American Thinker : Ukrainos ir „Islamo valstybės aljansas“

2015, 1 gruodžio, 20:12 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (16) | peržiūrų 703 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

americanthinker.com

paveikslėlis

Reuters fotografija

Dar metų pradžioje žiniasklaida pradėjo pasakoti apie grupuotės „Islamo valstybė“ ryšius su Ukraina – pavyzdžiui apie tai, kaip IV pogrindininkai Stambule prisijungė prie „kitų ILIV narių“, kovojančių už autonomijos nuo Kijevo šalininkais Ukrainos rytuose, rašo American Thinker. Kaži, ar daugelis vakaruose žino, kad „Islamo valstybė“ kovoja Ukrainos nacionalistų pusėje, priešingu atveju visuomenės nuomonė palinktų į Rusijos pusę, mano straipsnio autorius.

„Jau geriau Ukraina būtų Rusijos marionetė, nei eiliniu besikuriančio kalifato nariu. Bet kokie argumentai, kad ILIV padeda Ukrainos nacionalistams kovoje su Rusijos remiamais separatistais iš geros širdies ir kad ILIV po pergalės susikraus daiktus ir išvyks iš Ukrainos, nekelia jokio pasitikėjimo“, – tvirtina leidinys.

O jeigu „prorusiškieji separatistai“ pralaimės, Ukraina gali pakliūti – bent iš dalies – į „Islamo valstybės“  įtakos zoną ir šie ims kontroliuoti šalį, kuri ribojasi iš karto su keliais NATO nariais. „Galbūt, Vakari Ukrainoje pastatė ne už tuos? Gal mums reikėjo palaikyti Rusiją?“

O islamistai gali atvykti į Ukrainą ir už 15 tūkstančių dolerių nusipirkti pasą su nauju vardu. Ukrainiečiai lengvai gauna vizas į kaimyninę Lenkiją, kur gali laisvai dirbti statybose ar restoranuose, „užpildydami tuštumą darbo vietose, kurią paliko milijonai lenkų, išvykę uždarbiauti į Jungtinę Karalystę ir Vokietiją“. Daugelis jau rašė, jog tai – „skylė Vakarų saugume“, per kurią radikalai patyliukais pralenda į Europą, beveik nepastebėti Vakarų MIP, teigia American Thinker.

Tuo metu, kai Ukrainoje jau kariauja keletas islamistų batalionų, susidedančių iš čečėnų islamistų ir „Islamo valstybės“ šalininkų frakcijų, JAV sprendžia ginklų tiekimo į Ukrainą klausimą. Jei šie ginklai atiteks „liūdnai pagarsėjusiai savo korupcija“ Ukrainos armijai, tai jie gali pakliūti į islamistų batalionų rankas. Visiškai neseniai pasirodė pranešimas, jog ginklai, tame tarpe ir nešiojami zenitinių raketų kompleksai FN-6, kuriuos turėjo Ukrainos kariai, „stebuklingu būdu“ atsidūrė ILIV kovotojų rankose: „juos kontrabandiniais kanalais per Turkiją ruošėsi siųsti grupei kovotojų Sirijoje“.

Todėl dabar Vakarams tenka spręsti klausimą, kokios valdžios Ukrainoje jie norėtų – „Islamo valstybės“ ar Rusijos. Atsakymas, aišku – pastarųjų, mano straipsnio autorius. Geriausia būtų „pašalinti Turkijos „Islamo valstybę“ iš NATO, leisti Rusijai pasiimti Ukrainą ir tuomet pakviesti į NATO Rusiją“, teigia American Thinker.

parengė: Darius Dimbelis

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 16

 1. tautvydas says:

  Na va,Kokiu dar nesamoniu prirasysi? Jau nejuokinga.

 2. algimantas says:

  Tautvydui -> Į ką čia kreipiatės gerbiamasis?

  Čia išverstas straipsnis iš amerikiečių tinklapio – viršuje duota nuoroda.

  Jei jūs kreipiatės į amerikiečius, tai jums reikia atsidaryti tą nuorodą ir rašyti ten. Nes čia atrodote hmm,, ne visai adekvačiai.

 3. Oho says:

  Va čia tai būtų posūkis 180 laipsnių kampu. Įdomu ar pasitvirtins spėjimai, ir jei pasitvirtins tai turėsime labai įdomią istoriją. O ką darys mūsų antirusistai?

 4. tautvydas says:

  Tai perasykite straipsni is Mozambiko ar Zimbabves tinklapio-ten ir kreipsimes.Ar jau adekvatu?  :)  

 5. algimantas says:

  Tautvydai -> Pabandykite pabandykite būti suaugęs i nesiginčyti dėl niekų. Aš jums tiesiog pasakiau, kur reikšti pretenzijas dėl straipsnio.

 6. Mindaugas says:

  tautvydui: Tai ką, jau neberemiate jankių? Paprastai lietuviški „patriotai“ stipriai juos remia…
  To oho: o ką darys mūsų antirusistai? Ogi vieną iš dviejų-arba toliau los ir šią žinią ignoruos, arba elgsis pagal naujas dėdulės semo instrukcijas.

