Respublikonai ruošia apkaltą Joe Bidenui

2022, 5 lapkričio, 9:30 | kategorija Realybė | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 160 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Per dvejus Džo Baideno (Joe Biden) darbo Baltuosiuose rūmuose metus dešimt respublikonų parlamento narių pareikalavo apkaltos prezidentui ir jo vyriausiems padėjėjams.

Jie jau 21 kartą bandė tai padaryti, tačiau tai niekur nenuvedė, nes Atstovų Rūmai (taip pat ir Senatas) pateko į demokratų rankas. Panašu, kad padėtis pasikeis po lapkričio 8 d. vyksiančių kadencijos vidurio rinkimų, kuriuose, jei tikėti apklausomis, daugumą gali gauti respublikonai.

Jei jie laimės penkiomis vietomis daugiau nei turi dabar, jie įgis Atstovų Rūmų – tų pačių Rūmų, kurie gali patvirtinti apkaltą paprasta dalyvaujančių įstatymų leidėjų balsų dauguma – kontrolę.

Ir, jei per savaitę viskas vyks taip, kaip tikimasi, „po savaitės turėtume tikėtis apkaltos prašymo“, – anądien pažymėjo respublikonų parlamento narys Adamas Kinzingeris.

Šio mėnesio pradžioje pranešta, kad FTB esą turi pakankamai įrodymų, kad Baltųjų rūmų šeimininko Joe Bideno sūnus Hunteris Bidenas būtų teisiamas po ilgo tyrimo dėl jo įtariamų mokesčių pažeidimų ir melagingų pareiškimų, susijusių su ginklo pirkimu.

Kalbant apie jo šešėlinius sandorius užsienyje, ypač tokiose šalyse kaip Kinija ir Ukraina, Joe Bidenas, kuris jau buvo B. Obamos viceprezidentas, tikriausiai saugojo savo sūnų. Respublikonai kaltina dabartinį prezidentą, kad šis dabar būtent tuo ir užsiima.

Pasak „Politico“, „pirmąją savo darbo dieną J. Bidenas paskyrė savo sūnaus interesus ginančios advokatų kontoros partnerį laikinuoju Teisingumo departamento baudžiamojo skyriaus vadovu“, kad prižiūrėtų Hunterio tyrimą.

Ofšorinė bendrovė

Pagal neseniai respublikonų paskelbtą dokumentą, apskaičiuota, kad J. Bideno sūnaus ofšorinė bendrovė „Rosemont Seneca Bohai LCC“ nuo 2014 m. balandžio mėn. iki 2015 m. lapkričio mėn. iš Ukrainoje įsikūrusios bendrovės „Burisma“ gavo mažiausiai 3,5 mln. dolerių.

Tačiau, kaip nurodo respublikonai, šis skaičius gali būti tik „ledkalnio viršūnė, atsižvelgiant į tai, kad J. Bideno sūnus iš „Burisma“ direktorių valdybos pasitraukė tik 2019 m.

Hunteris iš kinų galėjo gauti daugiau kaip penkis milijonus dolerių, o dar du milijonus tikriausiai gavo už lobizmą, kad būtų panaikintas tam tikro turto Libijoje blokavimas. Prezidento sūnus galėjo nedeklaruoti maždaug pusės šių sumų JAV mokesčių inspekcijai.“

Kai kurie aukšto rango dešinieji respublikonai jau ėmėsi veiksmų. Tarp jų yra 89 metų amžiaus senatorius Čakas Grasslis, Senato Teismų komiteto narys, kuris paprašė FTB kuo greičiau perduoti aukštiesiems rūmams visą informaciją apie J. Bideno jaunesniojo ryšius su užsienio oligarchais.

Jei Atstovų Rūmai balsuos už apkaltos procedūrą, Senatas gali pradėti tyrimą, kuris galiausiai gali baigtis šia priemone (be to, Senatas išlaiko galutinį sprendimą šiuo klausimu).

Igoris Kolomoiskis

Remiantis respublikonų išplatintu dokumentu, tarp abejotinos reputacijos asmenų, galėjusių atlikti svarbų vaidmenį šioje byloje, yra Ukrainos oligarchas Igoris Kolomoiskis.

2014 m. jis buvo apkaltintas stambiu sukčiavimu dėl neaiškios „Privatbank“ veiklos ir pabėgo į užsienį. Kolomoiskis grįžo į Kijevą 2019 m., po dabartinio Ukrainos vadovo Volodymyro Zelenskio, kurio kampaniją jis aktyviai rėmė, pergalės prezidento rinkimuose.

Demokratams atėjus į valdžią, situacija Baltuosiuose rūmuose pasikeitė, ir Kolomoiskį, kuris buvo pastatęs ant D. Trampo perrinkimo kortos, atleido pats V. Zelenskis, atimdamas iš jo Ukrainos pilietybę.

Tuo tarpu FTB pradėjo tyrimą prieš Kolomoiskį, nes būtent per „Privatbank“ vyko mokėjimai iš Burismos J. Bidenui jaunesniajam ir jo ofšorinėms bendrovėms.

Kolomoiskio išdavimas JAV kaip liudytojo galimame prezidento sūnaus teismo procese, kurį palengvins pilietybės atėmimas, gali tapti bomba JAV administracijai.

Viena iš respublikonų, labiausiai kovojusių prieš J. Bideno pasilikimą Baltuosiuose rūmuose, yra Džordžijos valstijos įstatymų leidėja Marjorie Taylor Greene. Kaip rašo „The New York Times“, Greene yra net penkių iniciatyvų apkaltos prezidentui autorė, neseniai rinkimų lėšų rinkimo elektroniniame laiške teigusi, kad „atėjo laikas Kongresui pradėti procesą ir pašalinti Bideną iš pareigų“.

Viena aišku: jei Atstovų Rūmai pateks į respublikonų rankas ir dabartinis mažumos lyderis Kevinas McCarthy bus iškeltas kandidatu į Atstovų Rūmų pirmininkus, jam teks atsižvelgti į dešiniojo partijos sparno, kuris jau užsibrėžė tikslą kitų metų pradžioje priversti J. Bideną atsistatydinti, spaudimą laimėti.

Spaudimas bus milžiniškas, jei Donaldas Trampas nuspręs prie jų prisijungti, kad atkeršytų už dvi apkaltas, su kuriomis jam teko susidurti per savo prezidentavimo laikotarpį dėl demokratų kaltės.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top