Visuomenės griūtis, arba „Žiurkių karalius“ 2 dalis [video]

2010, 22 lapkričio, 0:38 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (19) | peržiūrų 1 852 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Visuomenėje žlungant dorovei žlunga ir bet koks, tos pačios visuomenės pasitikėjimas
socialiniu saugumu, o tuo pačiu remiantis racionalia logika toliau griaunama ta pati
visuomenė, kaip vienetas, išdraskoma į savo sudedamąsias dalis. Neįmanoma, kad egzistuotų
morali visuomenė be jokių tradicijų, papročių, savo istorijos pažinimo. Negerbianti
šeimos instituto, šeimos, iš kurios, kaip iš grūdo išauga ji pati.
Neginanti silpno, ar skriaudžiamo. Leidžianti klanams tyčiotis iš silpniausių visuomenės atstovų
– mūsų tėvu ir senelių, kurie kadaise atidavė savo jėgas, kad išauginti mus, o mes
šiandien užsimerkiame, kai iš jų atimama ubago pensijos dalis.Pirmąją šio filmuko dalį galite pažiūrėti čia: https://www.sarmatas.lt/11/visuomenes-griutis-arba-ziurkiu-karalius-1-dalis-video/
3-ą dalį čia:: https://www.sarmatas.lt/11/visuomenes-griutis-ziurkiu-karalius-3-dalis-video/
filmuko originalas rusų kalba yra čia: http://video.yandex.ru/users/emailsave/view/304
filmuko adresas youtube: http://www.youtube.com/watch?v=Du7nBrXb8TY

išvertė ir įgarsino lietuvių kalba: sarmatas.lt

Sarmatai

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 19

 1. Titnagas says:

  Na jau ne as vienas pastebejau kad komentaru siame portale mazai- o mazai todel kad sis portalas neturintys susidomejimo visuomenej o kas raso kokius komentarus -juos administratorius atsikeles prie gaidzius perskaito ir kaikuriuos istrian arka su jais padaro. Pagalvoju koks tikslas to portalao- SARMATIJA? Zino jie ir administratorius UTOPIJA ir AFERA is sios naujadaros gausis- nera ka sarmatais vadinti puse lietuveles isvazivo , priveze visokiu krosnau puszydziu, visokiu beryn ir panasiu odos spalvu busimu sarmatlyvu marijos zemes gyventoju…- Siame portale .Meginama viska masonams suversti ju simbolika ciaa po svastiku populiariausia. BET IR DURNIUI AISKU KAD NEGRAS OBAMA JOKS PREZIDENTAS- sitas negras net nepanasus i rimta negra- kazkoks negras klounas panasus ir jewrosojuzo prezidentas, nu apie musu senmerge neaiskios orentacijos, kai jos paklause ar ji ne lezbe – pasake kad ne- gal tuomet …aite UFONAUTE////. AISKU KAD ZEMES VALSTYBES VALDO NEZEMISKOS satanistines butybes- masonai zydai,prezidentai, vyriausybes tai- marionetes -ir tikrai ne homosapiens rankose- o satanos . Arteja 2012 idomu kai padides magnetinis laukas jiems satanistams pakenks ar jie dar piktesni taps?

 2. Antanas says:

  Puikus video.Bet ka daryti,kaip sugriauti sia issigimusia sistema,juk visa tai atejo is JAV(is psiaudo laisvos salies).Ju planas buvo sugriauti TSRS-sugriove,ju planas sukurti EuroposSajung-sukure.Patarkite,kaip jiems pasipriesinti.Piketai,demonstracijos-jiems tai labai paranku,jie iveda nepaprastaja padeti,tuo dar labiau apribodami zmoniu teises.Noreciau paklausti: kas virsesni Lietuvoje-Lietuvos Konstitucija ar Europos Sajungos Direktyvos?Aciu.

