Trampas pralaimi daugiau, nei vien tik mūšį prieš „Nord Stream 2“

2019, 4 lapkričio, 17:58 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (2) | peržiūrų 572 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Nord Stream 2

Pastaruosius trejus metus JAV kovėsi prieš tiesiamą dujotiekį „Nord stream 2“ iš Rusijos į Vokietiją.

Kova sustiprėjo einant arčiau pabaigos, kai Danija keletui mėnesių užlaikė leidimą tiesti vamzdyną.

Niekada nemaniau, kad ateis diena, ir JAV galiausiai sustabdys dujotiekio statybą. Priežastis paprasta. Europai, o ypač Vokietijai, reikia dujų, ir Vokietija neturi rimtos priežasties galų gale jų atsisakyti, jei nori išlikti pasaulinės ekonomikos priešakyje XXI amžiuje, rašo straipsnio autorius Tom Luongo tomluongo.me portale.

Rusijos dujos yra tiesiog per pigios, kad su jomis galėtų konkuruoti su kitų šalių suskystintos gamtinės dujos.

Tam tikra prasme šis vamzdynas yra Vokietijos nepriklausomybės deklaracija po to, kai daugiau kaip septyniasdešimt metų tą politiką nustatydavo JAV. Nepamirškime, kad Vokietija vus dar yra okupuota po Antrojo pasaulinio karo šalis, kurioje vis dar yra apie 35 tūkstančius JAV armijos kareivių.

Lenkija šiame mūšyje buvo amerikiečių ieties antgalis pirmiausia paskelbusi nelegalia „Gazprom“ ir 5 Europos naftos ir dujų kompanijų – „Wintershall“, „Uniper“, „Royal Dutch Shell“, ENGIE ir OMV – bendrą įmonę, o tada darydama spaudimą siekiant pakeisti Europos dujų tranzito taisykles.

Šiandien „Šiaurės srautas 2“ visiškai priklauso „Gazprom“, kur 5 iš minėtų bendrovių yra investuotojai-kreditoriai, investavę 9,4 milijardo eurų kaip paskolas, o ne partneriai, ir tik Lenkijos įsikišimo dėka.

Ir net jiems atsisakius, Putinas turi pinigų šiam vamzdynui – jis kainuoja tik tris savaites nuo Rusijos prekybos balanso.

Lenkai turi savų priežasčių nesutikti su NS-2, o šios priežastys yra Angela Merkel, nes ji mielai pakeis per Ukrainą einančias dujas į Vokietiją atkeliaujančiomis dujomis, kad galėtų kontroliuoti Lenkija integraciją į ES. „Nord Stream-2″ kvotas kontroliuos Vokietija.

Tai yra viena iš priežasčių, kodėl lenkai taip spiriasi prieš dujotiekį ir ketina užsitikrinti nepriklausomą tiekimą.

Todėl, ko gero, D.Trumpo administracija išleido daugiau pinigų kovai su šiuo projektu, nei „Gazprom“ kainavo jo statybai, atsižvelgiant į visus veiksmus, kurių buvo imtasi kovojant su Rusija Ukrainoje, Afganistane, Sirijoje ir visoje Europoje.

Visada tikslu buvo siekis sustabdyti NS-2, kad Ukrainai būtų suteikta atsvaros galimybė derybose su Rusija dėl naujojo dujų tranzito susitarimo, kai senasis baigiasi 2019 m. pabaigoje – tuo pačiu metu, kai turėtų būti baigtas statyti „Nord Strem-2“. Dabar, kai buvo gautas tolesnio dujotiekio tiesimo leidimas, Ukraina nebeturi realių svertų derybose su Rusija dėl dujų tranzito.

Gambitas slypėjo tame, rašo straipsnio autorius, kad būtų užtempta NS-2 statyba, po ko galima būtų pareikšti ieškinį „Gazprom“ už įsipareigojimų dėl pristatymo apimčių nevykdymą. Tada, kaip baltasis riteris, turėjo pasirodyti JAV,ir išgelbėti europiečius nuo šaltos mirties. Tačiau šis planas žlugo.

