Vandens stebuklingumas (1)

2010, 6 lapkričio, 14:59 | kategorija Sveikata | atsiliepimų (13) | peržiūrų 10 108 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Kodėl gi vanduo toks svarbus? Kelių tūkstantmečių Rytų išmintis byloja, jog daugiau nei 90 (!) procentų visų ligų žmogaus organizme kyla dėl neteisingo vandens gėrimo. Pirmiausiai, žinoma, sutrinka virškinimo procesas, šalinimo procesas, užnuodijamas kraujas, kuris šiuos toksinus išnešioja po visą mūsų organizmą. Atsiranda tokios ligos, kaip dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opaligės, gastritas, rėmuo, duodenitas, plonųjų ir storųjų žarnų uždegimai. Sutrinka šalinimo procesai, lydimi nuolatinio vidurių užkietėjimo, hemorojaus. Nepašalintus toksinus per storąjį žarnyną ar inkstus, organizmas mėgina deginti ir šalinti per plaučius, tai pagreitina kvėpavimo procesą, sutrikdomas širdies ritmas.

Nuolatinis vandens trūkumas padeda atsirasti mažakraujystei, toksinai krauju pirmiausiai užkrečia subtiliąsias mūsų organizmo vietas – smegenis, nuo ko atsiranda nuolatiniai galvos skausmai, migrena. Išdžiūsta, šerpetoja oda, skylinėja plaukai, tinkamai nedrėkinamos akys praranda savo blizgesį. Na ir šį sąrašą galima tęsti ilgai. Tiesiog norisi, kad skaitytojas suprastų vandens svarbą organizmui. Vanduo – ne tik Jūsų sveikatos, geros savijautos, geros nuotaikos priežastis, bet ir Jūsų grožio bei jaunystės eleksyras. „Vanduo – tai esminis vaistas, pašalinantis iš kūno įvairiausius negalavimus, visos bėdos įveikiamos juo ir visos kančios nugalimos.

Šiuolaikinė mūsų medicina padarė daug atradimų, įrodė begales įdomių tiesų. Ir visi mes puikiai žinome, kad virš 70 procentų žmogaus organizmo tūrio sudaro vanduo. Vanduo organizme naudojamas ne tik virškinimo proceso metu, kuomet per dieną vidutiniškai išskiriama 1,5 ltr. seilių, 2,5 ltr. skrandžio sulčių, 0,5 ltr. tulžies ir apie 0,7 ltr. kasos sulčių bei apie 3 ltr. plonojo žarnyno sulčių. Žinoma, šis vanduo ir lieka mūsų organizme, bet kaip ir kiekvieną panaudotą vandenį, reikėtų pakeisti, norint palaikyti mūsų kūną sveiką ir tvirtą. Bet yra mūsų organizme ir negrįžtamai prarandamo vandens kiekis – tai apie 2,5-3 litrai vandens kasdien.

Tai skysčiai, kuriuos išskiriame per inkstus (apie 1,5 litro), išprakaituojame (apie 0,6 ltr.), iškvėpuojame (apie 0,3 ltr.) ir pašaliname su fekalijomis (apie 0,2 ltr.). Šie skysčiai šalina iš kūno įvairius toksinus, nebereikalingas mūsų organizmui medžiagas. Taigi, jei šio tūrio skysčio neatstatysime, sutriks nereikalingų elementų šalinimo procesas. Visi šie toksinai kaupsis mūsų organizme ir nuodys jį.

Rytuose manoma, jog didžiausią reikšmę žmogaus sveikatai turi ne tik suvartojamo vandens kiekis, bet ir vandens gėrimo būdas. Taigi, svarbu ne tik kiek, bet ir kaip, ir kada yra geriamas vanduo. Ši geros savijautos, sveikatos paslaptis atskleidžiama per penkias vandens gėrimo taisykles, kurios dėl savo svarbos Jogos filosofinėje sistemoje dar vadinamos auksinėmis vandens gėrimo taisyklėmis.

5 AUKSINĖS VANDENS GĖRIMO TAISYKLĖS

1. Atsikėlus ryte išgeriame 1 stiklinę vandens ir po to nevalgome 1,5 – 2 val.

2. 30 min. prieš maisto vartojimą išgeriame 1 stiklinę vandens.

3. Vartodami maistą negeriame (po valgio negeriame apie 40 min.)

4. 30 min. prieš miegą išgeriame 1 stiklinę vandens.

5 .Kai norime gerti – geriame vandenį.

