Algimantas Rusteika. Stukačių Lietuva

2017, 30 gruodžio, 1:04 | kategorija LPT | atsiliepimų (23) | peržiūrų 1 082 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

 

Algimantas RusteikaAr galėtumėt ramiai gyventi, jei per langą nuolat stebėtų ir jei tik kas nepatiks – tuoj apskųstų? Ar norėtumėt bendrauti su bendradarbiu, dalintis mintimis su kaimynu, kuris apskundžia viršininkams ir policijai? Patiktų gyvenimas kameroje, kur pro akutę tave nuolat stebi kontroliuojanti akis?

Ar įmanoma laisvai rašyti ir kurti, dalintis požiūriais aplinkoje, kur sėdi skundikų gaujos narys, gal ne tave skundžiantis, bet ką gali žinot, kada jam užeis ir nepatiksi? Nors ir gero norintis, tavo pažįstamas, nedurnas ir garbus kituose reikaluose žmogus?

Kaip seniau buvo sunku rasti šeimą, kurios narių neišvežė, taip dabar nelengva rasti žmogų, kurio pažįstamų ar jo paties feisbukas neužblokavo. Kas čia darosi, primena seną gerą rusišką stalinizmą: kiekvienoje laiptinėje po informatorių, visur kyšo didelės ausys, fiksuojančios, ką kalbi ir galvoji. Vienas po kito dingsta draugai, po to vėl atsiranda, atsėdėję zonoje parų ar mėnesį – atsargūs, pikti, pritvinkę keršto.

Reikia imti galvoti, ką sakai, ar tai kam patiks, ar vykusiai pajuokausi, ar nenubaus, nepaskųs, neištrins tavo įžvalgų, ar tavęs iš viso neišmes į virtualią tamsą. Senasis gerasis, laisvasis ir gyvas feisbukas mirė. Nepriklausomybės nuo valdžios ir idiotų minios nuomonių, nevaržomos raiškos galimybių pasaulis gęsta akyse.

Kaip uždrausti kitam reikšti tau nepatinkančias mintis? Labai paprasta, Kisa, – tereikia apskųsti multikultūrinei ir tolerantiškai feisbuko administracijai, kad pažeidi taisykles. Juk kiekvienas, polemizuojantis ir karštai besiginčijantis, kur nors yra pasakęs aštrių žodžių. Surandi tokį gal keleto metų senumo įrašą ar net trumpą komentarą kitų diskusijoje – ir paskundi, kad kursto neapykantą.

O dėl šventųjų karvių, kurių negalima kritikuoti laisvajame pasaulyje – stukačiai atrado begalines galimybes! Gali kiek nori kolioti lietuvius, rusus, lenkus ar čiukčius ir tai bus nuomonės raiška. Bet nors žodelį neigiamo apie žydus ar arabus – ir jau tautinė neapykanta, užblokuos. Kiek nori tyčiokis iš Jėzaus Kristaus ir krikščionybės, bet jei ką apie musulmonus ar atbėgėlius – bus jau neapykanta religiniu pagrindu.

Pakritikuosi gėjų, lesbietę, transseksualą – dingsi iš feisbuko ilgam, nes tai diskriminacija, nors kitaip manančius apie lytinę orientaciją galima apmėtyti mėšlais kiek tik nori, ir kas tik nori, tas tą daro. Aišku, jei juodaodį pavadinsi tokiu lietuviškai, irgi bus baisiausias nusikaltimas ir rasinė neapykanta.

Surink gaują bendraminčių ir skųskit į sveikatą žmogų, kurio pažiūros nepatinka, bet ne už pažiūras, o už „feisbuko bendruomenės taisyklių pažeidimą“, kurį surasi visada. Feisbukas juk nepajėgus išnagrinėti milijonus ir milijonus skundų, pirminiame lygyje viską sprendžia algoritmas – jei bus raktinių žodžių ir skundų daug, apskųstąjį neabejotinai, automatiškai, nieko net nenagrinėję užblokuos.

