A. Kubilius susikvietė Rusijos 5-ąją koloną, siekdamas padėti pastarajai tapti europietiška šalimi

2019, 12 gruodžio, 10:38 | kategorija Ideologija | 3 komentarai | peržiūrų 486 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Andrius Kubilius

Trečiadienį Europos Parlamente (EP) Briuselyje Europos liaudies partijos frakcijos nario Andriaus Kubiliaus iniciatyva steigiamas neformalus „Europietiškos Rusijos Draugų Forumas“. Ta proga yra rengiama pirmoji Forumo diskusija apie europietiškos ir demokratinės Rusijos ateitį. Diskusijoje kalbės Rusijos opozicijos atstovai: artimas A. Navalno bendražygis Vladimiras Milovas ir gerai žinoma ekspertė Lilija Ševcova, taip pat žinomi ekspertai  iš Briuselyje veikiančio Vilfrido Martenso Europos studijų centro bei įvairias politines grupes atstovaujantys EP nariai. Forume taip pat bus pristatyta europarlamentaro parengta Vakarų strategija Rusijos atžvilgiu.

„Tai jau antrasis Forumas, kurį steigiame Europos Parlamente. Pirmasis „Rytų Kaimynystės Forumas“ susilaukė didelės sėkmės ir sudaro galimybes įvairiais aspektais diskutuoti Rytų Partnerystės  politikos ateitį. Šiandien steigiamas naujas Forumas suteiks galimybę aptarti Rusijos ateitį, Vakarų vaidmenį padedant Rusijai tapti europietiška šalimi“,– sako europarlamentaras Andrius Kubilius.

Rusijos ateities ir Europos Sąjungos santykių su Rusija tema pastaruoju metu tampa labai svarbia ir sulaukia įvairių strateginių idėjų. Vieną iš jų pastaruoju metu pateikė Prancūzijos Prezidentas E.Macron, teigiantis, kad su Rusijos Prezidentu V.Putinu reikia neatidėliotinai siekti besąlyginio dialogo ir su juo tartis dėl bendros Europos saugumo architektūros.

„Mums tokia santykių su Rusija idėja nėra priimtina, todėl savo koncepciją, kuri susilaukia vis daugiau dėmesio. Mūsų įsitikinimu, Europos Sąjunga turi ne siekti besąlyginio dialogo su dabartine Rusijos valdžia, bet įgyvendinti tokią ilgalaikę santykių su Rusija strategiją, kuri padėtų Rusijai transformuotis ir sugrįžti prie europietiško ir demokratinio vystymosi kelio.  Tai būtų  naudinga ne tik pačiai Rusijai, bet ir visam Europos žemynui ir plačiajam pasauliui“, – teigia A. Kubilius.

Vienas iš šio Forumo tikslų – tęsti ES Kaimynystės Rytų forumo metu pradėtas diskusijas apie Rytų Partnerystę, nes Rytų Partnerystės šalių (ypač Ukrainos) sėkmės pavyzdys turėtų milžinišką pozityvų poveikį europietiškos Rusijos transformacijai. Lygiai kaip ir aiški ES strategija, kokie konkretūs praktiniai santykiai (laisvos prekybos, bevizio kelionių režimo) galėtų būti ateityje sukurti tarp ES ir europietišką transformaciją įgyvendinusios Rusijos.

„Tokia transformacija neįvyks greitai, besąlyginis dialogas su Putinu gali jai tik pakenkti, bet mes tikime demokratinės Rusijos ateities perspektyva ir raginame ES jau dabar investuoti į tokią perspektyvą“, – sako A. Kubilius.

Forumo iniciatoriai tiki, kad neformalus Europietiškos Rusijos draugų Forumas, vienijantis bendraminčius EP narius, politikos ekspertus, europietiškos Rusijos šalininkus pačioje Rusijoje, gali būti reikšmingas kuriant ilgalaikių ES santykių su Rusija strategiją, kurios įgyvendinimas padėtų Rusijai transformuotis.

Pasak europarlamentaro, šis Forumas taip pat nusiųs signalą Rusijos pilietinei visuomenei ir politinei opozicijai, kad Europos Parlamente jie turi paramą kovojant už demokratiškesnę, skaidresnę ir pagarbesnę savo piliečių ateičiai Rusiją.

(Kas yra 5-oji kolona? – Tai tokia politinių permainų norinti grupuotė, kuri savo tikslo siekia užsienio intervencijos į savo valstybės politiką būdu – sarmatas.lt)

šaltinis: tsajunga.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

  1. Vytas says:

    Paradoksas (o gal taisyklė?), kad konservatoriams labiau rūpi ne Lietuvos reikalai, o užsienio šalių, tokių, kaip Ukraina, Rusija ar ne kokia nors Uganda Afrikoje. Ir Lietuvoje jie yra ta „penktoji kolona“, už pinigus ar asmeninių interesų patenkinimą pasiruošusi parduoti bet ką ir bet kam. O paklausa tokiems visada buvo, yra ir bus.Tokie „penktakolonininkai“ užtikrina suinteresuotoms valstybėms ar transatlantinėms kompanijoms galimybę likviduoti bet kokią ekonominę konkurenciją bet kokioje šalyje. Lietuva, tiesa, per smulki žuvelė, bet ir ją, tokių kaip Kubilius asmenyje, naudoja nesikuklindami Vakarai, ypač JAV.O ryškiausiai penktosios kolonos veikia Ukrainoje (praktiškai jau įvykdė užduotį), Rusijoje ir Kinijos Honkoge.

  2. Myndė says:

    O gal tiesiog Lietuva jau pakankamai išparduota, galima kitais užsiimti?

  3. alfa says:

    Tur but nori nurezti pencijas ir rusu pencininkams,nes musiskiai ubagai ,ir neber ka rezt

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top