Žemės pardavimas, o gal grobimas?

2017, 16 lapkričio, 9:00 | kategorija LPT | 19 komentarų | peržiūrų 953 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Palestina

Žalia spalva — palestiniečių nuosavybėje esanti žemė, balta — žydų

Pranas Valickas

Pirmame paveiksliuke baltai nuspalvinti žemės plotai, kuriuos palestiniečiai buvo pardavę žydams iki 1946 metų. Nupirktą žemę apgyvendino kolonistai žydai.

Antras paveikslėlis — taip Palestinos žemę 1947 metais padalino Suvienytų Nacijų Organizacija — labai „teisingai“ ir dosniai atseikėjo žydams.

Toliau jau vyko ne pardavimas, o užgrobimas.

2000 metais palestiniečiai valdė tik žaliai nuspalvintus plotelius ketvirtame paveiksle.

Žemė iš palestiniečių ir toliau atiminėjama.

Štai ką reiškia žemės pardavimas užsieniečiams

Naikindami žemės pardavimo užsieniečiams saugiklius Seimo nariai teisinasi, kad to reikalauja Europos Sąjunga, nes to neva reikalauja laisvas kapitalo judėjimas, laisva rinka ir laisvas žmonių judėjimas.

Todėl panagrinėkime tariamą laisvę. Mes savo tėvynėje turime leisti lygiomis teisėmis su mumis konkuruoti visiems atvykėliams, o taip pat ir sėdintiems savo šalyje (turiu omenyje ES ir NATO valstybių piliečius). Teisės lygios, o kaip su galimybėmis? Vakarų Europoje minimalus atlyginimas yra 1500-2000 eurų per mėnesį, Lietuvoje — 380 eurų, t.y. Vakaruose 4-5 kartus didesnis. Toks atlyginimų skirtumas ir yra pagrindinė priežastis dėl ko jaunimas masiškai iš Lietuvos išvažiuoja į Vakarus. Jau vien dėl tokio milžiniško atlyginimų skirtumo lietuvių galimybės pirkti žemę Lietuvoje yra apie 5 kartus mažesnės negu vakariečių. Antra nelygių galimybių priežastis yra Quantitative easing (QE).

QE yra Europos Sąjungos pinigų politikos įrankis. Išvertus į lietuvių kalbą QE reiškia „Kiekybinis palengvinimas“. Ką gi Briuselis lengvina. QE esmė yra ta, kad Briuselio biurokratija prieš kelis metus nutarė išleisti beveik du trilijonus (du tūkstančius milijardų) tuščių, niekuo (t.y. prekėmis) nepadengtų eurų. Kaip nutarė taip ir daro — kiekvieną mėnesį į apyvartą įveda beveik po šimtą milijardų tuščių eurų. Juos gauna didieji Vakarų Europos bankai, didžiosios korporacijos ir kitos su jais susijusios gamyklos ir asmenys — tokių Lietuvoje nėra, t.y. lietuviai tuščių eurų negauna. Šitai Briuselio ir Centrinio ES Banko produkcijai materializuoti reikalingi daiktai, kuriuos būtų galima už tuos tuščius eurus pirkti. Todėl reikia išplėsti parduodamų dalykų asortimentą, o tai yra žemė, vidaus vandenys, miškai, žemės gelmių turtai. Kaip tik tą ir nori pradėti išpardavinėti mūsų Seimas.

Primenu, kad eurobanknoto atspausdinimas (nesvarbu ar 10, ar 200 eurų) kainuoja kelis centus — tiek kainuoja popieriaus skiautė ant kurios jis atspausdintas ir dažai. Todėl Briuselis nukirtęs vieną medį iš jo gali pridrožti milijardą eurų — kuris lietuvis gali susilyginti ir „sąžiningoje“ konkurencijoje-varžytinėse arba vakarietiškai vadinamame aukcione nugalėti QE ir nusipirkti žemės gabalėlį Lietuvoje? Atsakymas aiškus, kad nė vienas, jei tik to panorės Briuselio biurokratai ir pinigų spausdintojai. 2014 metais prieš lito panaikinimą ir euro įvedimą vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius, ministrai ir Seimo nariai dievagojosi, kad įvedus eurą kainos nekils ir kad euro įvedimas labai pagerins ūkio padėtį. Tačiau matome kad kainos pakilo, o kai kurių dalykų skaitline reikšme kiek buvo litais, tiek dabar yra eurais. Kodėl neveikia Butkevičiaus ir kitų prisiekinėjimai, kad to nebus? Todėl, kad nei nuo Butkevičiaus, nei nuo vyriausybės, nei nuo seimo visiškai nepriklauso pinigų politika — jie ją visą atidavė Briuseliui. Ir niekas nuo jų nepriklauso. Todėl jų užtikrinimai verti tiek pat kaip ir agentūros VBS (viena bobutė sakė).

