Renkami parašai referendumui surengti, keičiant Konstitucijos 9 str, kad referendumui skelbti pakaktų surinkti 50 000 parašų

2018, 3 lapkričio, 9:13 | kategorija Realybė | 1 atsiliepimas | peržiūrų 324 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Spalio 31-ąją, Vėlinių išvakarėse, Lietuvos Respublikos Vyriausioji rinkimų komisija iniciatyvinės grupės koordinatoriams išdavė parašų rinkimo lapus privalomojo referendumo surengimui dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9-ojo straipsnio 3-ios dalies pakeitimo sekančiai „Referendumas taip pat skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau kaip 50 tūkstančių piliečių, turinčių rinkimų teisę“ bei atskirus parašų rinkimo lapus pritariantiems, kad 9-ąjį Konstitucijos straipsnį papildyti 5-aja dalimi. Pastarojoje būtų įtvirtinama nuostata, kad „Referendumu priimti įstatymai keičiami tik nauju referendumu“.

Nors 1992 metų spalio 25-ąją Lietuvos piliečiai sugebėjo ypu patvirtinti savo ryžtą gyventi pagal nepriklausomos valstybės pagrindinio įstatymo 154-ius straipsnius, 2018-ųjų Konstitucijos dieną posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija suabejojo Tautos gebėjimu apsispręsti dėl vieno straipsnio dviejų, neatsiejamai susijusių, nuostatų vienu metu. Tokiu būdu privalomojo referendumo iniciatyvinei grupei teks siekti surinkti ne 300-us tūkstančių, o ne mažiau nei 600-us tūkstančių rinkimų teisę turinčių piliečių parašų.

Tiesa šį kartą parašus iniciatyvinė grupė ir jai talkinantys piliečiai gali rinkti pusę metų. Beveik neįmanomo tikslo įgyvendinimą palengvina ir ta aplinkybė, kad jau nuo pirmos parašų rinkimo dienos savo pilietinę valią galima pareikšti elektroniniu būdu. Nuorodas galite rasti čia: https://www.rinkejopuslapis.lt/iniciatyvos.

Iniciatyvinės grupės koordinatoriai

Vytautas Kadžys

Aras V. Sutkus.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. alius says:

    O tai kas anie tokie yr?Čia aš turiu galvoj iniciatyvinę grupę.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top