O jei pereisi prie sekančio lygio ir kalba eis apie paskyros uždarymą, tą juk nagrinės kokie nors feisbuko pigiai nusamdyti Filipinų, Taivanio ar Indijos kompiuterininkai, norintys prisidurti prie algos, kurie kalbos ir tavo šalies specifikos neišmano ir tai, ką parašei, supranta su Google vertėju. Jų verdiktas irgi beveik visada bus neigiamas.

Šio metodo pionieriai Lietuvoje – gerai organizuoti, turintys uždarą (kur matai savo draugus, esančius nariais, bet nematai ką jie rašo ir negali be kvietimo įstoti) ir slaptą (kurios net buvimo niekam nerodoma) feisbuko grupes. Pasivadinę jie nekaltai – „Jorkšyro elfais“, įkūrėjas – žinomas tinklaraštininkas Ričardas Savukynas, pravarde Rokiškis Rabinovičius. Viršelyje pilna mielų šuniukų, tik jie ne šuniukų veisimu užsiima – tai feisbuko stukačių kontora, kurioje pagal komandą masinius skundus rašo beveik 1000 lietuvių.

Iš pradžių „elfai“ skundė feisbuką užtvindžiusius „koloradus“ su rusiškomis koloradų juostelėmis, buvo dalis informacinio karo su interneto troliais ir suvaidino teigiamą vaidmenį. Bet veikiai didele dalimi išsigimė, tapo konservatorių oponentų ir jiems nepalankių nuomonių reiškėjų skundikais. Prieš pora metų buvo suorganizavę ir kibernetines atakas, siekdami įsilaužti į oponentų interneto puslapį, kas yra baudžiamasis nusikaltimas.

Sakot, kad žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti, ir neturi būti kliudoma ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas (Konstitucijos 25 str.)? Ir Lietuvos baudžiamasis kodeksas už trukdymą reikšti įsitikinimus ir pažiūras duoda iki 3 metų belangės (BK 169 straipsnis)? Nejuokaukit, verčiau pažiūrėkit, kas tą daro – ir suprasit.

Čia visas šalies tolerancijos ir laisvės žvaigždynas. Mirga marga VU TSPMI studentai, valdiškų institucijų klerkai. Nors vežimu vežk žurnalistus – buvę ir esami Lietuvos Ryto žmonės su A.Kuznecovaite priešaky, Delfio komanda su J.Tvaskiene, griežti ir teisingi 15 min. vyrukai su D.Pancerovu, o apie LRT šaunuolius su programos „Vremia“ vadovu A.Matoniu tai ir kalbėti nėra ko.

Gabrielius Landsbergis

FB nuotrauka

Ir konservatoriai, konservatoriai ir dar kartą konservatoriai – nuo Jaunųjų konservatorių lygos vadovų, valdybos narių, savivaldybių deputatų ir kito mailiaus iki M.Adomėno su žmona, buvusio Kauno miesto mero A.Kupčinsko, A.Anušausko. O feisbuko stukačių sąrašą vainikuoja narys nuo pat pradžios – iškilmingai pridėjęs putlią rankutę prie širdies – Gabrielius Landsbergis.

Blogas pavyzdys užkrečiamas, atėjo metas akmenis rinkti. Bemat atsirado grupių, užsiimančių tuo pačiu, kerštavimais ir užsiveisė toks beprotiškas feisbuko kirmėlynas, kurio neišnaikins jokios kovos. Pavienių stukačių ir organizuotų skundikų, nemokamų dundukų ir apmokamos suinteresuotų davatkų gaujos, veganų, feminizmo ir kitų tikėjimų fanatikai siaučia nuščiuvusiose Buko Veido alėjose. Tai nebegrįžtamas procesas.

Tame kilniame reikale šauniai dalyvauja žurnalistai. Štai, žinomas publicistas ir blogeris A.Bačiulis buvo Lietuvos žurnalistų sąjungos rekomenduotas dalyvauti Europos žurnalistų generalinėje ansamblėjoje Vilniuje. Manot, dalyvavo? Kurgi ne, jo pažiūros nepatiko nusmuktaklyniams „žurnalistams“ iš žiniasklaidos bendrovės Nanook. Bemat parašytas skundas pažįstamiems Europos žurnalistų asociacijos organizatoriams ir A.Bačiulis eliminuotas.