Rytuose vandens sąvoka netapatinama su gaiviaisiais gėrimais, sultimis, kava ir arbata. Visi šie produktai turi skonį ir organizmo priimami kaip maistas. Nors ir labai keistai mums gali nuskambėti, bet taisyklės byloja ir apie tai, jog norint „suvalgyti“ kavos puodelį, pusvalandį prieš tai turėtume išgerti stiklinę vandens. Taigi, matome, kad šis paprastas sveiko gyvenimo stebuklas gali pareikalauti iš mūsų šiek tiek valios pastangų, šiek tiek dėmesingumo. Mums būtų žymiai lengviau laikytis šių taisyklių, jei mes suprastume visus procesus, vykstančius mūsų sudėtingame žmogaus organizme. Todėl mes trumpai sustosime ties kiekviena iš šių taisyklių ir pabandysime jas trumpai peržvelgti.

Pradėsime nuo rytinio vandenuko. Pirmiausiai, stiklinė vandens ryte nuplautų mūsų skrandį, bei visą virškinimo traktą. Na kaip ryte valomės dantis, prausiamės, taip ir nuplauname virškinimo sistemą, ruošiam ją dienos darbui. Antra – mūsų skrandis nubudęs būna šiek tiek „apsimiegojęs“, lyg balionas, iš kurio būtų išleistas oras. Taigi rytinis vandenukas jį tonizuoja ir tuomet skrandis gali visomis savo sienelėmis sąveikauti su virškinamu turiniu. Pirmosiomis dienomis gali rytinis vandenukas nebūti labai malonus. Kai kuriuos žmones pykina. Na, tai būna todėl, kad vanduo nuplauna mūsų skranduką ir tos drumzlės viduje sukelia tokius nemalonius pojūčius. Bet tai yra laikina. Jei turėsite kantrybės ir valios – tai pamatysit, kad po kelių dienų, na vėliausiai po savaitės, tie nemalonūs pojūčiai išnyks. Jūsų skrandis bus švarus ir vandenį vėl bus malonu gerti.

Na ir paskutinis klausimas, kodėl gi mes nevalgome pusantros – dvi valandas po rytinio mūsų vandenuko? Šioje vietoje šiek tiek skiriasi Rytų ir Vakarų požiūriai į mitybos procesus. Mūsų žymią patarlę „pusryčius suvalgyk pats, pietus pasidalink su draugu, o vakarienę atiduok priešui“ Rytų kultūroje būtų perfrazuota: „pusryčius atiduok priešui, pietus pasidalink su draugu, o vakarienę suvalgyk pats“. Tikriausiai žinome, kad virškinimas yra energetiškai imlus procesas. Ir jei žmogus pavalgo, vargiai ar jis turi energijos ir jėgų vykdyti kitokią veiklą: emocionaliai reaguoti į aplinką, mąstyti, priiminėti sprendimus, jau nekalbant apie fizinį krūvį. O kaip žinia, pagrindinius sprendimus ir didžiąją dalį darbo krūvio mes su jumis turime atlikti pirmąją dienos pusę. Gal todėl ryte ir nepatartina valgyti sočiai ir daug. Pusvalandį prieš kiekvieną valgį mes turėtume išgerti stiklinę vandens.

Žinoma, kaip prieš maistą mes plaunam rankas, taip neprošal nuplauti ir virškinimo sistemą. Be visa to, tas vanduo papildys organizmo atsargas, nes, kaip minėjau aukščiau, virškinimui reikia labai daug vandens. Na ir šis įprotis padės mums padaryti mitybos procesą sąmoningą. Dažnai mes jau nebeskiriame troškulio nuo alkio. Dažnai, kuomet kūnas paprašo vandens, mes nusprendžiam išgerti puodelį arbatos ar kavos, būtinai dar reikia prie viso to suvalgyti pyragėlį, saldainį ar bandelę. Na ir nekaltas troškulio numalšinimas virsta maisto vartojimu. Todėl neaplenkime ir šios paprastos taisyklės.

Kodėl vartojant maistą nepatartina gerti? Pirmiausiai – geriamas mitybos proceso metu vanduo gali atskiesti skrandžio sultis, seiles, kurios organizmo išskiriamos reikiamos cheminės sudėties vartojamam maistui virškinti. Be to, kad skaidymo procesas skrandyje būtų pilnavertis, ten turi likti vietos ne tik skrandžio sultims, bet ir orui. Maždaug tik pusė skrandžio tūrio turėtų būti užpildyta maistu, ketvirtadalis – skrandžio sultimis ir likusi erdvė paliekama orui. Todėl pavalgius ir nepatartina gerti, kol skaidymo procesas nebus užbaigtas. Skrandis dirba, priklausomai nuo maisto sudėties, nuo 30 min.iki 3 val. Tik po to, išskaidytas maistas pereina į dvylikapirštę žarną, ir tik tuomet galima gerti net ir vandenuką.