 3. admin says:

  Titnagui:
  Jūs labai klystate, niekas čia jūsų komentarų necenzūruoja. Tiesiog yra numatytas apie 30-50 sekundžių laikas, kol pasikeičia sausainiukai (cookies) ir tik po to atsiliepimas rodomas svetainėje.
  Tai niekuo nesusiję su cenzūra, o grynai techniniai dalykai.
  Svetainė nekomercinė ir todėl neturime apmokamų žmonių kurie sėdėtų ir peržiūrinėtų visus komentarus.
  Todėl siūlyčiau baigt kvailas kalbas apie cenzūrą, nes jus jau senai reikėjo išbraukti iš šios svetainės lankytojų sąrašo, bet nežiūrint į nieką jūs vis dar čia.
  Beje, jei įdedate daugiau, nei vieną nuorodą – jūsų atsiliepimas gali nukeliauti tiesiai į spamą.
  Jei rašote atsiliepimus vieną po kito, nelaukdami jokių atsakymų – jūsų atsiliepimas gali nukeliauti į spamą.
  Tai techniniai dalykai, kuriuos reikėtų žinoti.

 4. admin says:

  Antanui:
  Lietuvoje aukščiau stovi Lietuvos Konstitucija, todėl jei atsiranda koks mūsų konstitucijos straipsnis prieštaraujantis ES direktyvoms – jis čia pat keičiamas.
  Štai tiek žinių apie Konstituciją.
  Kas liečia pasipriešinimą: – Reikia skleisti žinią apie valstybės tarnautojų ir seimo narių Atsakomybės įstatymą: http://www.sarmatas.lt/atsakomybe/
  Kuo daugiau žmonių tai sužinos – tuo greičiau jis bus įteisintas. Tai viena iš galimybių.

 5. Romkai says:

  Romka, žiūriu nepasikeitei nei kiek.