Visais laikais okupantai atiminėjo turtą iš okupuotų kraštų gyventojų. Prisiminkime kaip sovietai iš visų lietuvių atėmė ir žemę, ir visas santaupas, miestuose didesnius gyvenamus namus, jau nekalbant apie visas gamybos priemones. Amerikonai sugalvojo kitaip — jie visas užkariautas teritorijas apiformina kaip pirkimo-pardavimo sutartį. „Pirko“ Aliaską, Luizianą, Floridą ir daug kitų žemių… taip pat ir Manheteną, ant kurio stovi Niujorkas, irgi pirko ir nuo jo visus „pirkimus“ pradėjo. Pasirodo toks grobimo būdas yra patogesnis, nes visiems galima sakyti, kad „pirkėjai“ yra labai taikūs filantropai — tiesiog caca-lialia, o pardavėjai patys yra kvailiai, jei tokius brangius, neįkainuojamus dalykus kaip žemė pardavinėja pusvelčiui. Todėl dabar amerikiečių išradimą nori mums ir ne tik mums pritaikyti labai „taikinga“ Europos Sąjunga ir išvaryti mus iš Lietuvos kaip žydai išvarė palestiniečius — žiūrėkite paveikslą.

Yra dar vienas niuansas, į kurį kol kas beveik niekas nekreipia dėmesio. Tai konsolidacija. Seimo nariai kartu su saugiklių dėl žemės pardavimo panaikinimu stumia ir konsolidaciją. Kas gi tokio ji yra. Konsolidacija yra lotyniškas žodis ir reiškia sujungimas, suvienijimas, suliejimas. Dabar Seime sėdi daug „valstiečių“ didžiažemių valdančių tūkstančius hektarų žemės. Visų Seimo didžiažemių valdomi žemės plotai ir ploteliai išmėtyti gan toli viens nuo kito, o tarp jų yra kitų mažesniųjų ūkininkų žemės ir sodybos. Karbauskio žemės plotai irgi labai plačiai išmėtyti. Didžiažemiai jau seniai siekia prastumti įstatymą, kad visus jų turimų žemių plotus galima būtų apjungti į vieną masyvą, o tai reiškia, kad mažesnieji ūkininkai jų kaimynai bus nuvaromi nuo savo žemės juos perkeliant tolyn nuo didžiažemių į šabakštynus ar tuščius laukus.

Tokį prievartinį perkėlimą nelabai daug iš jų išgyvens, nes turės palikti senas sodybas (jas nugriaus didžiažemiai) ir naujoje vietoje viską statytis iš naujo. Daug jų neištvers tokios konsolidacijos. Galimas dalykas, kad seimo didžiažemiai „žemės saugiklių naikinimo“ triukšmeliu pridenginėja jiems labai rūpimą konsolidaciją. Seimo „valstiečių“ nagai labai į save lenkti — dėl to jie ir didžiažemiai — todėl spėju, kad konsolidacija ir yra jų pagrindinis tikslas. Konsolidacija nė kiek neprieštarauja tam, kad Karbauskis ir jo valstiečiai rinko parašus Žemės Referendumui. Reikia nepamiršti, kad komunistų atimtos ir dar žemdirbiams negrąžintos žemės yra daugiau kaip milijonas hektarų. Šita žemė dabar kol kas yra valstybinė. Todėl manau, kad Seimo valstiečiai žemės pardavimo saugiklius greičiausiai naudoja pridengti „žemės konsolidaciją“, o ją prastūmę susikurs sau puikias galimybes šitą milijoną hektarų be vargo „privatizuoti“. Tai labai riebus kąsnis ir todėl galima ryžtis bet kokiam žingsniui.

