Apie meškeres

2014, 5 gruodžio, 13:16 | kategorija Kelias | atsiliepimų (8) | peržiūrų 766 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisPasipylė straipsnių virtinės. Graudinančių, aptarinėjamų, skaitomų. Visi jie gana skirtingi, bet turi daug bendro – moko kaip išradingai badauti.

Kaip pavalgyti už 200 Lt. per mėnesį? Kaip pavalgyti už kelis litus. per dieną? Sausi skaičiai stringa radijo laidų pašnekovų lūpose.“Išgyvenk už litą per dieną“ eksperimentai neša populiarumą jų dalyviams, politikams, visuomenės veikėjams. (Ar nuo to geriau tiems, kurie vargsta?)

Tuo pačiu prašoma aukoti stokojantiems. Dabar daug žmonių, kuriems tikrai sunku išgyventi. Šaltasis metų laikas pažadina skurdo dvasią. Žiemiškame prieškalėdiniame mieste nejauku, baltos spalvos fone stiprėja kontrastai. Ir niekas neduoda instrukcijų kaip pritapti, išlikti.

Visi pajuto pasikeitusį gyvenimą. Iš laikotarpio, kada viskas buvo pastovu ir vargana, bet paduota ir nereikėjo stengtis, perėjo į laiką, kai visko atsirado daug ir gausiai, tik reikėjo išmokti pasiimti. Jei pasiimsi – tu nugalėjai. Jei nesi socialiai prisitaikęs – atkrisi.

Anuometinis stumdymasis bjauriose eilėse ir kai visi buvo vienodai vargšai, dabar kai kam atrodo nostalgiškai malonus. Iš vienodų suknelių ir puvėkų spalvos uniformų su apykaklėmis laikų daugelis išsinešė ir kitokią patirtį – dažna moteris moka megzti ir siūti. Bet dabar labai nustemba išgirdus, kad dailius rankomis siūtus žaislus galima paversti pragyvenimo šaltiniu – verčiau neaukos žeminančio menkai mokamo darbo įmonėje.

Vaikai žino ką nori veikti gyvenime, suaugusieji žino tai, ko daryti jie nenori. Miestelyje yra vytelių pynimo būrelis. Jį lanko keletas vaikų. Mokinį, išmokusį pinti krepšį, galbūt, ši veikla kažkada išgelbės nuo bado arba nemėgstamo darbo nuo 8 iki 5, kada jis pins įstabios  išvaizdos baldus kaip niekas kitas puikiai.

Kas sieja muilo, šampūno virimą, fotografavimą, mezgimą, žvakių liejimą, veltinių vėlimą, krepšių pynimą, duonos ar tortų kepimą, puodelių  lipdymą, plaukų kirpimą, siuvimą, mezgimą, rašymą…? Tai ne tik amatai, bet ir meškerės, kurias įmanoma paversti pajamų šaltiniu.

Tik neteko girdėti, apie kažkur vykstantį savo veiklos pardavimo pradmenų būrelį vaikams, kuriame mokytų suvokimo, kad esi padėties šeimininkas. Ir tik tas žinojimas bei pasitikėjimas savimi padeda panaudoti tai, ką moki geriausiai. Tada suprasime kodėl vienam sekasi, o kitam ne. Vienas žino savo dieviškumo slėpinį, o kitas ne.

Šis įsisąmoninimas būtinas tik pačiam sau, apie jį reikia kalbėti tyliai. Nepriklausomą žmogų labai sunku valdyti ir išnaudoti – jis turi viską, ko jam reikia.

Kiekviena meškerė yra vertinga, jei žinai šią paslaptį – stebuklą.

Avys ir česnakai

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 8

 1. artas says:

  Labai sveikos mintys, ypač šiame kompiuterizuotame amžiuje, kur apie realybę kalbama labai mažai. O juk iš tiesų mūsų nepriklausomybė labiausiai remiasi į tai, ką mes mokame, ką mes sugebame padaryti-pagaminti, pasiūlyti.

  Jei mes galime tik dirbti tai, kas mums nurodoma – mes tiesiog samdiniai be jokios iniciatyvos teisės, ir be teisės patiems pasirinkti savo ateitį.

  Turime išmokti patys ir išmokyti savo vaikus kurti kažką, kas savaime gali būti gėriu kitiems žmonėms.

 2. Dovydas says:

  Na, mūsų Kaziuko mugės rodo, kad Lietuvoje dar yra amatą mokančių, tą amatą gerbiančių ir vertinančių…… Kernavėje vykstančios ir gausiai lankomos senųjų amatų dienos…..

  Labiausiai moko geri pavyzdžiai.

