Seimas pripažino Adolfą Ramanauską-Vanagą Lietuvos valstybės vadovu

2018, 20 lapkričio, 16:58 | kategorija Realybė | 15 komentarų | peržiūrų 370 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Seimas, minėdamas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir Adolfo Ramanausko-Vanago 100-ąsias gimimo metines, pripažino Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio (LLKS) Tarybos Prezidiumo pirmininko pirmąjį pavaduotoją Adolfą Ramanauską-Vanagą su okupacija kovojusios Lietuvos valstybės vadovu.

Už šią Seimo deklaraciją (projektas Nr. XIIIP-2667(3) balsavo 91 Seimo narys, susilaikė 7 parlamentarai.

Priimtoje deklaracijoje Seimas pabrėžė, kad nuo Prezidiumo pirmininko Jono Žemaičio-Vytauto žūties okupanto nelaisvėje 1954 m. lapkričio 26 d. iki 1957 m. lapkričio 29 d. (jo paties nužudymo KGB kalėjime Vilniuje) Prezidiumo pirmininko pavaduotojas Adolfas Ramanauskas-Vanagas buvo aukščiausiasis tuo metu likęs gyvas Lietuvos valstybės pareigūnas.

„LLKS Tarybos Prezidiumo pirmininko pavaduotojas Adolfas Ramanauskas-Vanagas, nužudžius Prezidiumo pirmininką Joną Žemaitį-Vytautą, atliko kovojančių Lietuvos Gynybos pajėgų vado funkcijas ir buvo valstybės politinei išsivadavimo kovai vadovaujantis aukščiausias Lietuvos valstybės pareigūnas“, – rašoma deklaracijoje.

Seimas pažymėjo, kad LLKS Tarybos Prezidiumo pirmininko pirmasis pavaduotojas Adolfas Ramanauskas-Vanagas savo pareigas atliko garbingai, o patekęs į okupanto nelaisvę nuo 1956 m. spalio 12 d. iki pat didvyriškos žūties 1957 m. lapkričio 29 d. liko ištikimas Lietuvos valstybei duotai priesaikai.

Dokumente pabrėžiama, kad Lietuvos Respublika, kaip tarptautinės teisės subjektas, nebuvo sunaikinta visą 1940–1990 metų okupacijų laikotarpį ir išlaikė valstybės tęstinumą. Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracija – pamatinis konstitucinio lygmens okupuotos Lietuvos valstybės dokumentas – kartu su kitais 1949 m. vasario 16 d. Lietuvos partizanų vadų suvažiavime priimtais dokumentais sudarė teisinį Lietuvos ginkluotojo pasipriešinimo pagrindą, įteisino Lietuvos Laisvės Kovų Sąjūdį – visuotinio ginkluotojo pasipriešinimo sovietinei okupacijai organizaciją.

Šio pasiūlymo iniciatorius – Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas, Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

2009 m. kovo 12 d. Seimas yra priėmęs deklaraciją dėl Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos Prezidiumo pirmininko Jono Žemaičio pripažinimo Lietuvos valstybės vadovu. Joje skelbiama, kad nuo 1949 m. vasario 16 d. Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos deklaracijos priėmimo iki mirties 1954 m. lapkričio 26 d. Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos Prezidiumo pirmininkas Jonas Žemaitis buvo kovojančios prieš okupaciją Lietuvos valstybės vadovas, faktiškai vykdęs Respublikos Prezidento pareigas.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 15

 1. Vytas says:

  Absurdas yra praėjus šimtui metų pervadinėti ar pripažinti žmones tuo , kuo jie nebuvo. Juk čia iš tos pašios operos, kaip ir Aukščiausiąją Tarybą pervadinti Atkuriamuoju seimu. Dabar eilė Lietuvos vadovu pripažinti sekantį žmogų, kuris pakeitė Ramanauską-Vanagą LLKS Tarybos prezidiume po jo suėmimo. Istorijos perrašinėjimas – konservatorių arkliukas. Dabar ir valstiečiai į tą įsijungė. O kas nuo to pasikeitė? Ir, svarbiausia, KAM TO REIKIA? Nebent privilegijas galima kažkokias suteikti asmenims, kurie šiuo atveju NĖ PRIE KO. Pav., V.Landsbergį pervadinus prezidentu, suteikti jam prezidentines privilegijas, nors jis buvo Lietuvos Aukščiausios Tarybo pirmininku. Ir ne daugiau.

