Seimo dauguma bandys prastumti įstatymą, kuriuo referendumo sprendimui priimti reikės mažiau rinkėjų balsų

2018, 8 lapkričio, 0:52 | kategorija Metodologija | 9 komentarai | peržiūrų 217 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

dviguba pilietybė

Seimas pradėjo svarstyti Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės Agnės Širinskienės pristatytas Referendumo įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-2761), kuriomis siekiama sumažinti balsavimo kartelę referendumams dėl Konstitucijos I skirsnio „Lietuvos valstybė“ bei XIV skirsnio „Konstitucijos keitimas“ nuostatų pakeitimo.

Teikiamais pakeitimais siūloma nustatyti, kad sprendimams dėl šių Konstitucijos skirsnių nuostatų pakeitimo priimti reikėtų daugiau kaip pusės referendume dalyvavusių piliečių, tačiau ne mažiau kaip 2/5 piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus. Tokiu atveju I ir XIV skirsniams pakeisti pakaktų mažesnės rinkėjų balsų dalies.

Šiuo metu yra įtvirtinta, kad referendume sprendimas yra laikomas priimtu, jeigu tam pritaria daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus.

Pasak pasiūlymo iniciatorių, įstatymo projekto rengimą pirmiausia paskatino anksčiau vykusių privalomųjų referendumų praktika, kai jų nesėkmę nulemdavo pasyvioji piliečių dalis, nedalyvaujanti balsavime. „Daugelyje Europos Sąjungos ir kitose demokratinėse valstybėse taikomi mažesni reikalavimai teigiamam sprendimui, pagrindinę įtaką turi referendume dalyvaujantys balsuotojai. Todėl būtina tobulinti referendumo įstatymą, kad būtų labiau atsižvelgiama į piliečių aiškiai išreikštą valią“, – teigiama dokumento aiškinamajame rašte.

Po pristatymo už Seimo nutarimo projektą balsavo 57 Seimo nariai, prieš – 33, susilaikė 14 parlamentarų. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete, papildomu – Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti lapkričio 13 d.

infa.lt komentaras:

šiuo metu oficialiai laikoma, kad Lietuvoje yra 2,52 mln (2 520 000) piliečių turinčių balso teisę. Pagal dabar galiojančius įstatymus referendumas būtų laikomas įvykusiu, jei jame nuomonę pareiškia 50% +1 rinkėjas. Tai būtų 1,260 +1 žmogus (2 260 001). Priėmus siūlomą įstatymą, reikalaujamų rinkėjų skaičius sumažėtų 10% – 126 000 žmonių. Šių pasikeitimų iniciatoriai argumentuoja, jog pasyvioji (neinanti balsuoti) piliečių dalis apsprendžia referendumo rezultatą, nutylėdami svarbią detalę – pasyvioji dalis būtent taip protestuoja ir/ar atmeta referendume pateiktą siūlymą.

Tai balsavimo būdas, kurio galimybę valdžia dabar nori panaikinti vadindama jį „pasyvumu“. Tai ne pasyvumas – tai pozicija, nes visuomenė neturi kitų būdų pareikšti savo valiai. Ir ypač tai aktualu kalbant apie dvigubą pilietybę, nes dvigubos pilietybės siūlymuose nėra nė žodžio apie tai, kokias pareigas turės valstybėje „dvigubi“ piliečiai, kur ir kaip tarnaus kariuomenėje, kiek ištikimybės priesaikų galės duoti ir kurioms valstybėms ir t.t. ir pan. Apie visa tai nėra nė žodžio pasakyta. Todėl nieko stebėtino, kad valdantieji valstiečiai, suprasdami savo silpnas pozicijas į diskusijas net nesileidžia – viską bando prastumti buldozeriu, pasinaudodami Seimo dauguma.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 9

 1. anoniminis says:

  Taip, net Dėdulė prieš žemės referendumą „aktyviuosius“ kvietė neiti ir nebalsuoti. Čia daroma gal tam, kad išvengti panašių situacijų?

 2. Transsekauale LT says:

  Dviguba pilietybe bando prastumti, bet kam ? Niekas apie tai nekalba ! Kodel ! Kokia nauda Lietuviams kurie gyvenime neketina ar negali niekur isvaziuoti ? zinau tik, kad Lietuvis ne (emigaranta / imigrantas) kuris balsuos uz dviguba pilietybe bus savcizudis ! Nes kainos tik dides Lietuvoja del emigrantu didesnio uzdarbio, neigalumo, pencijos visokiu pasalpu.

  Tai ka as galesiu pasiimti UK piletybe ir gauti UK pencija ? Neigaluma ?, Eutanazija pasidaryti Belgijoja ? turint dviguba Belgijos ir Lietyvos pilietybe ? Lyti pasikeisti svetur ? Nes Lietuvoja negaliu lyties pasikeisti ? Ar tai Galesiu ?
  Tai dar homosekslau santuokos jug galimos svetur turint dviguba pilietybe ? ar ne taip ? Man praverstu dviguba pilietybe Lyties kaitimui ! Nes Lietuva nekeicia lyties ! Dabar turiu 2 grupes neigaluma ! Nes negalejau lyti pasikeist ! vaikysteja !.

  Ai dar praverstu UK lygio neigalumo pensija !

  Gal dar ir Belgiska pilietybe praverstu, eutanazija transseksualai jug gali pasidaryt Belgijoja, Sveicarijoja kas nezino ! Gal pravers kam !

