- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Transeksualas antrus metus paeiliui iškovoja aukso medalius pasaulio čempionate moterų dviračio sporto rungtyje

Rachel McKinnon transgenderis

Antrus metus iš eilės vyras profesorius, kuris save vadina moterimi, laimi aukso medalius pasaulio dviračių sporto rungtyje, skirtoje moterims nuo 35 iki 39 metų amžiaus, rašo SkyNews“

Filosofijos profesorius Rachel McKinnon iš Čarlstono koledžo taip pat „pasiekė naują laiko rekordą“, rašo „Cycling Weekly“.

McKinnonas nesigėdija atsakyti į biologinių moterų sportininkių kritiką, kurios tvirtina, jog transeksualas McKinnon turi nesąžiningą pranašumą dėl vyriškos kūno sandaros.

„Visuose medicininiuose dokumentuose pas mane parašyta„ moteris “. Mano gydytojas su manimi elgiasi kaip su moterimi, dviratininko licenzijoje rašoma, kad esu moteris, tačiau žmonės, kurie priešinasi mano egzistavimui, nori mane laikyti vyru “, – sako McKinnonas.

Paklaustas, ar pagal „Mackinnon“ logiką tai reiškia, kad jis (ji) pasisako už vieną kategoriją vyrams ir moterims dviračių sporte, Mackinnon atsako, kad Tarptautinis olimpinis komitetas neturi apetito tokiems radikaliems pokyčiams.

„Tokijas 2020“ greičiausiai bus pirmosios olimpinės žaidynės, kuriose atvirai dalyvaus sportininkas transseksualas.

Rachel McKinnon yra favoritė ginant savo 35–44 sprinto titulą

Rachel McKinnon yra favoritė ginant savo 35–44 sprinto titulą „Masters Track Cycling“ pasaulio čempionate | foto: SkyNews

Rachel McKinnon yra favoritė ginant savo 35–44 sprinto titulą „Masters Track Cycling“ pasaulio čempionate | foto: SkyNews

Naujosios Zelandijos sunkiaatletis Laurel Hubbard, kuris kadaise kėlė svorius kaip vyras, vardu Gavinas, balandžio mėnesį laimėjo du aukso medalius Ramiojo vandenyno žaidynėse.

Be to, žaidynėse nori dalyvauti ir Brazilijos tinklinio žaidėjas Tiffany Aubrey.

TOK patiria spaudimą, kad taisyklės transseksualams būtų griežtesnės, siekiant „apsaugoti“ moterų sportą, tačiau „Sky News“ supranta, kad komisija, kuriai pavesta peržiūrėti savo politiką šiuo klausimu, yra susiskaldžiusi.

infa.lt