Apie neįvertintas 2023 m. rizikas

2022, 30 gruodžio, 6:43 | kategorija Ideologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 169 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Amerikiečių „Foreign Pplicy” portalo straipsnyje apžvalgininkas Stephenas Waltas išreiškė „realistinį požiūrį” į Rusijos ir Ukrainos konfliktą, konkurenciją su Kinija, COVID ir kt. Jo nuomone, pagrindinis scenarijus kitiems metams yra aklavietė, tačiau JAV nepakankamai įvertina Ukrainos nesėkmės konflikte su Rusija perspektyvą. Išversta tik dalis straipsnio.

Foreign Policy: Taigi, tai interviu, kurį po metų visi mums primins, sakydami: „Oho, tai velniškai geras dalykas, kurį jie padarė!”.

Stephenas Waltas: Visada sakau sau, kad, jei pažvelgtume į paskutinius JAV prezidentus, beveik visi jie turėjo problemų, apie kurias net nežinojo. George’as W. Bushas nenumatė Rugsėjo 11-osios išpuolių. Barackas Obama nesugebėjo prognozuoti Arabų pavasario. Donaldas Trumpas negalėjo numatyti pandemijos pradžios. Taigi bet koks bandymas nuspėti ateitį susijęs su rizika, bet manau, kad mes galime tai padaryti.

Pradėkime nuo to, kokią riziką 2023 m. nepakankamai įvertiname? Kitaip tariant, kaip manote, dėl ko turėtume labiausiai nerimauti, net jei apie tai garsiai nekalbama?

Manau, kad nepakankamai įvertiname nesėkmės Ukrainoje perspektyvą. Nerimauju, kad remdami Ukrainą ir tikėdamiesi geresnio rezultato nepakankamai įvertiname galimybę, kad po metų Vladimiras Putinas vis dar bus valdžioje, Rusijos kariuomenei iš tikrųjų seksis gerai, Ukrainos pajėgos bus ties žlugimo riba ir konfliktas įgaus visai kitą mastą.

Kalbant apie šią temą, kaip manote, kokia labiausiai tikėtina dabartinio konflikto Ukrainoje baigtis?

Pagrindinis scenarijus kitiems metams – aklavietė, kai nė viena pusė negali pasiekti reikšmingų karinių laimėjimų prieš kitą pusę. Vieninteliai skirtumai – Ukraina patirs daugiau nuostolių ir sugriovimų. Tačiau, jei klausiate manęs, kokia situacija, mano manymu, labiausiai tikėtina, tai bus užsitęsusi ir abiem pusėms skausminga aklavietė, nes nė viena iš jų nėra pasirengusi kompromisui, o taikos derybos, net jei jos prasidės – neoficialiai, tarpininkaujant ar akis į akį – žlugs, nes šalių pozicijos visiškai nesuderinamos ir artimiausiu metu niekas tikrai nepasikeis.

Man vis dar neaišku, kiek skausminga Rusijai yra dabartinė padėtis ir kada iš tikrųjų pradės veikti ekonominės sankcijos?

Vidutinio ruso gyvenimo pablogėjimas nėra toks didelis. Jis yra apčiuopiamas, tačiau iki šiol – iš dalies dėl nuolatinio naftos ir dujų pardavimo, iš dalies dėl įžvalgių makroekonominių sprendimų – jiems pavyko jį sumažinti. Apskritai nėra taip, kad maskviečiai kentėtų taip pat kaip Kijevo gyventojai. Nematau daug vilčių, kad politinis spaudimas privers Putiną nutraukti karą ir grįžti namo.

Antra, mes tiksliai žinome, kokią žalą patyrė Rusijos kariuomenė. Tačiau taip pat žinome, kad jie ir toliau kovos, kad ir kas nutiktų. Jie vis dar gali apšaudyti Ukrainos pozicijas galingais artilerijos smūgiais. Jie sugebėjo vykdyti kai kurias operacijas, įskaitant atsitraukimą iš Chersono, o atsitraukimas po artilerijos ugnimi yra labai sudėtinga karinė operacija. Ir jie tai atliko gana kompetentingai. Netikiu tais, kurie teigia, kad Rusijos kariuomenė balansuoja ant žlugimo ribos.

Tačiau manau, kad ilgalaikėje perspektyvoje tai bus rimta nesėkmė Rusijai, o po 20 ar 30 metų atsigręžę atgal sakysime, kad tuo metu Rusijos galia buvo pasiekusi savo viršūnę, o paskui dėl Vakarų sankcijų ir žalos, kurią Rusija jau patyrė, prasidėjo staigus nuosmukis. Šia prasme šis karinis konfliktas tebėra pagrindinė V. Putino geostrateginė klaida.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Romas says:

    Klaida ne tik Rusijos (pradėti konfliktą).
    Klaida ir vakarų, NATO – ribojant ukrainiečių ADEKVATŲ atsaką.
    Tai, kaip vienam iš boksininkų leisti boksuotis tik viena ranka, leisti tik gintis.

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top