Referendumo iniciatyvinės grupės koordinatorių – Nendrės Černiauskienės, Tauro Jakelaičio, Zigmo Vaišvilos – pranešimas spaudai

2021, 28 lapkričio, 8:42 | kategorija LPT | 1 atsiliepimas | peržiūrų 99 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Referendumas

REFERENDUMO INICIATYVINĖS GRUPĖS
KOORDINATORIŲ NENDRĖS ČERNIAUSKIENĖS, TAURO JAKELAIČIO ir ZIGMO VAIŠVILOS
PRANEŠIMAS SPAUDAI

info@ltreferendumas.lt, www.ltreferendumas.lt, www.lietuvosvisuomenestaryba.lt

DĖL PASIRAŠYMO UŽ REFERENDUMO INICIATYVĄ

2021 m. lapkričio 28 d. Vilnius

Tyčia ar netyčia prasidėjo vieša diskusija, ar Piliečių parašų rinkimo lapuose pasirašantis asmuo nurodo gyvenamąją vietą ar deklaruotą gyvenamąją vietą. Diskutuojantys remiasi įvairiomis patirtimis, referendumo įstatymo redakcijomis, Žemės referendumu, skelbia viena kitai prieštaraujančias spėliones.

Šios ir kitos diskusijos, kaltinimai šios 2021-06-29 d. VRK įregistruotos referendumo iniciatyvos dėl Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo (referendumą inicijuojančių piliečių skaičiaus sumažinimo nuo 300 000 iki 100 000) koordinatoriams dėl netinkamo atstovavimo referendumo iniciatyvai prasidėjo tik po to, kai 2021-10-20 nutartimi Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas paliko nepakeistą šio teismo 2021-07-14 sprendimą, kuriuo VRK buvo įpareigota išduoti Piliečių parašų rinkimo lapus ir suteikti prieigą pasirašymui už šią iniciatyvą elektroniniu būdu.

Mūsų veiklos kritikų ir patarimų, paramos nematėme ir negirdėjome iki pat 2021-10-20 d., kada pergale baigėme ginčus teisme dėl šios iniciatyvos likimo.

Šiais sprendimais Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas šiai referendumo iniciatyvai nustatė sąlygas, kuriomis privalo vadovautis visi fiziniai ir juridiniai asmenys, nepriklausomai nuo to, ar jos kam nors patinka, ar nepatinka:

1. Nuo 2021-07-01 d. Lietuvoje negalioja joks referendumo įstatymas. Todėl nėra teisinio pagrindo remtis bet kurios redakcijos referendumo įstatymu.

2. Šiai referendumo iniciatyvai įgyvendinti teismas tiesiogiai pritaikė Konstituciją, suteikiančią ir ginančią Lietuvos piliečių teisę inicijuoti referendumą. Jei šių teisių negina VRK, tai piliečiai turi teisę dėl pažeistų jų teisių gynimo kreiptis į teismą.

3. Lietuvoje nuo 1989-11-03 d., kada Lietuvos TSR Aukščiausioji Taryba priėmė pirmąjį referendumo įstatymą, mūsų valstybėje susiklostė teisinė referendumo iniciatyvos tradicija, įpareigojanti VRK ir kitas valstybės institucijas gerbti ir ginti šias konstitucines Lietuvos piliečių pareigas.

Todėl Piliečių parašų rinkimo lapuose nurodyta pasirašančio piliečio gyvenamoji vieta (šiuose lapuose nenurodyta, kad reikia įrašyti piliečio deklaruotą gyvenamąją vietą), mūsų nuomone, yra perteklinė, jos įrašymas nenustatytas 2021-07-14 Lietuvos vyriausiojo administracino teismo sprendimu.