Dujotiekio istorija baigėsi sėkmingai, nes nepaisant nevykusių kalbų apie Europos energetinį saugumą, niekas negali užtikrinti ilgalaikės taikos Europoje labiau, nei kontinento susiejimas su Azija energetiniais vamzdynais, – rašoma tinklapyje.

Mes sulaužėme tai, ko nereikėjo taisyti. Tačiau JAV / Didžiosios Britanijos apsėdimas sustabdyti Kinijos vystymąsi ir kerštas Rusijai už tai, kad ji netapo Volstrito ir Londono Sičio vasaline valstija, neišsipildys.

Buvo likęs tik vienas galingas postūmis chaosui Vidurinėje Azijoje įsigalėti, o „Nord Stream-2“ buvo tik viena iš daugelio užduočių, tokių kaip Sirija, karas Donbase, invazija į Jemeną ir Irano izoliacija.

Visi šie projektai eina į pabaigą o geopolitinis žemėlapis dabar perbraižomas ilgam. Tolesnė „Nordstream 2“ plėtra reiškia, kad Ukrainos prezidentas Zelenskis greitai priims sprendimą dėl tranzito sutarties su „Gazprom“.

Donbaso konfliktui išspręsti jis jau priėmė „Šteinmeierio formulę“.

Jis susitiks su Putinu ir rizikuos perversmu iš dešiniųjų pusės, kad tai pasiektų. Jis privalo tai padaryti, kitaip Ukraina neišgyvens.

Jei Porošenka kažkokiu stebuklu būtų išlikęs valdžioje, Ukraina ir toliau grimztų į chaosą, kontroliuojama JAV, kurios laikytų ją šiame kelyje sėkmės pažadais.. kada nors, ateityje.

Tai gi Trumpas prarado pranašumą prieš Merkel energetikos klausimais, o tai reiškia greitą politikos Rusijos atžvilgiu pasikeitimą.

Kai Donbaso problema bus išspręsta, pasirašytos/pratęstos dujų tiekimo sutartys ir baigta NS-2 statyba, galima tikėtis, jog ES atsisakys antirusiškų sankcijų ir atkurs normalius prekybos ryšius.

Jei NS-2 projektas būtų žlugęs – nė vienas iš šių neišspręstų klausimų nebūtų išspręstas per artimiausius penkerius metus.

Štai kodėl „Nord Stream 2“ yra toks svarbus Europos ateičiai, ir įrodo, kad dujotiekis ir abipusiai naudinga prekyba, ir dar daugiau – politinė sąjunga, yra galingesni ginklai nei visi pasaulio tankai kartu sudėjus.

Ir aš džiaugiuosi, kad Trampas pralaimėjo šią kovą.

Tom Luongo, „Gold Goats n Guns“ leidėjas.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Vytas says:

    Trampo pralaimėta kova dėl Nord-Stream-2″ dujotiekio reiškia ir Lietuvos VALDŽIOS užsienio politikos (jei tokia kada nors ir buvo) fiasko. Manau, kad ir JAV politikos kursas į Rusijos išstumimą iš tarptautinės arenos irgi patiria nesėkmę, kaip ir Lietuvos valdžios kursas „rusai puola“. Lietuvos valdžiažmogiai iki šiol nesuprato ir nesupranta, kad JAV toli, o Europa – Lietuvos namai. Svetimų interesų gynimas niekada neturės gerų pasekmių savo valstybei.

  2. Myndė says:

    Nelaikyčiau mūsų valdžiažmogių visiškais kvailiais. Gal jie ir nepernelyg protingi, bet, jei tautiečiai dar kvailesni ir sugeba tokius išsirinkti – ko dar norėti?
    Kita vertus, Lietuva nuo WWII niekada nebuvo savarankiška ir save išlaikanti. Tik iš pradžių mus išlaikė TSRS (nors patys mes kitaip galvojom), dabar gi prisisiurbėm prie ES spenio. Taip kad nėra jie tokie beviltiški – eksportuojam darbo jėgą ir rusofobiją, kaip ir kažkaip egzistuojam. ES šitos prekės kol kas paklausios, bet kas bus, kai vienąkart (po to, kai išnaudos viską ką gali) išmes kaip panaudotą nesakysiu ką…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top