  Kita priezasti matau tai, kad „sveikus invalidus“ valdzia privers dirbti kai privaziuos visokiu Taiwanieciu ! Nes dauguma sugryzusiu is UK emigrantu kaip Emma Like per LNK sakesi jai nereikai daugiau gyvenime dirbti !
  Cia kitas varijantas Valdzia turbut nebesusitvarko. Kaip priversti sveikus, grazius, tobulus zmones dirbti !

  Emmai virs 20 metu buvo ir nebereikia dirbti, bei verga turejo … Cia is LNK TV laidos Yra kaip Yra ! datos nepamenu bet internete galima rasti..

 3. Gena says:

  @T.S.
  Taiwano ekonomika ir pats gyvenimas yra geresni nei Lietuvoje, nevažiuos cia jie. Jie i Vokietija važiuoja.

 4. Dalia says:

  Transsekauale LT , o tai kam jums keisti lytį?

 5. Dalia says:

  Kai dęl tautos Žemės referendumo, tai visais būdais priešinosi balsuotojų skaičiaus sumažinimui, Kažkokių negerų motyvų turi, todėl IŠGRAUŽKIT !!!

 6. Stasys says:

  infa.lt komentaras keistokas, skleidžiantis prasmirdusių konservų kvapą, nes:
  Pirma, Agnės Širinskienės pristatytos Referendumo įstatymo pataisos, kuriomis siekiama sumažinti balsavimo kartelę referendumams dėl Konstitucijos I skirsnio „Lietuvos valstybė“ bei XIV skirsnio „Konstitucijos keitimas“ nuostatų pakeitimo nėra blogis.
  Antra, Referendumo įstatymo pataisų susiejimas su referendumu dėl dvigubos pilietybės įteisinimo yra viso labo infa.lt anoniminio komentatoriaus prielaida.

 7. Pro says:

  >>Stasiau,

  tu pats prasmirdęs – ar gal galvoji čia asilai susirinkę ir nesupranta kam prieš planuojamą referendumą, kurio klausimas susijęs su I Konstitucijos skirsniu, priimamas įstatymas, kuriuo bus mažinama privalomų balsų kartelė klausimams iš I Konstitucijos skirsnio ?

  Kitas dalykas – valstiečiai net neslepia, jog šitas balsų sumažinimas yra skirtas būtent šiam referendumui, – jie patys sako, „kad pasyvūs balsai nenulemtų“ o tau jis mat net nesusijęs :D Čia ne prielaida, brangusis – čia faktas, kaip blynas, kurio valstiečiai neslepia.

  Dar pasidomėk nauju priimamu įstatymu, kaip jie ilgina referendumo dienų skaičių iki 2 dienų, būtent šio referendumo, o ne kokio kito – ar gal sakysi ir tai nesusiję ir kažkieno prielaida? Tavo valstiečiai, Stasy – jau eina blogais keliais.. ir visi tą mato, nors kol kas ne visi gali patikėti savo akimis.

  O, jeigu tau yra „geros“ Širinskienės pataisos dėl dvigubos pilietybės referendumo – tai tu paaiškink, kur tu matai gėrį dviguboje pilietybėje? Kokias pareigas turės dvigubi piliečiai, kokiai valstybei ištikimybę prisieks ir kiek tų priesaikų galės duot, karo atveju kurią valstybę gins ir panašiai.

  Dėstyk brangusis, jei tau gerai dviguba pilietybė. Visi tave įdėmiai skaitys, čia mūsų daug.

  O po to pasakyk kur perskaitei apie tai ką dėstysi, nes niekur to aprašyta nėra, ir niekur tas net neminima.

  Pirmyn nekonserve.

 8. Stasys says:

  >>Pro
  Aš prieš dvigubos pilietybės įteisinimą ir prieš referendumo dienų skaičiaus didinimą, bet už tai, kad referendumo sprendimui priimti reikėtų žymiai mažiau rinkėjų balsų ir už Seimo narių skaičiaus mažinimą, o prasmirdę konservai yra už dvigubos pilietybės įteisinimą ir už referendumo dienų skaičiaus didinimą (jie prastūmė referendumo dienų skaičiaus didinimą stojant į ES), jie prieš tai, kad referendumo sprendimui priimti nebūtų mažinamas rinkėjų balsų skaičius ir prieš Seimo narių skaičiaus mažinimą

 9. Pro says:

  >>Stasy,

  Rimtai tiki, kad kažkas sumažins Seimo narių skaičių? – Tada esi naivesnis nei maniau. Tai populistinis siūlymas, žinant, kad jis nepraeis, nes niekas nenori mažintis savo noru.

  Toliau dėl dvigubos pilietybės – privalomų balsų skaičiaus mažinimas akivaizdžiai tik dėl dvigubos pilietybės prastūmimo daromas. Tuo abejoja tik absoliutūs naivuoliai. Juk aiškinamajame rašte rašoma kad balsų skaičius mažinamas, nes nenorima, kad sprendimą priimtų pasyvieji, kurie neateis. Būtent todėl jie mažina referendumui įteisinti reikalingų balsų skaičių.

  Papildomai – jie daro jį dvi dienas, su 14 dienų pertrauka tarp balsavimų. Čia gal sakysi irgi nesusiję? O tame tarpe tarp balsavimų jie dar ir referendumo reklamą leidžia, nors dabar įstatymu numatyta, kad prasidėjus balsavimams visa agitacija draudžiama.

  Visa tai atskirai priimami įstatymai dėl vienintelio tikslo – įteisinti dvigubą pilietybę.

  Atsimerk žmogau. – Valstiečiai nėra tie valstiečiai iš žemės ūkio. Tai žemės ūkio oligarchai siekiantys savo naudos.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top