Rusija nustatė galutinę „Mistralio“ perdavimo datą

2014, 17 lapkričio, 12:01 | kategorija Realybė | atsiliepimų (4) | peržiūrų 417 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

"Mistral" klasės laivas Vladivostok skirtas vežti sraigtasparniams Saint-Nazairo laivų statykloje

Rusija apibrėžė Prancūzijai galutinę datą iki kurios turi būti perduotas vienas iš dviejų desantinių laivų „Mistral“ skirtų sraigtasparnių transportavimui, kurie dabar randasi Saint-Nazairo laivų statyklose. Jis turi būti perduotas Rusijai iki lapkričio pabaigos..

Laivas pavadintas Vladivostok turėjo būti perduotas penktadienį (lapkričio 14), tačiau to neįvyko. Aukštas pareigūnas pareiškė valstybinei naujienų agentūrai Sputnik International, kad Prancūzija turi perduoti laivą Rusijai iki mėnesio pabaigos, antraip visam sandėriui gali kilti jo nutraukimo grėsmė.

„Mes ruošiamės įvairiems scenarijams. Ir palauksime iki mėnesio pabaigos, o po to pateiksime rimtas pretenzijas“ – pareiškė valdininkas.

Prasidėjus Ukrainos krizei prancūzų vyriausybė atsidūrė sudėtingoje padėtyje susidariusioje dėl „Mistralių“ sandėrio. Po „kietų“ derybų Prancūzija pasiekė, kad galiojančios sutartys su Rusija būtų išbrauktos iš sankcijų, nukreiptų prieš Maskvą už separatistų Ukrainos rytuose palaikymą, paketo.

Tada prancūzų prezidentas Fransua Holandas pareiškė žurnalistams: „Rusija užmokėjo. Mums teks grąžinti 1,1 milijardą dolerių (jei laivai nebus pristatyti)… Einamajame etape nėra sankcijų, kurios galėtų priversti mus atsisakyti (sutarties)“.

Tačiau artėjant „Vladivostoko“ perdavimo metui, Holandas iškėlė dvi sąlygas, kurių laikantis galėtų būti įvykdytas sandėris. Pirmoji buvo tokia, kad paliaubos Ukrainoje būtų palaikomos abiejų pusių, o antroji, kad būtų matomas aiškus progresas sprendžiant Ukrainos klausimą politinėmis priemonėmis.

Nežiūrint į tai, kad ugnies nutraukimo susitarimas buvo pasirašytas, abiejų šalių nesugebėjimas laikytis jo sąlygų reiškia, kad Prancūzijos prezidento sąlygos nebuvo įvykdytos. Trečiadienį gauti NATO pranešimai apie tai, jog Rusijos kariuomenė ir artilerija juda per Ukrainos sieną, galimai, palaidojo Prancūzijos vilties likučius, jog šį „Mistralių“ sandėrį dar pavyks išgelbėti.

businessinsider.com

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. Sims Simaitis says:

  Pracūzija turi dar ir kitą problemą. Jeigu ji neįvykdys įsipareigojimų, 2500 darbininkų bus išmesti į gatvę,  o to pracūzų profsąjungos „Darbo jėga“ tikrai nedaleis. Ten vyrukai labai nesiterlioja.  Man teko matyti tokį „sukilimą“ vienoje gamykloje. Bosus sugaudė ir uždarė dviem savaitėm įkaitais,  suvarė visą techniką į aikštę, gamyklos teritorijoje prie centrinių vartų ir padegė. Ten vyksta viskas labai greitai.  Viršininkai su darbuotojais srengiasi elgtis labai mandagiai, jei kas ne taip,  tuoj pat streikas. Gamykla, apie kurią paminėjau, buvo jau netokia didelė, o čia 2500. Čia tau ne baika. 

 2. Mindaugas says:

  Rusijai tie mistraliai reikalingi, kaip šuniui penkta koja. Pačios Rusijos gynybos ministerijos valdininkai suka galvas, kaip šių pirkinių atsikratyti. Taigi, Rusijai būtų daug naudingiau gauti pinigus už tuos laivus bei teisme dar prisiteisti už sutarties nesilaikymą….

 3. albinas says:

  kaip ir išeina, kad bet kokiu atveju Rusija iš tos situacijos išeis laimėtojais. o vakarams nei vienas variantas netinkamas, netgi ir tas gumos tempimas rusams yra labiau naudingesnis.

 4. Sims Simaitis says:

  http://m.youtube.com/watch?v=3vTq0v4exJI
  Čia ta gamykla, kur minėjau

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top