- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Rusija nustatė galutinę „Mistralio“ perdavimo datą

paveikslėlis

"Mistral" klasės laivas Vladivostok skirtas vežti sraigtasparniams Saint-Nazairo laivų statykloje

Rusija apibrėžė Prancūzijai galutinę datą iki kurios turi būti perduotas vienas iš dviejų desantinių laivų „Mistral“ skirtų sraigtasparnių transportavimui, kurie dabar randasi Saint-Nazairo laivų statyklose. Jis turi būti perduotas Rusijai iki lapkričio pabaigos..

Laivas pavadintas Vladivostok turėjo būti perduotas penktadienį (lapkričio 14), tačiau to neįvyko. Aukštas pareigūnas pareiškė valstybinei naujienų agentūrai Sputnik International, kad Prancūzija turi perduoti laivą Rusijai iki mėnesio pabaigos, antraip visam sandėriui gali kilti jo nutraukimo grėsmė.

„Mes ruošiamės įvairiems scenarijams. Ir palauksime iki mėnesio pabaigos, o po to pateiksime rimtas pretenzijas“ – pareiškė valdininkas.

Prasidėjus Ukrainos krizei prancūzų vyriausybė atsidūrė sudėtingoje padėtyje susidariusioje dėl „Mistralių“ sandėrio. Po „kietų“ derybų Prancūzija pasiekė, kad galiojančios sutartys su Rusija būtų išbrauktos iš sankcijų, nukreiptų prieš Maskvą už separatistų Ukrainos rytuose palaikymą, paketo.

Tada prancūzų prezidentas Fransua Holandas pareiškė žurnalistams: „Rusija užmokėjo. Mums teks grąžinti 1,1 milijardą dolerių (jei laivai nebus pristatyti)… Einamajame etape nėra sankcijų, kurios galėtų priversti mus atsisakyti (sutarties)“.

Tačiau artėjant „Vladivostoko“ perdavimo metui, Holandas iškėlė dvi sąlygas, kurių laikantis galėtų būti įvykdytas sandėris. Pirmoji buvo tokia, kad paliaubos Ukrainoje būtų palaikomos abiejų pusių, o antroji, kad būtų matomas aiškus progresas sprendžiant Ukrainos klausimą politinėmis priemonėmis.

Nežiūrint į tai, kad ugnies nutraukimo susitarimas buvo pasirašytas, abiejų šalių nesugebėjimas laikytis jo sąlygų reiškia, kad Prancūzijos prezidento sąlygos nebuvo įvykdytos. Trečiadienį gauti NATO pranešimai apie tai, jog Rusijos kariuomenė ir artilerija juda per Ukrainos sieną, galimai, palaidojo Prancūzijos vilties likučius, jog šį „Mistralių“ sandėrį dar pavyks išgelbėti.

businessinsider.com