WEF vadovas Klausas Schwabas per KLR televiziją pareiškė: „Kinija yra pavyzdys daugeliui šalių”.

2022, 29 lapkričio, 6:30 | kategorija Ideologija | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 165 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Klausas Švabas

WEF įkūrėjas ir prezidentas vokietis Klausas Schwabas gestikuliuoja per spaudos konferenciją, vykusią 2017 m. sausio 10 d., Kelne, netoli Ženevos, Šveicarijoje. (The Associated Press)

Pasaulio ekonomikos forumo (WEF) įkūrėjas ir vadovas Klausas Schwabas neseniai davė interviu Kinijos valstybinei žiniasklaidai ir pareiškė, kad Kinija yra „sektinas pavyzdys” kitoms valstybėms, praneša amerikiečių „Fox News”

84 metų K. Švabas šiuos komentarus išsakė duodamas interviu CGTN žurnalistui Tian Wei praėjusią savaitę Bankoke (Tailandas) vykusio APEC vadovų aukščiausiojo lygio susitikimo metu.

Švabas teigė, kad jis gerbia „didžiulius” Kinijos pasiekimus modernizuojant ekonomiką per pastaruosius 40 metų.

„Manau, kad ji yra pavyzdys daugeliui šalių”, – sakė Švabas, o paskui patikslino, kad, jo nuomone, kiekviena šalis turėtų pati nuspręsti, kokią sistemą ji nori pritaikyti.

„Manau, kad turėtume būti labai atsargūs primesdami [kitiems] sistemas. Tačiau Kinijos modelis neabejotinai yra labai patrauklus modelis daugeliui šalių”, – sakė K. Schwabas.

Švabas nedetalizavo, kokie Kinijos modelio aspektai jam patinka ir kurie iš jų būtų naudingi kitoms šalims.

Kiniją valdo absoliuti Kinijos komunistų partijos (KKP) valdžia, kuri neleidžia žmonėms praktikuoti pasirinktos religijos ar tikėjimo ir netoleruoja kitokios nuomonės ar kritikos.

2014 m. KKP paskelbė moralinio reitingavimo sistemą, pagal kurią asmenys, vyriausybinės organizacijos ir įmonės reitinguojami pagal socialinį kreditą. Buvo lyginama su aplinkosaugos, socialiniais ir valdymo (ESG) balais, kuriuos naudoja didžiosios finansų įstaigos ir pasaulinės organizacijos, kad sukurtų tam tikrą socialinio reitingo sistemą, skirtą daryti įtaką žmonių elgesiui ir keisti visuomenę.

2019 m. Klausas Švabas teigė, kad ESG balai yra būtini suinteresuotųjų šalių kapitalizmui.

„Suinteresuotųjų šalių kapitalizmas – modelis, kurį pirmą kartą pasiūliau prieš pusę amžiaus – privačias korporacijas laiko visuomenės patikėtinėmis ir neabejotinai yra geriausias atsakas į šiandienos socialinius ir aplinkosaugos iššūkius”, – rašė jis. „Turėtume pasinaudoti šiuo momentu ir užtikrinti, kad suinteresuotųjų šalių kapitalizmas išliktų nauju dominuojančiu modeliu.”

2020 m. Kinijos vyriausybė be jokios atskaitomybės ar skaidrumo prastūmė Honkongo „nacionalinio saugumo” įstatymą, kuris, kritikų teigimu, suteikė valdžios institucijoms pretekstą žiauriai susidoroti su demokratijos šalininkais.

Neseniai Vakarų šalys apkaltino Kiniją, kad ji mažiausiai milijoną uigūrų ir kitų etninių mažumų atstovų uždarė į sulaikymo stovyklas, kur, daugelio teigimu, jie buvo kankinami, seksualiai prievartaujami ir verčiami atsisakyti savo kalbos ir religijos.

Pekinas šiuos kaltinimus atmetė kaip Vakarų valstybių fantazijas.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top