Man irgi grasino ir konservatorių, ir valstiečių fanai, tik gaila, ištryniau jų šlykščius komentarus ir nebeturiu įrodymų, bet po to tuojau pat buvau imtas blokuoti. Feisbuko stukačiai neabejotinai bandys būsimuose rinkimuose užblokuoti visus įtakingus nuomonių formuotojus. Tik skundaliai visada yra ir bus buki – per anksti atskleidė savo planus. Iki rinkimų visi susikurs švarias nuo pseudotolerantiškumo paskyras, įsisteigs savo tinklaraščius ir nieko nebeužblokuosit, mielieji.

Stukačiai choru rėkia – mes už Lietuvą, už teisybę, už laisvę, lygybę ir brolybę! Va tik truputėlį paskundinėsim tuos, kurie mums nepatinka. Tokia, mat, Lietuvoje yra kova už Tiesą ir Šviesą – užčiaupti burnas ir eliminuoti oponentus iš diskusijos. Taip juk lengviau, negu argumentuotai, be cenzūros kalbėtis.

Minčių policininkai visada yra menkystos, jokio skirtumo, kas ir vardan ko skundžia – šlykštus pats myžalais dvokiantis metodas, jų akys, prisipildančios džiugesio, kai kitam iš pasalų sėkmingai įkandi. Jiems per sunku gyventi laisvame pasaulyje, kur stalinizmo dėsniai negalioja ir savo tiesą reikia įrodyti.

Išeitys paprastos. Užblokuokit visus iki vieno žinomus skundalius. Atsisiųskit feisbuko duomenų kopiją – ir tavo daugelio metų darbas, mintys, nuotraukos niekur nedings. Privatumo nustatymuose nustatykite visų senų įrašų prieinamumą tik draugams – tada stukačiai jų nebematys ir negalės apskųsti. Ir jau pats metas įsteigti viešą gėdos lentą, kur būtų pagerbti feisbuko stukačių vardai.

Tikslas nepateisina priemonių, priemonės parodo tikrąjį tikslą. Mėšluotom rankom niekas sveiko ir gero maisto nepagamina. Meluodamas niekas neįtvirtins tiesos, o ranka Maradonos įmuštas įvartis amžinai bus Argentinos rinktinės gėda. Organizuoto zekų stiliaus metodai niekada neatneš laisvės – tai, kad smirda, rodo tą, kas smirda.

slaptai.lt

Šių dienų Pavlikai Morozovai socialiniuose tinkluose

„Jorkšyro terjerai“ persivadinę „Jorkšyrų elfais“ kaip ir anksčiau išliko „pavlikai morozovai“

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 23

 1. egis says:

  Facebookas stengiasi nerodyt šio straipsnio, nors jis ir nėra uždraustas.

  Pabandžiau reklamuot – tai parašė, jog:

  „jame yra turinio, kurio nepraleidžia FB saugos tarnyba“.

  Dalinkitės, – to dar nedraudžia. Juk tai „mūsų“ vadai dabar FB eismą reguliuoja.

 2. Myndė says:

  o tiesiog nesinaudoti feisbukais nebandėt? Jei nedrąsu, išduosiu paslaptį – niekuomet neturėjau ir nemanau, kad kažką praradau…

 3. saul says:

  Nieko cia naujo.Sarmatas blokuoja uz mazesnes nuodemes-tiksliau,uz nepatinkancas nuomones.Labai jau nepykite,netycia surimavau DDD

 4. Simas Simaitis says:

  Pats laikas išeiti iš virtualios realybės. Jokia snukiaknygė nepakeis realaus žmonių bendravimo. Ir saul pagalvotų, prieš atidarydamas burną, o dabar nebaudžiamai maigo klaviatūros mygtukus, nebijodamas gauti į dūdą, o užblokavus, vis kaip kirminas, prasisuka kitais „keliais“ į tinklalapį, kad toliau „smirdėti“, lyg čia jam medumi būtų patepta. Jaučiu administratorius laiko jį čia veislei.
  Taigi, mielieji, sutinku su Minde, snukiaknygė ne ta erdvė, kur galima ir reikia formuoti Tautos nuomonę, įžvalgas ir mątymus.