Kodėl prieš naktį geriame vandenį? Todėl, kad naktį vyksta pagrindinis organizmo valymasis nuo toksinų. Mes daug naktį išgariname vandens, iškvėpuojame ir išprakaituojame. Todėl patartina tas vandens atsargas papildyti. Ir nebijokite! Tikrai nuo šios stiklinės vandens Jums neteks naktį keltis iš lovos. Greičiau naktį nubusite dėl išgerto puodelio arbatos. Pamėginkit ir įsitikinsite tuo. Na ir paskutinioji taisykle tikriausiai nereikalauja komentarų. Jei norime gerti – gerkime vandenį, malšinkime savo troškulį. Jei norime valgyti – valgykim, malšindami savo alkį.

Na ir dar norėtųsi priminti skaitytojui, kas tai yra vanduo ir kokį vandenį mes turėtume gerti, besilaikydami šių taisyklių. Tai ne vaisvandeniai, ne arbata ir ne kava. Vanduo – tai geriamas vanduo, neturintis jokio papildomo skonio ir kvapo. Galima vartoti šulinio, šaltinio vandenį arba namuose filtruoti vandenį iš čiaupo. Energetiškai labiausiai žmogui tinka vanduo, išgautas toje vietovėje, kur jis gyvena. Tačiau neturint visų šių galimybių, galima vandenį nusipirkti ir parduotuvėje. Patartina vandenuką gerti kambario temperatūros. Žiemą malonu vandenį šiek tiek pasišildyti.

Taigi, nustebsite, kad vanduo taps pigiausiu ir paprasčiausiu vaistu Jūsų kasdienybėje.

Rezultatų ilgai laukti neteks. Maždaug per pora savaičių išvalysite savo storąjį žarnyną, nepraėjus nei dviems mėnesiams pamiršite apie rėmens problemas, susitvarkys visa virškinimo sistema, praeis nuolatiniai galvos skausmai. Jūsų savijauta bus puiki, būsite sveiki, žvalūs ir energingi! Norėtųsi palinkėti visiems atrasti savyje jėgų ir valios pakeisti mitybos procesą, nes visos pastangos įdiegti šias auksines vandens gėrimo taisykles savo gyvenime atsipirks su kaupu.

pirminio teksto autorė: Rolanda Lukoševičienė

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 13

 1. Algirdas says:

  Viskas įdomu ir gal kiek keistoka, kad , sakykime į gyvenimo pabaigą turėčiau keisti įpročius. Tačiau kodėl nerašote apie vandens užterštumą visose tiekimo sistemose: rūdis, chlorą ir kitus dizinfrekantus – organizmo nuodus.
  Kokį vandenį pasiruošti, kad galėtum ramiai vartoti pats ir šeima naudotis? Vaikai sveikais augti?????????

 2. Sarmatas says:

  Aš bent maistui stengiuosi naudoti savo šulinio vandenį.

 3. artas says:

  O lygtai nežinote patys apie tą užterštumą?
  Juk kalba eina apie vandens vartojimą, kuris bet kuriuo atveju bus daugiau naudingas, nei pirkti gaivieji gėrimai, ar arbata-kava su cukrumi iš to paties vandens?
  Čia juk kalbama ne apie techninius dalykus, kaip paruošti vandenį (tuo pasirūpinkite patys), o apie pačią sveiko gyvenimo sistemą, gyvendami kurioje manau pasirūpinsite ir tuo, kad jūsų vanduo būtų švarus, iš versmių, ar šulinių, ar patikimai išvalytas (nedistiliuotas).
  Iš asmeninės patirties – rytais ir vakarais pradėjau gerti vandenį, tą darauapie 10 deinų. Atsigavo veido oda – nebedžiūna, tai tikrai, nebereikia kremo, be ko anksčiau negalėjau apsieiti. Naudoju paprastą vandenį iš krano, kitokio neturiu.

