Zigmas Vaišvila. Latvijai – 100

2018, lapkričio 19, 6:07 | kategorija LPT | 1 atsiliepimas | peržiūrų 275 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Šiandien su šia švente pasveikinau seną pažįstamą – Ziedonį Čevers. Kruvinąjį 1991 m. sausį Ziedonis vadovavo Latvijos vidaus reikalų ministerijai, kurią šturmavo perversmininkai. Latvijos Vyriausybei tuo metu vadovavo Ivars Guodmanis, fizikas, Latvijos Tautos Fronto atstovas.

2002 m. Ziedonis Čevers pabandė grįžti į politiką, drauge su bendraminčiais įsteigęs Latvijos Laisvės partiją. Latvijos Saeimos rinkimuose VRK neregistravo šios partijos sąrašo. Dėl šios partijos rinkiminiuose TV videoklipuose korektiškai, bet nuotaikingai pavaizduotos būsimos Latvijos narystės Europos Sąjungoje vaizdelių buvo iškelta baudžiamoji byla. Šią baudžiamąją po jos nutraukimo net septynis kartus atnaujindavo! Paskutinįjį kartą atnaujinus, Ziedoniui reikalus žinantis asmuo paaiškino, kad Latvija šiuo atveju niekuo dėta. Vėjas pučia iš kitur – iš Briuselio.

Latvijoje taip pat susidorojama su kitaminčiais. Visapusiškai.

1992 m. pavasaryje Rusija nutraukė naftos tiekimą į Mažeikių Naftą, nors tarpvalstybinė naftos tiekimo sutartis su Lietuva tebegaliojo. Padedant Ziedoniui ir dalykiškai dirbant tuometiniam Mažeikių naftos vadovui a.a. G. Kiesui, Lietuvos Vyriausybėje kaip Ministro Pirmininko pavaduotojas būdamas atsakingu ir už energetiką, su tuometine Latvijos Vyriausybe žaibiškai sudėliojome ir per mėnesį paruošėme alternatyvą – naftos tiekimą į Mažeikius iš Ventspilio uosto per Biržus. Mažeikių naftai tai tekainavo 1 mln. USD.

Ir to pakako, kad Rusija, pamačiusi tikro Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo rezultatus, atnaujintų naftos tiekimą į Lietuvą.

Vėliau mačiau daugybę Lietuvos valdžių deklaracijų apie gražų bendradarbiavimą su Latvija, tačiau tikrų darbų nemačiau. Medžioklių, kuriose buvo sprendžiami, matyt, kai kam labai svarbūs klausimai, nevadinsime didžiais tarpvalstybiniais laimėjimais.

Net narystei Europos Sąjungoje privaloma Lietuvos ir Latvijos sienų sutartis neratifikuota (dėl jūrinės sienos nesutarimų).

Matėme ir Lietuvos šunybes, iškrėstas Latvijai. Snoro banko dukterinis bankas Latvijoje AS Krajbanka taip pat pateko į bankrotą, nes Lietuvos valdžia, pradėjusi Snoro banko aferą, neteikė Latvijai paaiškinimų ir informacijos, kas vyksta su Snoro banku.

O pagal Latvijos įstatymus už Latvijoje registruoto dukterinio banko įsipareigojimus bankroto atveju atsako motininio banko savininkai. Prieš pat nežinion patekusio AS Krajbanka bankroto iškėlimą šio banko motininio banko – Snoro banko – savininku tapo Lietuvos valstybė.

Tikėsimės, kad šventės proga Latvija to neprimins Rygoje viešinčiai Lietuvos Prezidentei.

Stiprybės Latvijai ir jos Tautai!

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytasr says:

    Kad tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje politiniai – ekonominiai bei teisiniai procesai vyksta labai panašiai, stebėtis nėra ko – juk mokytojai tai tie patys, iš už jūrų marių. Ten politinių susidorojimų mašina ištobulinta iki aukštumų. Juk ne veltui atsirasti trečiai rimtai politinei partijai – konkurentui esančioms dviem praktiškai šansų nėra. O kaip jas „suvalgyti“ tiek Latvijoje, tiek Lietuvoje demonstruojami identiški metodai. Iškelt bylą, ją marinuot iki begalybės, bylos baigtis nesvarbi – politinis oponentas per tą laiką „išties kojas“.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.

top