 5. Andrius says:

  Atviro kodo socialine platforma.
  minds.com

 6. konkurencijos nėra says:

  fake buke, tai totalus Sekimas!

 7. saul says:

  Sioma ,nebuk ir tu kirminu,eik i Vilniaus ar Kauno centra ir atvirai issakyk savo nuomone ir mintis.Kokia dar cia snukiaknyge,ka? Bijai,ane,nes issakes atvirai savo peizalus,kaip mat ,nuo bet ko i duda gautum pats.Tu gi puikiai pats tai zinai.O tai cia vyrai…..-ne vyrai.Skalijat,kaip suns.Gincijates,kuris is jusu pats vyriskiausias.Juokas ima ir tiek DDD Mataskojates liezuviu ,kaip kokios bobos.I kova draugai !!! Ane Simai-Semionai.Atvirai reikia.O tai…uzsiskapstine,kaip virusai neskaitomame tinklapyje ,ereliu mat jau pasijautei .Tokie,kaip tu- dudu dalintojai,paprastai,net savo seselio bijosi arba tik moteris ir vaikus,pakrumiais besislapstydami, puldineti tinkami

 8. pestininkas says:

  Simui bravo! O tamsta saul, protingiau niėko parašyt atsakidamas ir nesugebėjote! Čia dar kart savo „išprusimu“ ir sublizgėjote, ko gero tai visam laikui…..

 9. socialistas says:

  Pavasarį panaikinau savo FB paskyrą ir jos nepasiilgstu. Išsivadavau nuo liguisto ir beprasmio šiukšlių skrolinimo. Laikas praleistas FB yra iššvaistytas. Už tai vertingų knygų daugiau perskaitau. Linkiu visiems atsikratyti FB nes jis kaip ir rūkymas ar alkoholis yra yda. Tik paskemės ne fiziologinės, o psichologinės ir emocinės.

 10. konkurencijos nėra says:

  Dar, didelė bėda, televizorius.

 11. Lietuvis says:

  Pestininko isprusimas ir zinios tiesiog liejasi per krastus.Nepastebeti jau nebeimanoma.Saunu, kad nors kazkas toks protingas.

 12. pestininkas says:

  Matot Lietuvi, aš savo išprusimu niėkad ir nesiėkiau sublizgėti, aš tik kaip manau tamsta komentuoju, taip kaip suprantu kažkokius ivykius, ir nesikabinėju priė niėko, ne kaip kai kuriė, ramybės jums. Manau čia ir jums šansas už mane protu labiau sublizgėt ira!

 13. Nu jo says:

  O ne faceboke neiseina savo nuomones pareikst? As juo nesinaudoju ir nemanau, kad kazka praradau.

 14. Bitvaldas says:

  Jo…nekoseriniai cia reikalai.Na, pasivadines Rokiskiu Rabinoviciu jis pats atvercia savo kortas. Jug drasiaregiai anglakalbiai ne be pagrindo naudoja terminus Jewbook, Jewwood, Jewyork, Jewtube Jewpedia. Tiems kas nori papildyti sarasa prasau nesikuklinti. Nes kai nustatai tikra smirdalynes saltini visa realybe nusvinta kitom spalvom. Tarsi uzsidetum 3D akinius. Tarp kitko, pridedu saugumo instrukcija. Karta paziurejes per siuos 3D akinius jau niekada negalesi grizti i ankstesni apzvalgos taska.
  P.S.Nidrasch Talpioth , psl 225-L :“Jehova sutvėrė nežydus žmogiškam pavidale, tik tam, kad žydams nereikėtų naudotis gyvulių paslaugomis. Nežydai, tai gyvuliai žmogaus pavidale, kurie privalo tarnauti žydams dieną ir naktį.“

 15. Svetimas says:

  Pagarba jums taip tiksliai i taikini,bet ar tai isspres musu kaip vergu buvi?