 2. Stasys says:

  Mano tėvai pasakojo, kad pas juos į trobą buvo įsibrovę „partizanai“ ir pareiškė, jei tėvai įstos į kolchozą, „partizanai“ supleškins trobą. Išeidami „partizanai“ pagrobė lašinius ir duoną… Tėvams teko pakeisti savo gyvenamą vietą, nes partizanai-bandytai galėjo supleškinti trobą su dvejais mažamečiais vaikais ir dviem senelėmis. Vėliau sužinojom, kad troba visgi buvo supleškinta… „Partizanus“, kurie norėjo supleškinti trobą, kurioje gyveno mano tėvai su dvejais mažamečiais vaikais (vienas jš jų buvau aš) ir dviem senelėmis vien už tai, kad tėvai nutarė įstoti į kolchozą, kad prasimaitintų, aš kitaip kaip banditais vadinti negaliu. Kadangi mano mama prieš karą paveldėjo iš tėvo dvarininko ūkį, todėl jai teko slapstytis nuo stribų, kurie norėjo ją ištremti. Taigi, mūsų šeimai stribai ir partizanai-bandytai vienodai smerktini padarai. Neteko girdėti, kad R. Vanagas būtų pasmerkęs partizanus-bandytus, arba atsiribojęs nuo jų, todėl jis laikytinas partizanų-bandytų bendrininku. Landsgrybių mafija nori padaryti savo tėvus buvusius partizanus-bandytus didvyriais. Vanago garbinimas, tai pasityčiojimas iš partizanų-bandytų aukų. Kova prieš kolchozus, komjaunuolius, Tarybų valdžią,… netapatu kovai už nepriklausomybę.

 3. socialistas says:

  Į senelių kaimą iš kito Lietuvos krašto atvyko mergina ir išsinuomojo kambarį, įsidarbino kaimo parduotuvėje pardavėja. Po kurio laiko ją suėmė NKVD, kaip paaiškėjo tai buvo partizanų ryšininkė, kuri gelbėdama savo kailį pastatė į pavojų nekaltus žmones. Mano tėvui tuo metu buvo 10 metų. Jį, tetą ir senelį NKVD išsivežė apklausai. Po apklausos paleido.
  Dar viena istorija iš mano šeimos rato: paskyrė tarybų valdžia žmogų kaimo seniūnu, partizanai atėjo į jo vienkiemį, nėščios žmonos akivaizdoje nukankino, ištempė į mišką, išniekino, apklojo šakomis ir paliko. Toje vietoje, kur jį rado, nuo tarybinių laikų kryžius stovi.
  Yra išsamus sąrašas nukentėjusių nuo partizanų, kažkada jis bus paviešintas.
  O išėjųsį į mišką kaimo berną skelbti legitimiu vadžios atstovu, neva veikusiu su tautos mandatu valstybės vardu – tai savivalė ir spjūvis tautai į veidą.

 4. Socialistas says:

  kodėl mane blokuoja?

 5. Alvydas says:

  Gyvenu miške ir bevaikštant matau du paminklus vienoje sodybvietėje pastatytus. Vienas raudonais laikais, kitas mėlynais. Buvo: karo metais išvežė į vokietijos lagerius, sudegino sodybą, ir į sibirą išvežė. Smagumėlis. Vieną tą pačią šeimą. Gražu. Jei būsi žmogumi, o ne gyvuliu jokiai sistemai tu negeras. Nei raudoniems, nei rudiems, nei mėlyniems ar žaliems. Buvimas žmogumi prieštarauja idialogijai.