 6. Algimantas Skrabulis – Vienybės principai

  Labai įdomę diskusiją čia susukot,
  Visaip mastau ir bandau pasikrapštyti savo sandėliuki gal kokių vertingų minčių ten palike??? Taip žmonės turi daug ydų ir kaip aš visada akcentuoju reikia tas ydas susisteminti, pagal atitinkamas vertybių sistemos skales ir tada bandyti atskirų individų jas sugretinus sudėti. Vienas į skaitiklį, o kitas vardiklį ir gautas rezultatas, leistu mums padaryti prielaidas kiek ir kuriais atvejais ir dėl kokių tikslų tie individai duotu atveju būtu daugiau ar mažiau nelygus bet vieningi. Na žinoma aš čia pusiau juokais , bet tame yra dauuuug ,daug tieeeeesos. Bėda tame, kad įvairiuose pasaulio visuomenėse , labai dažnai ,o dažniausiai vadovaujamasi įstatymais , bet kaip žinome tuos įstatymus kuria žmonės, vadovaujasi tuo metu jiems suprantamos logikos rėmuose. Bet kaip dažniausiai mes matome, tos logikos rėmais dažnokai nesivadovaujama. Tai todėl ir rezultatai būna absurdiški. Visuomeninės sistemos per daugeli amžių reikšmingai patobulėjo, bet vis vien dar yra labai netobulos. Bėda tame, kad visuomeninių ir teisinių vertybių sistema
  ( Konstitucija ) dar yra gerokai netobula ( dėl tos priežasties ,kad joje nėra tikslios hierarchinės sistemos , kuri privalo būti tobulinama) ,o be to kaip mes matome, Lietuvoje net ir tomis (Konstitucijos) vertybių sistemos skalėmis nesivadovaujama ( kadangi joje yra daugybė netikslumų prieštaraujančių vienas kitam). Priežastys lemenčios šitokius prieštaravimus labai paprastos.
  Nėra pirminės tikslios moralinių vertybių sistemos skalės ,kurios diktuotu svarbiausius ( konstitucinius) teisinių vertybių, norminių aktų principų hierarchiškumą ( reikšmingumą , vertingumą) ir be to nėra atsižvelgta į materijos egzistencinių dėsnių įtaką, vienai ar kitai moralinei normai. Galėčiau pasakyti atvirai pasaulio visuomenės dar nedaaugo iki tokių lygių. Tai teisinė profesūra ir sociologijos mokslo elitas. Tai dar karta įkyriai pakartosiu jau įkyriai skambanti Dėsnį , – visuomenės tikslai – kurti ir tobulinti vertybių sistemos skales ir jų pagrindu , kurti ir formuluoti sociologijos
  ( socialinių ) mokslų dėsnius ir dėsningumus. …….Va tada, mes galėsime saves paklausti, kas yra tas milijonierius ir kas ne turčius. Ir galiu aiškiai jums atsakyti, kad 90 proc. milijonierių turtas yra sukurtas didžiąja dalimi apgaulės ir aferų būdu(ėjimu per galvas būdu), daugiausia ne turčių kad ir labai aukšto intelekto, jų neturto padėti leme labai didelis gailestingumas, sąžinės jausmas ( negaliu sukčiauti, negaliu apgauti).
  Turiu daugybe atvejų iš savo ir savo draugų ir pažįstamų aplinkos. Ir jokiomis pasakėlėmis aš netykiu ( sąžiningi verslininkai ) , ( Sąžininga konkurencija) , ( rinkos dėsniai). Versle (BIZNIJE ) MORALĖS NĖRA IR BŪTI NEGALI.
  O dabar apie vienybę ….. Meilė tėvynei , atsakomybė už savo vaikų ir vaikaičių ateitį. Už meilę ir atsakomybę savo tautai.
  Aš duodu priesaiką!!!!
  Aš iškilmingai prisiekiu,
  Ištikimai tarnauti savo tėvynei.
  Savo vaikų ir vaikaičių ateities labui,
  Paaukoti viską, ką turiu brangiausią.
  Jeigu reikia tai ir savo gyvybę,
  Padėti ant aukuro, vardan tiesos,
  Vardan savo vaikų ir vaikaičių ateities.
  Vardan savo tautos ir valstybės klestėjimo,
  Vardan Lietuvos himno aikščiausio tautos simbolio.
  Jeigu aš išduosiu šiuos aukštus idealus.
  Tegul mane teisia jūsų ir mano vaikai.
  Tegul mane sunaikina aukščiausia visatos materija,
  Aukščiausia jėga.
  Jeigu kiekvienas valdininkas, duos tokia priesaika savo tautai. tai visokių kvailysčių ir apgaulių ,beveik nebūtu. O dabar mes žinome kuom prisiekia musų tautos išrinktieji ir paskirtieji tautos tarnybai.

 7. Al. says:

  Tiems kas iesko dvasingumo.Yra viena Tiesa,kuri pati savije neturi jokiu priestaravimu.Zmonys del riboto samoningumo negali suvokti Tiesos.Ir kuria savo tiesas ir jas skelbe,jomis gyvena I jas itikejes.Daugumos zmoniu tiesos suvokimas yra tokiame lygije kaip jie mato,vieni tarp kitu priestaravimus,ir neskuba pakilti I ta lygmeni kaip priestaravimai isnyksta.Zmonija visada vede labiau pazenge Mokytojai,Valdovai.Jie ateidavo I isikunijimus ir skelbdavo Tiesa,is ju mokymu virsdavo religijos kurios,nesuvogdamos tiesos,ja jau savaip suprasdamos iskraipydavo. Ir ja naudojo saviems egojistenems tikslams.
  Per pasiuntinius Valdovai skelbe savo mokyma,nors pasiuntiniai turejo atlaikyti dideli visuomines pasipriesinima,del Tiesos skelbimo.
  Jelena Petrovna Blavatskaja
  http://siauliai.mok.lt/rerichas/teosophy/teosophy.htm
  N.Rerichas
  http://siauliai.mok.lt/rerichas/index.html
  Lietuvoje Vydunas buvo ikures teosofijos draugija.
  http://siauliai.mok.lt/rerichas/teosophy/vydunas.htm
  Veliau organizacijose Amerikoje „Laisvės Tiltas“, judėjimą „AŠ ESU“, „Summit Lighthouse“.
  http://tsl.org/
  Ir nuo 2005 metu diktavimus prijime Tatjana Mikušina.
  http://viduje.puikiai.lt/sirius/

  TIESOJE MOKYME NERA PRIESTARAVIMU JIE YRA TIK MUSU RIBOTUME.