 4. zoot says:

  Valytas vanduo ar tai jonų mainais ar tai molekuliniais filtrais tokio vandens nerekomenduoju gerti, jis negyvas ,neneša informacijos. Vandeniu iš tų bambalių ar valytu molekuliniais filtrais -nudruskintu laistant gėles dalis tiesiog negaudamos iš aplinkos info per vandenį tiesiog nudžiūsta, Geremojo vandens rekomenduojamą sudėtį galima higienos centre sužinoti. Žmogus evoliucijos eigoje yra prisitaikęs gerti paviršinį vandenį,iš krano mieste jis yra giluminis,kita cheminė sudėtis,netinkama gerti jį reikia ruošti….
  Sakyčiau reikia ieškoti šaltinio , 1 km spinduliu neturi būti dirbamos žemės tam kad išvengti nitratų,turi būti toli nuo magitralinių kelių,suradus tokį ,mėginį nuvežti į higienos centra išsitirti ar nėra nitratų,pavojingesnių nitritų,sunkiųjų metalų, bakterinį, ir mineralizaciją mg/l ir jei atitinka gerti virti … ir nevartoti to sugadinto vandens be info iš krano. Beje sakyčiau iš krano gerti kur kas geriau nei iš bambalio kad ir perfiltravus mechaniniais filtrais.

 5. zmek says:

  Aš asmeniškai geriu polaidžio vandenį, bet reikia žinoti kaip jį teisingai padaryti. Jei trumpai – reikia vandenį (mano atvejų iš ~4m gylio šulinio) įpilti į plastikinį indą, įdėti į šaldiklį, palaukti kelias valandas, kol vandens paviršiuje susidarys plonas sluoksnis, jį reikia išmesti. Po to vėl įdėti indą į šaldiklį, bet neleisti vandeniui pilnai užšalti. Neužšalusį vandeni (apie 1/4 dalį) reikia išmesti, peiliu pramušus skylę. Likusį vandenį (ledą) palikti atitirpti kambario temperatūroje.

 6. Titnagas says:

  Na kadanggi ano VIDEO KLIPO neziurejau tai si paziurejau iki puses… Aisku tema ta pati- nukreipti ziurova nuo pagrindiniu tikslu t.y. uabu salies ir tautos kuri valdo visa Rusijos elektros uki – teisingai nuspejot- ten rusisko nieko nekvepia ir rusu nacijai nepriklauso nei 1 kwh, ir rusai nevaldo nei 0,000001 akcijos, bet mane nustebino KLIPO AUKSTAS tiek techninis tiek meninis lygiai, nekalbu apie diktoriaus vokala, bitreita, pikselius….. jo kiek sis KLIPAS galetu kainuoti? , ciia su softais: Studija 11 ir Photoshopais namu salygom nepadarysi…. Jei ir padarysi tai turi tik ta VIENINTELI darba daryt – is ko tuomet gyvent?, o jei autorius turi seima… Ats.: VEDOS ispeja satana yra labai intelektealus.

 7. Titnagas says:

  Electrica vulgaris – priklausomybė nuo Rusijos 2 o atsidure sitame straipsnyje ???? na kagi paste kopy ir…

 8. Titnagas says:

  vis vien perkeliu i reikiamo straipsnio atsiliepimus :Electrica vulgaris – priklausomybė nuo Rusijos 2

 9. Titnagas says:

  skaityt si atsiliepima :Electrica vulgaris – priklausomybė nuo Rusijos 2

 10. Aurelija says:

  Geras straopsnis. Dėkui.

 11. Alina says:

  Straipsnis vertas demesio,kiekvienas esam savo likimo kalvis.

 12. mindaugas says:

  sveiki. skaiciau kazkada kad pats sveikiausias vanduo yra lietus tipo stabdo senejima ir seip sveika :)

 13. Feliksas says:

  Dėl žodžio Sarmatai.Užsieniečiai mūsų garsus ŠŠŠ ar ŽŽŽ dažniausiai išreiškia ženklu S. Todėl mes turėtume S tarti kaip Š ar Ž arba ŠŽ. Kas žino žemaičių kalbą supranta ką reikštų ŽŽAME ir MATINA, taigi ŠŽamematina, labai panašiai skamba Žammatina /ŠŽarmatina ..Šžammatija.. ŠŽammajtja../Sarmatija/, ar ŠŽammaitija/ žemaitija/. toks pat nesusipratimas ir su Saule t. y. vokišką žodį, kur S reiškia Š arba ŠŽ, taigi skaityti , tarti turime Šiaulia, ar ŠŽiaule arba Šeule. Todėl jei esate Šžammajts arba žamaitia,žemaitis save Sarmatu šaukiate?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top