 16. Bitvaldas says:

  Svetimui.
  Mes nesam laisvi nepasirinkti. O ar galima pradeti gydyti liga nenustacius tikslios diagnozes ir nesupratus kaip tam tikra liga,siuo atveju virusine, apgauna imunine, dvasios ir intelekto sistema ir tai padariusi plecia savo ardomaja veikla. Apsizvalgyk aplinkui ir atsakyk pats sau; keliems zmonems gali perteigti realia reikalu padeti?. Tik sabotuotojas tau pasakys jog vienas lauke ne karys. Kiekvienas zmogus, kuriam mes padedam suprasti kas ir kokiu budu yra zmonijos priesas yra atkovota teritorija. Atrodo nedaug ir pergales nematyti, bet…“lasas po laso net zyda prataso“.

 17. Bitvaldui says:

  Atrodo,mūsų nuomonės daug kur sutampa-esame iš esmės bendraminčiai.

  Gal būtų galima gauti kokius nors jūsų kontaktus?

 18. Simas Simaitis says:

  Įdomus paskutinis komentatorius. Ar ne tamstai reiktų pateikti savo kontaktus bitvaldui, jei norite su juo pabendrauti?

 19. pestininkas says:

  Taip, kaip pasielgiau aš. Ir kas nori, tas susisekia!

 20. Svetimas says:

  As gyvenu kaip karys.Stebiu is salies zmones jie gyvena uzsideje maisus ant galvu.Bandziau padeti nusiimti,bet jie gryzta i iprasta gyvenima.Gyventi realybeje reikia drasos ir daug ka tenka aukoti.

 21. Simas Simaitis says:

  Reikia pripažinti, kad sistema daro labai gerai savo darbą. Tarbų Sąjungoje, turime pripažinti, turėjome neblogą mokyklinę sistemą. Tačiau visuomenės apsišvietimo lygis padarė „meškos paslaugą“ socialistinei sistemai, padėdami ją sugriauti. Visos (r)evoliucijos vykdomos tik iš išorės. Paminėkite man nors vieną vakarų sistemoje įvykusį perversmą po Prancūzijos revoliucijos.
  Vakarų sistema puikiai suprato, kad bendrą avių bandą reikia laikyti kvailą, tikrą Homo servus, t.y. žmogų vartotoją. Tad kažką keisti, kaip ir vėlu. Šneka gali būti tik apie tai, kad šitoje absurdo puotoje išlaikyti žmogiškąjį veidą.

 22. Simas Simaitis says:

  Įvairiomis progomis esu ne kartą viešai pareiškęs, kad visas blogis žmonių visuomenėje atsiranda dėl atskirų individų žinių trūkumo. Ir tai nėra mano naujas asmeninis atradimas. Šią tiesą žmonės žinojo daugiau kaip prieš 2000 metų, senovės Kinijoje (pateikiu citatą iš Lao-Czy (Išmintingojo senolio) knygos „Dao De Čing“ (Apie kelią ir jėgą): „Kada pašalino didįjį Dao – atsirado „humanizmas“ ir „teisingumas“. Kada atsirado apsimestinis „išmintingumas“ – (tuomet) atsirado ir didžioji veidmainystė. Kuomet šeši giminaičiai (tarpusavyje) nesutaria, tuomet atsiranda „sūnaus pagarba“ ir „tėviška meilė“. Kada valstybėje karaliauja betvarkė, tuomet atsiranda „ištikimi (liaudies) tarnai“.

  Skaityti daugiau: infa.lt/19495/apie-teisingumo-ir-protingumo-kriteriju-reiksme-ir-ju-vieta-musu-gyvenimuose/
  © infa.lt

 23. Bitvaldas says:

  Svetimui. Cia radau bica,kuris teisingai sneka. Nesuprantu kodel Stalino biustas ant stalo, bet kalba labai risliai teisingai ir prktiskai.. youtu.be/UlsKYaezzAs

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top