Vokiečiai nepasitiki JAV ir siekia glaudesnių ryšių su Rusija

2019, 28 lapkričio, 16:35 | kategorija Ideologija | 6 komentarai | peržiūrų 600 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Remiantis apklausa, paskelbta likus kelioms dienoms iki NATO viršūnių susitikimo Hertfordšyre, daugiau vokiečių nori sustiprinti ryšius su Rusija ir Kinija, nei su Britanija ir JAV, rašo britų The Times

Aukštas Prancūzijos nacionalinio saugumo pareigūnas teigė, kad NATO išgyvena politinę krizę dėl skirtumų tarp skirtingo požiūrio į strategiją Rusijos atžvilgiu ir prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) priešiškos retorikos Europos adresu.

Turkijos invazija į šiaurinę Siriją, nepaisant Vakarų pasmerkimo, ginčai dėl karinių išlaidų o taip pat valstybių narių, tokių kaip Vokietija ir Vengrija, didėjantis atvirumas Kinijos atžvilgiu, suskaidė NATO.

Europos sostinės bijo būti izoliuotos ir tapti pažeidžiamomis, ir visa tai vyksta augančių abejonių, dėl Amerikos noro ginti jas užpuolimo atveju, fone. Jungtinių Valstijų ir Vokietijos santykiai šią savaitę labai pablogėjo po ginčo dėl Berlyno „balandžių“ politikos Kinijos atžvilgiu.

Susilpnėję ryšiai tarp dviejų šalių buvo pastebėti vakar paskelbus tyrimą, kuriame teigiama, kad tik 22% vokiečių nori būti saugomi JAV branduolinių ginklų, o 40% šalies gyventojų norėtų, kad juos apsaugotų Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos branduoliniai arsenalai.

66% vokiečių pasisako už glaudesnius santykius su Rusija, 60% – už glaudesnius santykius su Kinija, 50% – už glaudesnius santykius su Britanija ir 50% – už glaudesnius santykius su JAV.

Šią apklausą, kurioje dalyvavo 1000 žmonių, atliko „Körber Foundation“ tyrimų centro specialistai.

Panašias vokiečių požiūrio į santykius su JAV blogėjimo tendencijas skelbia ir „Pew Research Center“ agentūra, kurios pateikiami duomenys liudija, jog 2017 santykius teigiamai vertino 42%, o jau 2018 – tik 24%. Atitinkamai blogai vertino 56% – 73%. Tiesa, pačių amerikiečių požiūris į santykius su vokiečiais pakito nedaug.

Kitą savaitę NATO narės susitiks viešbutyje „Grove“ (Grove Hotel) Watfordo priemiestyje, kur švęs 70-ąsias Aljanso metines.

NATO vienybę šiandien išbando Turkija, kurios atstovai, kaip tapo žinoma, pasisako prieš planus ginti Lenkiją ir Baltijos šalis.

Ir tai žada tęstis iki tol, kol likusios NATO narės pripažins Sirijoje kovojančias kurdų pasipriešinimo grupes teroristine grupuote.

„(Turkai) ima įkaitais europiečius, blokuoja karinio planavimo patvirtinimą ir reikalauja nuolaidų“, – sakė vienas diplomatas interviu naujienų agentūrai „Reuters“.

Be to, labai išsiskiria vizijos strategijos srityje. Prancūzijos prezidentas Macronas, neseniai paskelbęs apie NATO „smegenų mirtį“, palaiko suartėjimą su Rusija, o taip pat kalba apie galingesnės Europos armijos sukūrimą.

Vokietija ir Norvegija norėtų išlaikyti dabartinę NATO struktūrą.

JAV pareigūnai tvirtina, kad Vašingtonas „lieka laive“, nors Donaldas Trampas reikalauja reikšmingesnių savo sąjungininkų indėlių.

Vakar Prancūzijos gynybos ministerijos užsienio reikalų generalinė direktorė Alice Guitton pareiškė, kad NATO, kaip organizacija, nemirė, tačiau jos viduje daug nesutarimų ir trūksta kolektyvinės valios veikti.

„Kariniu požiūriu ji veikia gana gerai“, – pabrėžė ji, kalbėdama Berlyno saugumo konferencijoje. „Tačiau ji šiuo metu išgyvena politinę krizę“.

Generolas Philipas Breedlove, buvęs JAV karo pajėgų vadas Europoje, paragino Amerikos sąjungininkes nerizikuoti ir neleisti Rusijai ir Kinijai vis labiau silpninti aljansą.

Jo teigimu, solidarumas yra ne „dovana“, o „kažkas, už ką turime kovoti kiekvieną dieną“.

infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 6

 1. Vytas says:

  I6 pirmo žvilgsnio D.Trampo finansinės pretenzijos NATO šalims atrodo lig ir teisingos – ind4lis į šios organizacijos veiklą turi būti proporcingas. Bet tai tik iš pirmo žvilgsnio. Jei pažiūrėsime atidžiau, tai pasirodys , kad tai toli gražu ne taip. Pirmiausia, JAV atvirai deklaruoja, kad pirmiausia Amerikos interesai. T.Y visi partneriai nėra lygiateisiai su JAV, jų interesai nėra JAV veiksmų ir interesų zonoje. Antra, JAV yra , bent šiuo momentu, daug geresnėse pozicijose ir dėl dolerio dominavimo pasaulyje, ypač prekybos nafta srityje. Europa ir taip subsidijuoja JAV, nes šalys, kuriose yra JAV karinės bazės, praktiškai jas ir išlaiko. Trečia, visos sankcijos Rusijai bumerangu smogia Europai, o ne JAV. Ir smogia ne mažiau, kaip Rusijai. O kur dar Trampo pradėtas muitų karas, bandymai primesti Europai naudingas tik JAV prekybos sąlygas, tokių reiškinių, kaip „geltonosios liemenės“ Prancūzijoje organizavimas ir t.t. Todėl „mylėti“ amerikonus ES šalių žmonėms nėra už ką. Tame tarpe ir lietuviams, nes valdžia, pradedant prezidentu iš kailio neriasi, kad tik parodytų lojalumą JAV. Ir negaila ne tik 2 procentų BVP, bet ir keturių, kaip siūlo kai kurie politiniai „veikėjai“.

 2. romanas says:

  Puikus komentaras !

 3. konkurencijos nėra says:

  Solomono planas vykdomas.

 4. Pestininkas says:

  O keisčiausia kad Putinas kaip atsvara vakarams parodomas su Kinija??? ! Tas žmogus, kuris su jo aplinka įvairių turtų pas savo „PRIEŠUS“, „BRANGIUS PARTNERIUS“ Europoj prikaupe, ir vaikus išleidę mokytis!? Vat kaip ylos iš maišų išlenda. Tik ne visi gi durniai- runkeliai, juk dabar gi ne 1917 ir 1940 metai, nemaža žmonių ir RF susigaudo kur jie vedami, ir tam priešinasi…..

 5. yep>>>>pestininkas says:

  prasiplauk tu savo besmegene galvele asiliuk…..su savo kvailais komentarais

 6. Pestininkas says:

  yep- tik tiek gaiduk sugebi iš savo „intelektualios“ galvos sukurt? Kietai pakeverzojei čia, ane?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top