 6. saul says:

  <Stasiui. Perskaiciau tavo partizanai-bandyyyyytai ir viskas pasidare aisku su Tavo pasaka.Lietuviai banditus vadina banditais,o rusai sako bandyt.Taip,kad……

 7. socialistas says:

  Parasiau ir as por prisiminimu apie miskinius, deja A. Daunio platforma cenzuruojama tampa lansbergistu eteriu, kuriame neblokuojami tik neargumentuojantys reksniai

 8. Dalia says:

  Stasy, labai užjaučiu. Daug tokių istorijų. Viena mano pažįstama, jau vyresnė moteris, visuomenės aktyvistė ir visokia ten tokia, lindėjo archyvuose rinko medžiagą , kaip ji pati sakė, apie banditus apsimetusiais partizanais. Pasakojo, kad jie skundė, žudė, ir labai labai plėšė, bunkeriuose buvo rasta net medžiagų, lino rietimų. Gėdijausi daug klausinėt, mačiau, kad tai mūsų tautos tragedija.Nes mano tėvai pasakojo, kad ir skrebai ir banditai buvo vienodai “geri“, anot jų. Sąrašą ta moteris surinko labai ilgą, ant tokio ilgo siauro lapo, net nežinau kiek metrų. Savo akimis mačiau, kaip man rodė. Man buvo šokas. Surinktos pavardės buvo iš Šiaurės Rytų ir Rytų Lietuvos, įskaitant Panevėžį. Ji man sakė, kad jai grasino susidorojimu. Po to sužinojau, kad ta energinga, aktyvi moteris, Filomenos Taunytės pažįstama mirė.Po maždaug pusantrų, ar dviejų metų.

 9. Myndė says:

  Iki 1989 nebuvo jokių partizanų. Buvo stribai ir banditai. Oficialiai buvo liaudies gynėjai ir banditai, dabar oficialiai yra partizanai ir stribai. Manau, geriausiai atspindi tikrovę pirmasis apibūdinimas. Bet gyvų liudininkų mažėja, todėl ir klastoja istoriją.
  O valstiečiams tai siūlyčiau dar Tadui Blindai kokį titulą suteikti – kuo blogesnis, irgi šioks toks razbaininkas buvo…

 10. Pestininkas says:

  O kas nors iš čia komentuojančių domėjosi apie partizanų bausmęs saviems už smurtą prieš gyventojus?! O juk baudžiama tai buvo, ir gan griežtai, ir net mirtimi! Iki to momento kai vadovybė buvo sunaikinta, ir daug partizanų buvo perverbuota NKVD! Gal plačiau pasidomėti kolegom reikėtų?!

 11. socialistas says:

  Pestininke bausme saviems??? Juokinga! Tai tas pats kas pvz daktu gaujos karas su zaliakalnio reketininkais del to, kad henyte nepasitares su daske reketavo zaliakalnio gyventojus. Bude, nebaude,ne esme. Faktas, kad partizanai maiatavo pries ofucialia valdzia ir zude taikius gyventojus, kurie palaike/prisitike prie tarybu valdzios.

 12. Stasys says:

  (!)
  (Komentaras ištrintas)

  Ši erdvė skirta minčių apie skelbiamą turinį pasidalinimui, o ne tarpusavio santykių ar puolimo vieniems prieš kitus aiškinimuisi.
  moderatorius

 13. saul says:

  Koliotis negrazu.Na o kur tas faktas,socialiste,kad „partizanai maiatavo pries ofucialia…“-prasau faktus paviesinti,kaip kad paviesinti faktai apie tai,kaip zude,treme,kalino Tavo isgirtieji sovietai Lietuvos gyventojus.

 14. Gintas says:

  Paskaityk Grybauskaites disertacija!

 15. LosAngeles says:

  bausmes saviems buvo, bent jau kol vadovybe buvo stipri. ir tai rimti dalykai. Pestininkas atkreipe demesi i labai svarbu momenta. Kitas dalykas, reikia nepamirsti suformuotu is NKVD ‘darbuotoju’ diversantu buriu. Tai dar vienas niuansas. Ir kalbant bei smerkiant i tai reiketu labai rimtai atsizvelgti

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top