 8. Titnagas says:

  Kur tik priesaikos – ten ir idavystes( Byloja Slovintoju Vedos)- man patiko zydaukos Ingutes papai kai ji dave priesaik ant konstitucijos….- o dabar duoda garo isvis supainijo telika su seimu- net persirengti pamirsta, a jos kraujo brolis sakariukas koks ismintingas – tiek apie apijautus kolegas zinoio gaila nenusalino ot butu isdaves- ju paderme isdavyste- Tik Va karaliaus gaila prdejo Sviesuolio ZDANOVO paskaitas skaityt pries alkogolio zala cia buvo pagrindine – jo nusalinmo priezastis -apie tai jis net nenumano- Vsio mogut karali – tolko nemogut zenytsia po liubvi dainuja ju tauttiete Pugaciva ( tikroji zydiska pavarde PEZNER) ir kodel ji nesibolotiruoja

 9. Edvinas says:

  Sveiki Seniai, gal galit sita filmuka i youtuba imesti noriu atsisiusti, ?

 10. O kas galėtų paneigti... says:

  Mielieji kviritai, o jeigu į visą šitą reikalą pasižiūrėti, taip sakant, globaliai:

  Amerika, Europa (jų tarpe ir Lietuva!), turtingos tolimųjų rytų valstybės – punta, minta, gyvena gerai ir laimingai. Ir visi likę – tai skurdžios Afrikos valstybės, P. Amerikos valstybės. Badas, ligos, nepriktekliai.

  Mielieji kviritai, tai kodėl gi tame tarpe ir mums, lietuviams, kurie yra tikri turčiai lyginant su Afrikos skurdžiais, nepaimti ir neatsisakyti savo DVD grotuvų, kompų ir kt. ir visų pinigėlių neskirti Afrikai?

  Ar mes tik nesilegiame kaip žiurkių karaliai – ten žmonės iš bado miršta, o mes čia gyvename ir dar nuolat inkščiame, kad blogai gyvename. Bet juk NIEKO mes jiems neduosime, NES visiems visko neužteks. Jeigu visko atsisakysime, mums nieko neliks. Afrika – juoda skylė. Ten dykuma, lyginant su mūsų gėrove. O gal dar Indiją prisiminkime? Ar tą pačią Kiniją (ten vos ne MILIJARDAS nedavalgo).

  Ar aš klystu… pradėsite visi ryt paskutines kelnias mautis, kad tik žmonių gyvybes išgelbėti galėtumėte??? Abejoju. Susikursime daugybę teorijų kodėl to neverta daryti.

  Taigi. Viskas atsiriamia į ekonomiką – t.y. kaip ribotus resursus paskirstyti tarp tautų, žmonių, valstybių. Daugiau gauna vikresni, sėkmingesnis, stipresnis. Čia ne klausimas tame ar tai moralu, baisu ar gražu. Klausimas ir esmė tame, kad prie visų norų VISIEMS resursų nepakanka. Ir mes, lietuviai gerieji, į olas gyventi nelysime, net, jeigu žinosime, kad tą padarę galėsime pamaitinti kelis milijonus badaujančių žmonių. Gyvename čia ir vieną kartą. Todėl patogaus ir gero gyvenimo neatsisakysime.

