Tautvilas Rinkevičius. Lietuvos kariuomenės dienai

2018, 23 lapkričio, 1:22 | kategorija LPT | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 192 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Pagerbiant Lietuvos kariuomenės kovas nuo 1009 metų, dailininkas Tautvilas Rinkevičius savo sukurtam plakatui panaudojo istorines asmenybes, įamžintas koplytstulpiuose, kurias drožė tautodailininkai: Ričardas Gaška, Adolfas Teresius ir Algimantas Sakalauskas.–

Kairėje Rumbaudas Valimantaitis – LDK  bajoras, Žemaitijos seniūnas (1396–1412 m.), nuo 1412 m. Lietuvos didysis maršalka Lit.: Straipsnio iš Vikipedijos (laisvosios enciklopedijos) duomenimis 1401 m. Vilniaus-Radomo, 1422 m. Melno, 1431 m. Skirsnemunės sutarčių dalyvis. 1409 m. gegužės mėn., kai prasidėjo Žemaičių sukilimas prieš kryžiuočius, Vytautas jį pasiuntė vadovauti lietuvių bajorų daliniui, kuris padėjo žemaičiams. Manoma, kad Žalgirio mūšio metu 1410 m. jis vadovavo Vytauto pulkui, pasitraukusiam ir po to sugrįžusiam į mūšio lauką. Jis jau 1418 m. pats malšino Žemaičių valstiečių sukilimą. Vytautui mirus rėmė Švitrigailą, po 1432 m. perversmo rėmė Žygimantą Kęstutaitį, bet brolio laiškams patekus į Žygimanto Kęstutaičio rankas, dėl ryšių su Švitrigaila suimtas ir Žygimanto Kęstutaičio nurodymu kartu su broliu Jauniumi Valimantaičiu nužudytas.

Viduryje Vytautas Didysis – Lietuvos  didysis kunigaikštis nuo 1392 m. iki mirties. Formaliai Lenkija jį pripažino 1401 m. 1421–1423 m. – husitai paskelbė Vytautą Čekijos karaliumi. Didžiojo kunigaikščio Kęstučio sūnus, Jogailos pusbrolis. Nuo XIX a. tautinio sąjūdžio laikų populiarus Lietuvos nacionalinis didvyris, jo vardu pavadintas Vytauto Didžiojo universitetas, 1918–1939 m. jam pastatyta daugybė paminklų Lietuvos miestuose ir miesteliuose.

Dešinėje Kristinas Astikas – Vytauto laikų diduomenės atstovas, valdovo patarėjas Vilniaus kaštelionas Kristinas Astikas († 1442) buvo bendras Astikų ir Radvilų pirmtakas.

Plakatą vainikuoja (dailininko pasirinkimu) šių dienų Lietuvos patriotai, visada pasiruošę aukotis TĖVYNĖS LABUI. Iš kairės į dešinę: Tautvilas Rinkevičius, Julius Proškus, Ramūnas Šerpatauskas, Raimundas Kaminskas, Arūnas Surdokas ir Romas Žemaitis.

Tautvilo Rinkevičiaus plakatas Lietuvos kariuomenės dienai Lapkričio 23

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top