Pabaigai dar kartą priminsiu kokį pavojų kelia QE. Kai tokiu greičiu Briuselis spausdina eurus, tai jie labai greitai nuvertės taip, kad pardavę žemę jos jau nebeatgaus, o pinigėliai virs makulatūra. Argi dar nematote – tik spėjo įvesti eurą, o kainos skaitline verte kiek buvo litais, tiek dabar eurais. Ir toliau euras tokiais pat šuoliais eis pirmyn.

P.S. internete sklinda nuotraukos paaiškinimai, jog ji neteisinga, neatspindi tikrovės ir pan., – kai kam nepatinka nepagražinta tiesa.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 19

 1. konkurencijos nėra says:

  Surašyta beveik teisingai, bet ką daryt?

 2. Svetimas says:

  Nieko nepadarysi,viskas nuspresta globalaus prediktoriaus…

 3. Jonaitis says:

  Globaliu mastu nieko nenuveiksime,bet savo“ kieme“ bandyt verta.Dabartiniam politiniam fone,nera ne vienos rimciau oponuojancios politines jegos.Esamas propagandos lygis – zveriskas,baigia visus uzzombinti.Visu pirma reikia pinigu informaciniam-svietejiskam darbui.Pinigus galima butu rinkti is uzsienio lietuviu.Tai daryt kol paskutinis emigrantas is lietuvos ,neisjunge sviesos.

 4. Svetimas says:

  Nebukite naivus zmones.Jus tikite,kad jus galite ka nors itakoti ar pakeisti…Viskas yra valdoma prediktoriaus

 5. to Svetimas says:

  Gyvenantis prediktoriaus realybėje taip yra jo valdomi žmones,gal esi girdėjęs kad pririšus maža drambliuka už virvutes ir įbedus kuola į žemę jis eina ratu tiek kiek leidžia jam virvutė,kai užaugo virvute nuėmė jam nuo kojos,ir jau suaugęs dramblis ėjo tuo pačiu ratu nesusimąstidamas kad yra gyvenimas ir už jo vaikystės rato ,iseik is savo rato tai yra prediktoriaus sistemos rato ir suprasi kad yra ir kitoks gyvenimas

 6. konkurencijos nėra says:

  Tai kas yra prediktorius?

 7. to konkurencijos nera says:

  Save jis pavaizdavo ant dolerio banknoto kaip piramidės viršūnėje esanti visus stebinti akis,kuri jo supratimu reiškia kad aš jus visus stebiu ir kontrolioju nuo jūsų gymimo iki jūsų mirties,piramidė reiškia kad jis surenka visų mūsų gyvybine energija,ir tikrai ne vien pinigų pagalba,gymes vaikas turi daugiausiai gyvybinės energijos,o mes mirštama kai jos visai nebelieka,neskaitant nelaimingų atsitikimų, karų iš kurių taip pat surenka didžiulį kiekį mūsų sielvarto ir baimės energijos.Prediktorius tai tas kas stovi piramidės viršuje vienas vienintelis,kuris visą valdima perduoda savo sūnui iš kartos į kartą,jo klauso tie kurios jis išlaiko,jo islaikytiniai turi tuos kurios jie išlaiko ir taip toliau,iki mūsų paprastų žmogelių įskaitant ir visų mūsų valdžias

 8. pestininkas says:

  Per nuomonių skirtumus, per sukurtas „teorijas“ „jiė“ mus valdo! Tam sukurtos mip, pa kol žmogus neištruks iš to lauko, pa tol viskas bus, kaip buvę!

 9. konkurencijos nėra says:

  Džiugu, džiugu – bunda jau Vyrai!

 10. Alvydas says:

  Žemė jau 20 a. matas, jau praeitis. Žmogus svarbiau, jų jau 1/3 arba 1 250 000 iš mūsų tautos pavogė. Žemės nėra- nėra valstybės, žmonių nėra- nėra tautos. Prūsų seniai nėra, daug rūšių, kalbų sunyksta ir kas??? Tokia raida, ciklai, jėga neišsilaikysi. Visam tam tik gali padėti didelis sąmoningumas, o jis deficitas.

 11. Dovydas says:

  Taip, Alvydai, žmogus didžiausias turtas.

  Kaip yra fiziniai dėsniai, taip yra ir subtilesni dėsniai. Vienas iš jų : „prieš ką kovoji – tą stiprini“. Gandis šitą dėsnį puikiai pritaikė. Užtat prieš negeroves nereikia kovoti, jas tik sustiprinsi. Nieko nedarysi – jos plėsis, tik lėčiau, nei kovojant. Vienintelis kelias – skirti energiją, vystyti dalykus, kurie yra PRIEŠINGI negerovėms. Kaip sakant, daryti geroves. Gražiai skamba “ kovosim prieš blogį“. Netgi, fizinės logikos rėmuose, logiškai tai atrodo. Deja, tik sustiprinsi blogį, pats tuo išsitepsi ir … „drakonas mirė – tegyvuoja drakonas“.