  Taigi. Šis filmuka APIE MUS. MES ir esame žiurkių karaliais… :)

 11. artas says:

  To >O kas galėtų paneigti:
  Kad visiems resursrų nepakanka, tai tik mitas, kurio pagrindu palaikoma esama monetarinė politika, kitas reikalas, kad nenorima suteikti galimybės kažkam naudotis tais resursais. PVZ kad ir tos pačios Afrikos šalys – jos gerokai turtingesnės nei Lietuva, bet gyvena pusbadžiu todėl, kad Amerika ir PSO, ir SNO ir PPO ir.. ir .. ir tiesiog neleidžia Afrikai pasinaudoti savais resursais, jų bijo, nes Afrikoje labai galingas ekonominis potencialas ir jo galėtų tapti galingu konkurentu dabar egzistuojantiems ekonomikos lyderiams.
  Amerika joks lyderis – ji viską ką turi gavo už savo spausdintus dolerius – kitaip kalbant apvogė pasaulį.. ir apvagia dabar. Štai Žiurkių karalių tėvynė ir jų lizdas. Iš ten kyla visa kas blogiausia pasaulyje. Iš ten kyla ir Žiurkių Karalių ideologija.
  Lietuvoje mes nelabai pagelbėsime Afrikai – būtų gerai jei galėtume pagelbėti saviems tautiečiams, jų daug skurstančių, štai apie ką pirmoje eilėje turėtume galvoti.
  Dar kartą pasakysiu apie resursų trūkumą, kaip varomąją pasaulio monetarinę politiką. Ši politika orientuota į baimę – baimę, kad baigsis esami pinigai, baimę dėl rytdienos pasibaigus pinigams, baimę dėl to, kad kažkas gali aplenkti ir negausi pelno, po ko bankrutuosi, baimę, baimę, baimę.
  Baimė yra dabartinės pasaulio monetarinės politikos pagrindas ir jos varomoji jėga.
  Galima juk pagaminti daugiau maisto ir užtektų visiems, net Afrikai, bet trūksta pinigų tam apmokėti – įsivaizduojate trūksta popierinių pinigų.!!! Būtent godumas ir baimė pastoviai skatinami.
  Centrinių bankų užduotis ir yra palaikyti šią sistemą per pastovų pinigų trūkumą, skatinant baimę juos prarasti.

 12. admin says:

  Edvinai,
  įdėta nuoroda po pačių filmuku į YouTube:
  http://www.youtube.com/watch?v=Du7nBrXb8TY

 13. O kas galėtų paneigti... says:

  „Lietuvoje mes nelabai pagelbėsime Afrikai – būtų gerai jei galėtume pagelbėti saviems tautiečiams, jų daug skurstančių, štai apie ką pirmoje eilėje turėtume galvoti.“

  Artai, ar mes tikrai ne Ziurkiu karaliai??? :) Pagal filmuka, ziurkius irgi taip masto – ju daug, as vienas, kuo as galiu jiems padeti? NIEKUO, todel geriau paimsiu ka galesiu sau, nes „as nelabai galiu pagelbeti kitiems“, todel geriau as, negu kiti.

  Artai, juk neatsisakysi masinos, TV ir dar ko nors, kad Afrikoje nors viena zmoga nuo mirties is bado isgelbeti? Juk filosofija „Lietuvoje mes nelabai pagelbėsime Afrikai “ skamba geriau negu gyventi kokiame sodo namelyje be karsto vandens, kanalizacijos ir t.t. ……

  Ar tikrai resursai nera riboti??? PVZ, vanduo. Norite pasakyti, kad jo visur vienodai??? Panagrinekite detaliau Izraelio ir Palestinos konflikta. Atkreipkite demesio i vandens buvimo vietas. Ir tada pasakykite ar tikrai viskas tera tik virtuali manipuliacija???

  Ar Jus tikrai tikite tuo, kad ZEMEJE VISI SESI MILIJARDAI GALI GYVENTI BENT JAU TOKIOMIS SALYGOMIS KAIP MES, LIETUVOJE??? ….

 14. Titanas says:

  klasikinis liberalizmas laikėsi kraštutinių individualizmo formų. Žmonės šioje tradicijoje buvo traktuojami kaip egoistai, kurie siekia tik sau naudos ir gali remtis tik patys savimi – niekuo nėra susieti su visuomene, nei kitais žmonėmis.
  klasikinio liberalizmo idealas – minimali valstybė, kuri apsiriboja tik “naktinio sargo” vaidmeniu, t.y. apsaugo visuomenės narius nuo smurto.
  pabrėžtina, kad klasikinis liberalizmas yra pradinis liberalizmo sumanymo etapas. Vėliau buvo sudarinėjami tobulesni liberalizmo sumanymai.
  Belieka pasakyti, kad nemaža dalia požymių Lietuvos Respublikos santvarka 20 metų yra kaip klasikinio liberalizmo pavyzdys su kapitalizmo priemaišomis.

