Teroro aktai Paryžiuje padėjo galutinį tašką privatumui internete

2015, 19 lapkričio, 20:16 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (2) | peržiūrų 549 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Le Temps

Valdžia

Fransua Olandas (Francois Hollande), kalbėdamas lapkričio 16 dieną Versalio Kongrese, pranešė apie ypatingos padėties pratęsimą trims mėnesiams. Tokios priemonės verčia sutvarkyti teisinę bazę, kuri atitiktų naujas technologines realijas ir grėsmes. Kaip naujas įstatymas gali paveikti internetą, aiškinasi šveicarų Le Temps korespondentas Mehdi Atmani. Kokios permainos bevyktų, visos jos veda prie sekimo ir elektroninių pranešimų perėmimo mechanizmo supaprastinimo, teigia straipsnio autorius.

Pasikeitimai gresia ir 2015 metų birželį priimtam žvalgybos įstatymui. Pirmiausia, spec. tarnyboms bus supaprastinta leidimo naudotis stebėjimo priemonėmis gavimo tvarka. Be to, pokyčiai lies priemones, kuriomis naudojasi teismai: jiems bus pateiktos „juodosios dėžės“, leidžiančios kontroliuoti visą interneto srautą bei aptikti „silpnus signalus“ apie terorizmo grėsmes, taip pat tiesioginis priėjimas prie informacijos apie prisijungimą prie interneto bei asmeninių duomenų, laikomų „debesų“ serveriuose – bylų, elektroninio pašto bei kontaktų sąrašo.

„Kol kas tai tik projektas, tačiau siūlomi pakeitimai suduoda mirtiną smūgį pagrindinėms laisvėms internete bei jų gynėjams, atsiradusiems po to, kai Edvardas Snoudenas (Edward Snowden) paviešino Nacionalinio saugumo agentūros (NSA) sekimo būdus. Po 2015 metų lapkričio 13 dienos jų reikalavimai tapo nebegirdimi tų valstybių, kurios net neraudonuodamos tariasi dėl visuotinio sekimo. Po Paryžiaus teroro aktų mes atsidūrėme eroje, kurioje kova prieš „Islamo valstybę“ vykdoma kovojant su šifravimo technologijomis bei jų demokratizacija“, – rašo laikraštis.

„Kovotojams už laisvę internete šie asmeninio gyvenimo užsipuolimai turi pateisinti ginčytinus sekimo metodus. Jie vis dar teigia, kad valdžios priėjimas prie užšifruotų pranešimų tik dar labiau sumažins saugumą internete apskritai. Tai taipogi reikš, kad žurnalistai ir asmenys, gyvenantys autoritarinėse šalyse, neteks galimybės laisvai bendrauti“, – pažymi korespondentas.

Ir nors iki šiol Silikono slėnio rykliai (Google, Amazon, Facebook, Apple) priešinosi reikalavimams suteikti prieigą prie užšifruotų duomenų, viskas gali pasikeisti, jei paaiškės, kad teroristai naudojasi šiomis priemonėmis savo pokalbiams. „Turėsime progą prisiminti 2015 m. lapkričio 13 dieną. Teroristai mirtininkai ne šiaip nužudė 129 žmones, jie palaidojo mūsų asmeninį gyvenimą“, – apibendrina leidinys.

parengė: Darius Dimbelis

infa.lt

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Panzer says:

    Manau, to ir buvo tikimasi. Galėjo bombas stadione sprogdinti, o ne prie jo,bet daugiau aukų butu buvę, o dabar visi ir taip dreba. Švedijoje prekybos centre su ginklais policija vaikšto. Valdžios savisaugos instinktas, nes mato, kad žmonės praregi, internetas tapo laisve žinoti, ateina gudus laikai…

  2. Papyvesa says:

    Manau kad internetas senai kontroliuojamas,del to nera jokių baimių.Rodoma,kad valdžia smarkiai dirba priimtos naujos priemones.Kaip bus visuotine kontrole tuomet skerdynių išvengsime,raminama liaudis.Jeigu būtų kokybiškai dirbusios h/p tarnybos ,būtų užkirstas kelias tragedijai.Musulmonai visame sviete kapoja galvas,sprogdina,bet jie be dokumentų gali kirsti valstybių sienas,gauti prieglobstį,nemokamą būstą ,mokslą,išlaikymą ir apgyvendinimą pastoviai šalyse.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top