 3. Valdas says:

  Aš taip va galvoju išvežtum visus tuos iš Kaziuko mugės ar iš Kernavės mugių į paprastą Lietuvišką kaimą be parduotuvės  badu numirtų ir neišgyventų.

 4. Dovydas says:

  O kam juos tremti…? Jie gerai jaučiasi ten kur yra ir su kuo yra…. Ar tamsta esate ką tai savo rankų darbo padaręs ir pardavęs….. Paprastai, kas pirmas liežuviu prie kritikos ir puodų, tas paskutinis prie darbo…..

 5. nora says:

   Ar tikrai? Ar tkrai jie geriau jaučiasi? Manau mūsų valstybėje neįmanoma pragyventi iš rankų darbo, nes pirmiausiai skubama paimti mokesčius, o po to jau gyvenk kaip išmanai : parduosi , neparduosi, tai jau tavo reikalas ir sėkmės reikalas…

 6. xxxx says:

  megsti, siūti, pinti moka tie, kurie gyveno ,,prie ruso“, dabar lietuvaičiai išmoko kito amato – gyventi iš pašalpų. O kam dirbti? pavyzdys: tėvai bedarbiai, už darželį nuolaida, bet ir tos nesusimoka. Klausiu:,,abu namuose esate, galite vaikus patys prisižiūrėti“. Atsako, kad negai, nes ieško darbo, laiko neturi. Tarybiniais laikais jeigu abu tėvai pamainomis, vaikų į darželį neleido, patys augino. Dabar išlaikome ne tik vaikus, bet ir jų tinginius tėvus. Tokiems ne tik meškerės, bet irdarbo nereikia.

 7. Aštrus says:

  Po karo skergynių gerai prisimenu eiles prie duonos.Nuo 3val ryto stodavo eilen 5 km ir daugiau atvesti vaikai,po to eidavo namo ,o mokyklą praleisdavo.Turejome darbščius tevus,močiūtę jie gaudavo 1,2ha žemes sejo javais ir duonos užtekdavo.Leido laikyti dvi karves tas mūsų gausi šeimyną ir gelbejo.Vasarą budami piemenelių amžiaus reikejo iššukuoti atimtos senelių žemes griovius, kaimynai laikesi senų žemes ribų, niekas nesirižo jų šienauti.Visas pamiškes ,griovių šlaitus,miško dykvietes iššienaudavome ir ant vaikiškų nugarų šieną į klojimą sunešdavome.Augome prie šimtametes ąžuolines,tai rudenį visas laisvalaikis po pamokų budavo ąžuolyneje.Reikedavo įlipti į labai stotus ir aukštus ąžuolus ir iškresti giles.Pritempdavom pilną kletį maišų,giles sumaldavo ir paskaninę truputį miltais šerdavo kiaulaites,kurios labai tokį skanestą mego.Auginome kiekvienas dešimtis nuostabių triušių,tai buvo skanus maistas rudenį.Mama augino kelias dešimtis žąsų,kalakutų bado nebuvo,o kur dar mamos darbštuoles bitutes.Jos tiek privilkdavo medaus,kad užtekdavo iki kito medunešio,nei kilogramo turguje jo neparduodavo,valgeme be apribojimų,todel užaugome sveiki ir druti.Šiandieną esame sutinge dirbti,daugelis pasileide nekontroliuoja savęs,be saiko kas dieną naudoja nuodingus geralus .Jeigu nera traktoriaus,arkliu dirvos niekas nearia,dalgiais žoves nepjauna,stogo šiaudais nedengia,dujų balioną vežasi 70km atstumu,moka 87lt. ,bet malkines krosnies nemūrija -tingi.Prie ko prives toks didelis girtavimas,tinginyste ypač mūsų Lietuvos kaime?????

 8. Dainius V. says:

  Šitas straipsnis parašytas prieš du metus,tačiau labai tinka ir šių metų pabaigai.Šiandien per viename TV kanale transliuojama reklama moterišku jausmingu balsu kvietė aukoti neturintiems ką padėti ant šventinio stalo,nes cituoju …yra šimtai vargstančių… Tokia reklama ar kvietimas aukoti,čia kaip pažiūrėsi man reiškia tik viena,kad valdantieji leidę transliuoti tokį pranešimą,siunčia akivaizdų ženklą,kad Lietuvoje paprastiems žmonėms į gerą niekas nepasikeis.Ir beje,berods penkta komentatorė,Dora pasivadinusi yra net labai teisi – tiems ,kas siūlo tokias meškeres : jeigu jas įforminti oficialiai,tai gali net ir nepradėti,nes mokesčiai,įvairios tarnybos neduos net pusmetį išgyventi.Ir aš gerai žinau,kodėl taip rašau.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top