygas. Pilnai ir visiškai palaikau Vaido Lekstučio išsakytas pozicijas. Kas dėl Lauryno išsakytos nuomonės, tai ar gražu, gerbiamieji, cituoti pastraipas, ištrauktas iš konteksto?

  P.S.

  Varykite jūs lauk šituos buvusius sąjūdiečius. Šiam jūsų judėjimui jie nieko gero neatneš.

 4. egis says:

  Tai „sąjūdiečių“ vardu VRK registruota referendumo iniciatyva. Niekas niekur jų išvyt negali, nes pats parašų rinkimas be jų bus negaliojantis. Jie ir tik Jie gali priduoti parašus į VRK.

  Todėl siūlymas būtų toks, apsiramint, nesišakot ir ramiai dirbt renkant parašus. Pats tikslas nuo to, kas tuos parašus priduos – nesikeičia.

 5. Deimantas says:

  Geriau kazka daryti, nei nieko nedaryti ir loti kaip suniui…🙈

 6. Alfa says:

  Nesuprantama,kaip Butkevicius sedejes uz kriminalini nusikaltima dalyvauja rimtame darbe,dauguma nepasitiki juo,o jis dar ir sunu tempia

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top