 12. Dovydas says:

  prediktoriui. Pačioj pačiausioj viršūnej – “ sėdi“ Dievas ( Gamta, Visa_ta, kaip kas vadina Tą Vienį, visumą ), kuris ne tik, kad pasireiškia per kiekvieną esantį „žemiau“, bet visi ir yra sudaryti iš Jo. Tavo vadinami prediktoriai tik patys mano, kad nuo jų kažkas priklauso ir atitinkamą vaidmenį atlieką. Kaip ir mes kiekvienas savo. Taip, jie turi metodikas, kaip pirmiems dieviškajį impulsą pamatyti ir iš to asmeninę naudą apturėti. Kas iš to? Kas Tau ar bet kam kitam lemta ( karma) – joks prediktorius nepakeis. Tik pats… Ir tai tik nuo tada, kai pasieksi tam tikrą samoningumo lygį. Iki to laiko – viską Tavo gyvenime apsręs programa-karma.

 13. Algirdas says:

  Džiugu matyti panašiai mąstančius žmones šioje svetainėje tegul ir tik komentarų skiltyje.

 14. Svetimas says:

  Kas is to kad jums dziugu…viskas tuom ir baigsis.?

 15. Alvydas says:

  Šiaip tai Gandį finansavo ir rėmė garsusis litvakas. Tikslas buvo manau susilpninti Angliją kilant Amerikai. Ir Dievas težino kaip ten ištikrųjų bet, jei durų nerakinsi, pinigus kolidoriuje paliksi, peilį mažam vaikui duosi, kaip tie žyda klusniai ėjo prie duobės, bet pasimokė ir atominę pasidarė, ir bankus valdyt pradėjo ir mus tebevaldo?

 16. To "Alvydas" ir kitiems mastantiems. says:

  Paskaitykite Biblija -senaji testamenta (tai ta pati Tora) tada suprasite, kodel „zydai klusniai ejo prie duobes“. Skaitykite rimtai,mastydami ir jums atsivers protas, nes suzinosite visu blogybiu giliausias saknis. Tada suprasite,kodel yra stumiama i prazuti musu (lietuviu) tauta.paciu lietuvos visu spalvu valdziagyviu rankomis.

 17. pestininkas says:

  Alvydui pagarba už teisingą mintį!

 18. Lietuve says:

  Del palestinos zemiu nuosavybes ir priklausomybes – daug meluojate- žydų istorija prasideda šalyje , kuri biblijos šaltiniuose vadinosi Xanaanas- pats seniausias šios žemės pavadinimas, nors trečiajame tūkstantmetyje Egipto raštuose šios teritorijos rašomi ir kitokie pavadinimai. Vėliau pietinis Xanaanas pavadinama Judėja – laisva Xasmonėjų valstybe, Judėjos vardas suteikiamas visai teritorijai. Romos imperatoriui Adrianui 135 mūsų eros metais sužlugdęs žydų sukilimą, kuriam vadovavo Bar- Koxba- kurio vadovaujami sukilėliai gyvi susidegino, ber neoasidavė Romos okupacijai. , uždraudė pavadinimą „{{JUDĖJA“ , pervadino SIRIJA_PALESTINA, o Paalestinos pavadinimas kildinamas iš ateivių į Xanaano žemes, kurie vadinosi filistinais- ateiviais iš kitur. Taip toliau ir lieka tas svetimas pavadinimas tikroms žydų žemėms, kurias okupavo svetimšaliai 7 kartus, o Jeruzalę sunaikino iki pamatų 12 kartų svetimi okupantai…., žydams grėsė nuolatinė tremtis, jie bėgo į visas pasaulio šalis, kuriose kūrėsi kaip ateivia, be teisės turėti nuosavybės į žemes ir kitą nekilnojamą turtą.
  Mielieji nemeluokite, nerašykit istorijos, kurios nežinote
  Pagarbiai tiems , kurie skaitysite Irena

 19. Dalia says:

  Jūs rašote tiesą, Lietuve.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top