Toksinis alkoholio poveikis nebekelia abejonių

2012, 2 lapkričio, 11:36 | kategorija Genocidas | atsiliepimų (5) | peržiūrų 1 461 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis2012 m. spalio 31 d. (Vilnius). Europos mokslininkai praėjusią savaitę išplatintame manifeste reikalauja, kad Europoje būtų nedelsiant uždrausta bet kokia alkoholinių gėrimų reklama, o ant alkoholinių gėrimų taros atsirastų įspėjamieji užrašai apie riziką susirgti vėžiu. Tokį prašymą mokslininkai suformavo remdamiesi keturis metus trukusio mokslinio projekto AMPHORA rezultatais, pristatytais penktojoje Europos alkoholio politikos konferencijoje ,,Europos debatai apie įrodymais pagrįstą alkoholio politiką”.

Rizika susirgti vėžiu – didžiulė

Mokslininkų teigimu, kiekvienais metais Europos Sąjungoje (ES) dėl alkoholio vartojimo miršta 120 tūkst. 15-64 metų europiečių bei kyla apie 136 000 naujų vėžio atvejų. Europiečiui, vidutiniškai išgeriančiam tris alkoholinių gėrimų vienetus per dieną, rizika susirgti vėžiu du kartus didesnė nei tam, kuris kiekvieną dieną kenčia nuo pasyvaus rūkymo. Dėl šios priežasties Europos mokslininkai vieningai prabilo apie egzistuojantį nesuderinamumą tarp rizikos dėl alkoholio vartojimo susirgti vėžiu ir priemonių, taikomų siekiant apsaugoti europiečių sveikatą, todėl reikalauja skubių pokyčių alkoholio kontrolės politikoje.

Saugių kiekių nėra

Ištyrus alkoholinių gėrimų mėginius iš visos Europos, buvo nustatyta, kad etanolis, sudedamoji alkoholinių gėrimų dalis, rastas gėrimuose viršija toksinius limitus, nustatytus Europos maisto saugos tarnybos, ne tik dėl to, kad sukelia vėžį, bet ir 200 kitų ligų.

Atsižvelgiant į šios tarnybos rekomendacijas dėl genotoksinių kancirogenų limitų, jei etanolis būtų laikomas tokiu pačiu komponentu kaip kitos maiste randamos medžiagos (konservantai, pesticidai ir kt.) saugiausias alkoholinių gėrimų limitas žmogui būtų vienas alkoholinio gėrimo vienetas per metus. Tuo pačiu metu mokslininkai pabrėžia, kad visiškai saugus alkoholinių gėrimų vartojimas – neįmanomas.

Mokslininkai Vyriausybes ragina nedelsti

„Be jokios abejonės, nereikia tikėtis, kad europiečiai tik sužinoję apie alkoholinių gėrimų toksiškumą, pakeis savo alkoholio vartojimo įpročius ir sumažins alkoholio vartojimą iki vieno alkoholinio gėrimo vieneto per metus, – sako projekto AMPHORA koordinatorius mokslininkas Peter Anderson, – tačiau yra priemonių, kurias ES šalių Vyriausybės gali nedelsiant pradėti taikyti. Mes kalbame apie privalomus įspėjamuosius užrašus dėl rizikos susirgti vėžiu ant alkoholinių gėrimų taros bei visišką bet kokios komercinės komunikacijos draudimą.“

Europos mokslininkų parengtame manifeste ES vyriausybės kviečiamos nedelsiant imtis veiksmų ir įgyvendinti efektyviausias mokslu pagrįstas alkoholio kontrolės priemones, tokias kaip alkoholinių gėrimų kainos didinimas, prieinamumo mažinimas ir visų galimų reklamos formų draudimas.

_______________

 • Penktosios Europos alkoholio politikos konferencijos ,,Europos debatai apie įrodymais pagrįstą alkoholio politiką” organizatoriai: Švedijos medicinos draugija, AMPHORA projekto koordinatoriai, Eurocare, Alkoholio politikos tinklas (Alcohol Policy Network), Švedijos sveikatos ir socialinių reikalų ministerija, Švedijos visuomenės sveikatos institutas, IOGT-NTO.
 • Daugiau informacijos apie AMPHORA projektą ir jo rezultatus anglų kalba galite rasti elektroninėje knygoje „Alcohol Policy in Europe: Evidence from AMPHORA” (>>>), AMPHORA manifeste (>>>). Šis pranešimas parengtas remiantis AMPHORA projekto pranešimu spaudai (>>>).

paveikslėlis

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 5

 1. Joris says:

  Dar būtų teisinga, jei alkoholis vėl būtų oficialiai pripažintas narkotiku, kaip kad jau kažkada yra buvę.

 2. Ra Light says:

  Žmonės, patys sau „uždrauskite“ alkoholio, tabako ir kitų priklausomybę sukeliančių produktų vartojimą ir nusiteikite, jog galite puikiai gyventi be jų. Kam laukti kažkieno nurodymų?

 3. kvepalai says:

  Na tikrai verčia susimąstyti, ar verta aukoti sveikatą dėl alkoholio? Aš nekalbu jo visiškai atsisakyti, bet jei pas žmogų tikslas kiekvieną kart nusigerti iki žemės, tai tada tikrai sveikas bus ateityje. :)

 4. Taigi says:

  Alkoholis sukelia vėžį? Gal ir sukelia, bet žymiai didesnė tikimybė greičiau nugaiši nuo kitų sveikatos sutrikimų, kuriuos sukelia alkoholis, nei nuo jo sukeliamo vėžio. Taip kad nieko čia ypatingai naujo mokslininkai nenustatė, o tai, kad alkoholis sukelia vėžį žinoma seniai. Eilinį kartą buvo sėkmingai mokslo įsisavinti pinigai, kai ir be šių tyrimų buvo aišku, kad alkoholis yra nuodas ir narkotikas, kurio vartojimą reikia griežtai reguliuoti ir galiausiai uždrausti.

 5. As manau says:

  Kad nieko nebus, nes nebus alkoholio, nereiks ir vaistiniu, o kur det visas parduotuves, kuriose puse maisto priemoniu yra alkoholiniai gerimai. Nebereikalo, prie kiekvienos maisto parduotuves vos ne po dvi vaistibnes pastatyta, ir jas tada reiks uzdaryt. O valstybes genocidas prasideda, kai atpinga alkoholis. Tai va, ieshkot kaltu ir kada galite susirasti pagal istatymu projektu priemimus ;)

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top