 7. Marius says:

  Turkijos pašalinti iš Nato pirmiausia Vokietija nesutiks,ta prasme vokiečiai buvę turkai

 8. markus says:

  mindaugas totalus antijankis,bet vatnikas ir kaip reikiant…mugaga

 9. Panzer says:

  Taip taip, lengviausia vatnyku išvadinti kai tik delfi skaitai ir lietuviškas žinias žiuri, galvoti nereikia, nes už tave galvoja kiti, o išslysti ten kur galvoti reikia pačiam, baisų, nes smegenys atbukusios…
  Rusijai visam pasauliui šiandien įrodė, kas tokia Turkija yra ir ko verta nato, kuri užstoja valstybe, padedančia galvažudžiam. Lietuva palaiko tokias šalis kaip Turkija, todėl tik aklas gali nematyti kurso,kuri laiko Lietuvos valdantieji. Gaila žmonių, kurie turi kentėti politikų cinizmą, galim milijonus taškyti haubicom, bet nerasti pinigų grąžinti pavogtas pensijas saviems žmonėms. Skandalai, kad tik nukreipti dėmesį, vst bajeriai, porosenkos vizitas, smegenys muilinamos visu pajėgumu, o tauta baigia išsiskersti, nes tiek supriešinti visi.
  Amerika visa savo istorija statė ant kaulų ir kraujo,todėl ne tą pavyzdį mes pasirinkom, reikia pačiam spręsti, kas geriau tavo žmonėm, o ne dėdėm,kuriems nusispjauti ant mūsų. Šis laikotarpis kaip niekada parodo kas yra kas ir nematau aš tų kapitalizmo vaisių, o tik korporacijas, kurios jau baigia sunaikinti mūsų planeta dėl papildomo uždarbio ir pasaulinės įtakos…

 10. hipotetiškai says:

  Žmonės, bendruomeniniai sutvėrimai. Bendruomenių valdymasis vyksta minčių pagalba. Buvo išbandyta įvairių valdymo-savivaldos formų ir dauguma jų susijusios su prievartiniu daugumos individų pritapatinimu prie valdymo formos. Tai reikalauja nemažai žmogiškų ir kitokių išteklių tvarkos palaikymo priežiūrai. Šiuo metu apsistota ties finansiniu stimulu paremtos valdymo formos. Bet, valdytojams iškilo užduotis. Nemaža dalis bendruomenių sparčiai plečiasi skaitlingumas. O ir pati finansiniu stimuliavimu paremta valdymo forma, savo veiksmingumui, turi būti nukreipta į individų skaitlingumo didėjimą. Didesnio gerbūvio bendruomenės pradėjo mažinti dauginimosi apsisukimus jau iki neigiamų rodiklių, tačiau bendras rodiklis sparčiai šoka į viršų ir jau bien tik vienų bendruomenių narių skaitlingumo kompensavimo kitų saskaita nepakaks tam, kad sumažinti bendrą rodiklį. Todėl, greičiausiai bus, jau akivaizdžiai ir yra, imamasi visų įmanomų priemonių norimam rezultatui pasiekti. Kiekvienas atskiras metodas, žmonių skaičiaus mažnimui, pageidaujamo rezultato neduos. to galima pasiekti naudojant tik visą kompleksą priemonių, kurių tarpe yra bei konfliktinių situacijų tarp bendruomenių ir jų viduje kūrimas. Greičiausiai valdytojai yra apskaičiavę jiems atrodantį optimaliausią populiacijos dydį. Tai vienur, tai kitur, neoficialiai, įvardijamas 1 milijardo skaiius. Todėl, net remiantis, kad tas skaičius ir kelis kartus didesnis, lyginant su dabartiniu populiacijos dydžiu, turėtų būti imamasi labai efektyvių priemonių rezultato pasiekimui. Žmones priversti masiškai vieni kitus naikinti nėra taip paprasta, net ir masiškiausi iki šiol žinomi vieni kitų naikinimo atvejai nei iš tolo neprilygsta norimam rezultatui išgauti. Be to ir atskleisti užmačių ir jų užsakovų bei vygdytojų negalima idant bendruomenės aktyviai nesipriešintų planų įgyvendinimui. Pakolkas viskas einasi kaip iš pypkės. Baigiamos su formuiti priešingų stovyklų užuomazgos. Toliau įvairių provokacijų, per statytinius visose bendruomenėse, pagalba, tų stovyklų pajėgumai bus privedinėjami prie apylygių, optimalesnio rezultato pasiekimui.
  Tikrai atrodo neįtikėtinai. Bet, atidėję emocinius prisirišimus prie primestų mums priešiškumo krypčių, apsidairykime aplinkui. Gal jau ne tai ir neįtikėtina tokia įvykių eiga?

 11. To Panzer says:

  Labai gerai pasakyta. Tik labai blogai, kad mažai liko mąstančių ir suprantančių kas čia vyksta. Kada baigsis tas beprotnamis? Nejaugi niekada?

 12. Mindaugas says:

  To Panzer: Geras ir protingas požiūris į dabartinius įvykius. Gaila, kad Lietuvoje mažai blaiviai mąstančių žmonių….

 13. tiesa says:

  as pasakysiu kas musu laukia ir tai ne vien mano nuomone. kvailiams 6 gramai i kakta. patriotizmo pamokos laukia ziurpios per kova kaip musu proteviai dare; nes begimas nuo broblemos ,problemos nesprendze. kovota uz laisve , bet pralaimejom sia kova per akimirka. ir tik po 25 metu darosi aisku kad taip yra. sekmingai niksta zlunga valstibe, bet niekas ne pirsto pajudint nevalioja. todel finalas aiskus mirsim ir niksim pamazu ir niekasa to nepastebes

 14. Antanas says:

  To Mindaugas: Kodėl pagal jus blaiviai mąstantis žmogus tik tas, kuris masto prorusiškai?

 15. Darius says:

  Todėl, kad tik tas, kuris skirsto mąstymus į „prorusiškus“ ir kitokius, ir yra mąstantis neblaiviai.

 16. tiesa says:

  galiu tik pritarti Dariui .Labai tikslus paaiskinimas. esme butent tame kas vykst. o nesupratimas to ir yra dabartine problema… tai- visuomenes saugumas-mo … koncepcija; rekomenduoju pasidometi tiems kas nesigaudo kas dedas.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top