Tačiau siekiant dirbtinai nedidinti ginčų teisme su VRK skaičių, prašome šiuose lapuose pasirašančius piliečius nurodyti jų gyvenamąją vietą. Jei VRK nesutiks su nuomone tų piliečių, kurie nurodė gyvenamąją vietą ar deklaruotą gyvenamąją vietą, mes ginsime teisme visus JUS, mieli LIETUVOS PILIEČIAI.

Šiuo metu, jau pasibaigus 4 iš 6 pasirašymo už šios referendumo iniciatyvos rėmimą mėnesiams, kreiptis į VRK dėl šio klausimo išaiškinimo, nėra prasmės, nes VRK nėra teismas ir neturi kompetencijos spręsti šio klausimo, nes, teismo nuomone, Lietuvoje nėra šiuo metu galiojančio referendumo įstatymo. Visus ginčus su VRK teks spręsti teisme. Kito pasirinkimo neturime.

Tačiau vienintelis teisingas ir esminis pasirinkimas yra – TAI PASIRAŠYTI UŽ ŠIĄ REFERENDUMO INICIATYVĄ. Nepasirašius ir nesurinkus 300000 Lietuvos piliečių, remiančių šią referendumo iniciatyvą, parašų, diskusijos ir nesutarimai yra beprasmiai ir naudingi tik referendumo iniciatyvos priešininkams.

Todėl nedelskime, nes kol kas teismo nustatytas terminas šiai iniciatyvai paremti baigiasi 2022-01-21 d.

Pasirašymas elektroniniu būdu:

https://www.rinkejopuslapis.lt/iniciatyvos/-/iniciatyvos/46798/prisijungti

Referendumo banko sąskaita:

Gavėjas: Referendumas Bankas: AB SEB BANKAS a/s LT13 7044 0901 0212 9174 mokėjimo paskirtyje įrašoma: AUKA referendumui ir asmens kodas.

SVARBU!!!
Aukotojas, atlikdamas pinigų pervedimą, turi nurodyti savo asmens kodą, kitu atveju auka referendumui grąžinama aukotojui.

Maža auka – iki 12 eurų (imtinai). Vieno fizinio asmens viena per visą referendumo kampaniją, neprivaloma deklaruoti turto ir pajamų;

Auka – nuo 12,01 eurų iki 15240 eurų. Vienas fizinis asmuo maksimaliai gali paaukoti iki 10 VMDU (2021 m. – 15240 eurų) per kalendorinių metų referendumo kampaniją, bet yra apribojimų.*

* Aukos suma turi būti ne daugiau kaip 10 procentų už praėjusius (2020 m.) kalendorinius metus deklaruotų pajamų, prieš suteikiant didesnę kaip 12 eurų auką, asmuo privalo būti deklaravęs 2020 m. turtą ir pajamas. Draudžiamos juridinių asmenų aukos!

Parengta pagal Lietuvos Respublikos politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymą.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Neabejoju, kad ši „diskusija“ primesta valdžiažmpgių iniciatyva. Koks skirtumas, ką nurodo pilietis- faktinę gyvenamą vietą, ar deklaruotą, – jei reikia, visada galima patikrinti. Bet valdžiai rūpi ne tiesa, valdžiai rūpi galimybė sutrukdyti piliečiams dalyvauti savo valstybės valdyme. Todėl apie valdžiažmogių sąžiningumą net ir kalbėti neverta. Ir tam nesąžiningumui, tam valdžios chamizmui aukščiausio lygio neigiamą pavyzdį duoda dvi vienos iš vyriausių iš valdžiažmogių pagal pareigas – seimo pirmininkė Čmilytė-Nielson bei premjerė Šimonytė. Su tyliu prezidento G.Nausėdos pritarimu, tos dvi „silpnosios“ lyties pilietės jau parodė, ko iš tiesu galime laukti iš šios valdžios: ne tik diplomatinio karo su Kinija, ekonominio karo su Rusija, bet ir noro įvesti pilną šios valdžios diktatūrą, nepaisant nei įstatymų, nei LR Konstitucijos garantuojamų piliečių teisių.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top