 15. artas says:

  To > O kas galėtų paneigti:
  O kodėl man turėtų rūpėti Afrika?
  Man rūpi sava visuomenė ir kol ji mano manymu gyvena blogai, tol man ji rūpės labiau, nei Afrika.
  Aš savo šalies patriotas, nesu dievas, nemyliu viso pasaulio, bet ir nesinaudoju visu pasauliu. Gyvenu iš to, ką uždirbu pats ir nieko neišnaudoju, net daug ką duodu kitiems iš to ką darau :)
  Kalbant apie resursus, ne aš juos padalinau visiems, būtų mano valia duočiau jiems daugiau vandens. bet nežiūrint į tai, visi gyvena ten, kur jų tėvynė – reiškia ta padėtis juos tenkina.
  Beje su resursais tokie dalykai – ginklams jiems ten visiems resursų pakanka, o priežasčių kariaut visada susiras. Ir kariauja tikrai ne dėl vandens.
  Todėl gailėti to, kuris pats savęs negaili nėra reikalo.
  Ir netikiu, kad visi 6 milijardai gali gyventi taip, kaip mes. Bet mes irgi negalime gyventi Afrikoje ir raškyti bananus nuo palmių. Neauga jie pas mus. Tai dabar turime skųstis dėl to?
  Pas visus savos sąlygos ir visi gyvena ten kur gimė. Sąlygas kuriame patys – nenorime kurti – gyvename urvuose.
  Apie Afriką jums galėčiau daugiau papasakoti, bet atrodo tikslo nėra. Detales galiu papasakot – pastatė jiems gamyklą gaminančią guminius batus, po poros sezonų investuotojai paliko tą gamyklą – padovanojo ir išėjo iš ten, neapsimokėjo jiems, negrai nenori dirbt..
  Tai jie per porą metų tą gamyklą sulygino su žeme. Tai tikras faktas. Neliko nieko iš tos gamyklos. Kaip pas mus Lietuvoje paskelbus Nepriklausomybę. Tai kodėl mes turime jų dėl to gailėt, kai pas pačius tas pat vyksta?

 16. Sarmatas says:

  Bet juk tiesa, kad dauguma mūsų, gal net visi, esame žiurkių karaliais. Na, gal kiti kokiam 1 ar 2 etape. Juk čia kalbama apie dvasinį būvį, o ne apie tai, kaip mes elgiamės. Kiekviena tauta turėtų rūpintis savo gerove, tačiau niekam nevalia elgtis nedorai su kitais. O tie kiti tegul gyvena taip, kaip jiems norisi. Bet ir jiems nevalia pamiršti, kad turi dorai elgtis su kitais.

 17. Custo says:

  Siaip puslapis man labai patinka, nes bandoma ieskoti tiesos.Tik gal supratama kad neturi jis dideliu resursu (tikiuosi bent kolkas) tai nelabai placiai zinomas.
  Siulyciau vistik bendramincius bandyti daugiau konkretesniu darbu: t.y siekti ka ir kaip konkreciai reiketu daryti kad pakeisti situacija sau (pilieciu-biciuliu) geresne linkme.T.y reiketu daugiau pildyti skyreli ALTERNATYVA, joje delioti visu gyvenimo sriciu pakeitimo algoritmus (ka ir kaip siektume daryti).Tai butu visos sritys ekonomika, sveikata, enegetika ir.t.t Siulau tame skyrelyje deti istatymu projektus ir juos diskutuoti su tais zmonem kurie yra racionalus, be emociju ir nepagrystu teiginiu.Be abejo atsakomybes istatymas yra tai ko reikia.

 18. Joniukas says:

  Apie tą patį kalba Freemanas: http://youtu.be/1M7qQpEDtIA

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top